/ اخبار آلت کوین ها / دلیل افزایش قیمت بایننس کوین و بیت کوین چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه

دلیل افزایش قیمت بایننس کوین و بیت کوین چیست؟

به گزارش بلومبرگ، وزارت دادگستری آمریکا به دنبال بیش از ۴ میلیارد دلار جریمه از بایننس برای پایان دادن به پرونده این صرافی است. با این حال، این توافق به صرافی اجازه می دهد تا به فعالیت خود ادامه دهد. وزارت دادگستری ایالات‌متحده (DOJ) به‌عنوان بخش مهمی از قطعنامه پیشنهادی به دنبال این مبلغ است.

دلیل افزایش قیمت بایننس کوین و بیت کوین چیست؟

ارز دیجیتال بایننس کوین BNB، حدود 6.55 درصد افزایش یافت و به 262.73 دلار رسید. این قیمت که بالاترین سطح سه ماهه است، خوش بینی بازار را نسبت به بایننس Binance نشان می دهد که در حال رسیدگی به مشکلات قانونی طولانی مدت خود است.

بایننس کوین به بالاترین سطح 90 روزه رسید

به گزارش بلومبرگ، وزارت دادگستری آمریکا به دنبال بیش از ۴ میلیارد دلار جریمه از بایننس برای پایان دادن به پرونده این صرافی است. با این حال، این توافق به صرافی اجازه می دهد تا به فعالیت خود ادامه دهد. وزارت دادگستری ایالات‌متحده (DOJ) به‌عنوان بخش مهمی از قطعنامه پیشنهادی به دنبال این مبلغ است.

علاوه بر این، گزارش‌ها حاکی از آن است که اتهامات چانگ‌پنگ ژائو، بنیان‌گذار بایننس، شامل پولشویی، کلاهبرداری بانکی و نقض تحریم‌ها است که می‌تواند در این پیشنهاد پوشش داده شود.

در این رابطه بخوانید‌ : چگونه کیف پول ارز دیجیتال بسازیم؟

علاوه بر این بایننس ملزم به انتشار گزارش گسترده ای است که در آن نقض قوانین را بپذیرد و یک فرآیند نظارتی برای اطمینان از انطباق آینده بایننس با قوانین و مقررات انجام می شود و شرکت موظف به استفاده از آن خواهد بود.

در حالی که این جریمه یکی از بزرگ‌ترین جریمه‌هایی است که تا به حال توسط دولت ایالات متحده برای یک شرکت اعمال شده است، خوشبینی معامله‌گران و تحلیلگران بازار نسبت به این موضوع نشان می دهد که حکم DOJ یک خطر سیستماتیک برای کل صنعت نیست.

بایننس کوین چهار ساعت پس از رسیدن به اوج 262 دلار، به 252 دلار سقوط کرد. با این حال، ساعت بعد دوباره به 266 دلار افزایش یافت و به بالاترین سطح خود از 7 ژوئن رسید.

افزایش قیمت ۲۴ ساعته بایننس کوین، بزرگترین افزایش قیمت در بین ۷۵ ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار بوده است. BNB چهارمین توکن بزرگ از نظر ارزش بازار با مارکت کپ بیش از 40 میلیارد دلار در زمان نگارش این مطلب است.

علیرغم افزایش اخیر قیمت، BNB از ابتدای سال تا به امروز 6.5 درصد افزایش یافته است، اما 61.4 درصد نسبت به بالاترین قیمت خود یعنی 686 دلار در 10 می 2021 کاهش یافته است.

در توافق احتمالی، بایننس باید جریمه ای ده رقمی بپردازد و تحت شرایط خاص در ایالات متحده فعالیت کند. بلومبرگ گزارش داد که توافق ممکن است حداکثر تا پایان ماه اعلام شود.

رشد قیمت بیت کوین

این خبر نه تنها ارزش BNB را افزایش داد، بلکه باعث افزایش قیمت بیت کوین BTC نیز شد که با رشد 2.1 درصدی به 37768 دلار رسید. در زمان نگارش این مطلب قیمت بیت کوین 37402.17 دلار است.

افزایش حجم معاملات، که نشان دهنده فعالیت بازار و اعتماد به سیر صعودی BNB است، موجب احیای بازار می شود. اگر افزایش حجم معاملات ادامه یابد، BNB پتانسیل صعودی بیشتری خواهد داشت.

به گزارش کوینگکو CoinGecko، ارزش بازار ارزهای دیجیتال امروز 1.47 تریلیون دلار است که نسبت به 24 ساعت گذشته 0.06 درصد و نسبت به یک سال گذشته 79.06 درصد افزایش یافته است. بیت کوین (BTC) امروز دارای ارزش بازار 731 میلیارد دلاری است که نشان دهنده تسلط 49.8 درصدی است. در همین حال، ارزش بازار استیبل کوین ها 128 میلیارد دلار است که 8.75 درصد از کل ارزش بازار کریپتو را تشکیل می دهد.

علاوه بر این، میانگین کارمزد تراکنش های روزانه بیت کوین در پی هیجانات مربوط به Ordinals از اتریوم Ethereum فراتر رفت. تا 20 نوامبر، میانگین کارمزد تراکنش روزانه در شبکه بیت کوین 10.34 دلار بود در حالی که اتریوم میانگین کارمزد تراکنش 8.43 دلار را ثبت کرد.

همچنین بخوانید : بیت‌کوین کش چیست؟ و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

از 24 اکتبر، بیش از 6 میلیون اوردینال Ordinal ایجاد شده که منجر به توزیع مجدد بیش از 800 بیت کوین به عنوان کارمزد، معادل 30 میلیون دلار، به شبکه شده است.

فعالیت بخش اوردینال ها در 7 نوامبر افزایش یافت، زمانی که ORDI، دومین توکن بزرگ BRC-20 از نظر ارزش بازار، در بایننس فهرست شد. خرید BRC-20 معامله‌گران در واکنش به این خبر افزایش یافت. قیمت توکن ORDI در همان روز تقریباً 50 درصد رشد کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید