/ عمومی / گروه هکری انانیموس بیش از 2 میلیون ایمیل روسی را منتشر کرده است

11 ماه پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

گروه هکری انانیموس بیش از 2 میلیون ایمیل روسی را منتشر کرده است

گروه هکری انانیموس بیش از 2 میلیون ایمیل روسی را منتشر کرده است

گروه هکری انانیموس (Anonymous) ادعا می‌کند که میلیون‌ها ایمیل دولت روسیه را منتشر کرده است. این گروه به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین، جنگ سایبری را علیه روسیه به راه انداخته و به مؤسسات دولتی، شبکه های تلویزیونی دولتی و بانک مرکزی این کشور حمله کرده است.

وزارت فرهنگ روسیه آخرین هدف

این گروه هکر غیرمتمرکز از طریق رسانه های اجتماعی اعلام کرد، آنانیموس (Anonymous) بیش از دو میلیون ایمیل، در حملات سایبری به سازمان های روسی منتشر کرده است. در پیامی که یکشنبه گذشته توسط حساب تلویزیونی وابسته به انانیموس در توییتر منتشر شد، گفته شده: «این تازه شروع ماجرا است».

آنانیموس در این توئیت، متعهد شد که سایر داده‌های اختصاصی متعلق به نهادهای روسی را منتشر کند. به دنبال وعده خود، این گروه روز دوشنبه اعلام کرد که تقریباً 600،000 ایمیل جدید از سه مجموعه داده روسی فاش کرده است.

این دسته حاوی بیش از 200،000 ایمیل (446 گیگابایت) از وزارت فرهنگ روسیه است. به گفته هکرها، سانسور از جمله وظایف اصلی این اداره است که وظیفه اجرای سیاست دولتی در هنر و مراقبت از اسناد را بر عهده دارد.

آنانیموس همچنین 230,000 ایمیل (150 گیگابایت) از اداره شهر بلاگووشچنسک منتشر کرده است که در سه سال گذشته و همچنین 130,000 ایمیل (116 گیگابایت) از فرماندار منطقه تِوِر و کارکنانش در پنج سال گذشته منتشر شده است.

بلافاصله پس از اینکه مسکو حمله نظامی خود به اوکراین را در ساعات اولیه 24 فوریه آغاز کرد، آنانیموس قول داد فضای اینترنت روسیه را مختل کند. وب سایت های کرملین، دومای دولتی و وزارت دفاع، پس از آن هدف قرار گرفتند.

این گروه همچنین تهدید کرد که کانال های تلویزیون دولتی روسیه را «برای پخش وقایع اوکراین» هک می کند. شبکه بین‌المللی روسیه (RT)، که توسط دولت تامین مالی می‌شود،امروز مورد حمله تخریب اینترنتی گسترده قرار گرفت. سپس شرکت پخش تلویزیونی و رادیویی دولتی روسیه نیز توسط NB65، یک شرکت وابسته به آنانیموس، مورد حمله قرار گرفت.

در اواخر ماه مارس، این گروه 28 گیگابایت از داده های به دست آمده از بانک مرکزی روسیه (CBR) را منتشر کرد. اسناد فاش شده، بیش از 35،000 پرونده، حاوی برخی از «قراردادهای مخفی» مقامات مالی است. گفته می شود که آنانیموس همچنین وب سایت های شرکت های خارجی که در روسیه به فعالیت خود ادامه می دهند، منحل کرده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)