/ اخبار ارز دیجیتال / یمن از کمک های مالی کریپتو برای مبارزه با قحطی در جنگ داخلی استفاده می کند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

یمن از کمک های مالی کریپتو برای مبارزه با قحطی در جنگ داخلی استفاده می کند

یمن از کمک های مالی کریپتو برای مبارزه با قحطی در جنگ داخلی استفاده می کند

16 میلیون نفر در یمن از جمله 400000 کودک زیر پنج سال در حال حاضر برای تأمین مواد غذایی با بحران مواجه هستند.

 

یک کاربر ردیت که در پایتخت یمن زندگی می کند ، اظهار داشت از ارزهای دیجیتال برای خرید بسته های مواد غذایی برای خانواده های کم بضاعت استفاده می کند.

در این رابطه بخوانید‌ : کیف پول آرجنت (Argent) چیست؟ و چه مزایایی دارد؟

 

طبق پست روز پنجشنبه از سوی کاربر (yemenvoice) ، یمن تقریباً 12000 دلار کمک مالی کریپتویی جمع آوری کرده تا در مبارزه با قحطی در این کشور استفاده شود. وی افزود از این طریق به 15 خانواده کمک کرده و امیدوار است در آینده نزدیک به 30 خانواده دیگر نیز کمک کند.

 

وی گفت: “من به دنبال هر راه ممکنی برای کمک بودم. حتی سعی کردم کمپین های کمک مالی آنلاین راه اندازی کنم ، اما متأسفانه همه پلتفرم های کمک آنلاین از یمن پشتیبانی نمی کنند. بنابراین ، به این فکر افتادم که از ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش جایگزین استفاده کنم ، و در واقع این کار بسیار ساده تر و موثرتر بود. ”

 

جنگ داخلی یمن در سال 2014 آغاز شد و این کشور از مارس 2015 در معرض محاصره هوایی ، زمینی و دریایی قرار گرفته که منجر به عدم دسترسی میلیون ها یمنی به نیازهای اساسی شده است.

 

طبق گزارش سازمان ملل متحد ، 16 میلیون نفر از جمله 400000 کودک زیر پنج سال در یمن با کمبود شدید مواد غذایی مواجه هستند و تامین مواد غذایی در حال حاضر به سطوح بحرانی رسیده است. (Yemenvoice) افزود با استفاده از ارزهای دیجیتالی از جمله بیت کوین (BTC) ، اتر (ETH) ، بیت کوین کش (BCH) ، دوج کوین (DOGE) و نانو (NANO) توانسته کمک هایی را برای خرید مواد غذایی دریافت کند.

 

بر اساس داده های بلاکچین ، آدرسهای (Yemenvoice) تقریباً 600 دلار بیت کوین (BTC) ، 1 دلار بیت کوین کش (BCH) و 64 دلار نانو (NANO) دریافت کرده اند ، اما وی اظهار داشت 12000 دلار ارز دیجیتال دریافت کرده که 3،000 دلار آن برای پرداخت هزینه های پزشکی ، خرید دارو ، اجاره و غذا استفاده شده است.

 

همچنین بخوانید : هاوینگ بیت کوین (Bitcoin Halving) چیست؟ و چه تاثیری بر قیمت آن دارد؟

بسیاری از کاربران ردیت نیز حمایت خود را از این پروژه اعلام کردند اما این سوال برایشان مطرح شده که چگونه می توان از ارز دیجیتال در منطقه ای مانند یمن استفاده کرد.

 

حساب (yemenvoice) در این باره گفت: “اگر مقداری بیت کوین (Bitcoin) ارسال کنم ، معادل آن را در ازای دلار به من می دهند. به زودی کسب و کارها در یمن با بیت کوین (Bitcoin) معامله می کنند و آن را به دلار یا حتی به ارز محلی تبدیل نمی کنند. به ویژه با وخامت شرایط زندگی و سقوط ریال یمن.”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین