/ عمومی / نمایشگاه الکامپ؛ از متاورس تا هوش مصنوعی و شبکه ملی اطلاعات

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

نمایشگاه الکامپ؛ از متاورس تا هوش مصنوعی و شبکه ملی اطلاعات

نمایشگاه الکامپ؛ از متاورس تا هوش مصنوعی و شبکه ملی اطلاعات

مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ با اشاره به برگزاری این نمایشگاه در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه، گفت: الکام تاکز نمایشگاه با پنل‌هایی با موضوعات مختلف از جمله هوش مصنوعی، فناوری‌های همگرا، رمزارزها و بلاک‌چین، متاورس، شبکه ملی اطلاعات، فین‌تک، اینترنت اشیا، چالش‌های صنعت فاوا، ترندهای صنعت فاوا، بانکداری الکترونیکی، نورو ساینس و کامپیوترهای کوانتومی برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا، در نشست خبری آذر ماه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، آخرین خبرهای مربوط به نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۰ توسط رئیس این سازمان و مدیر اجرایی نمایشگاه ارائه شد. حسین اسلامی، رئیس هیأت مدیره‌ی این سازمان با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ بهمن ماه گفت: این نمایشگاه در تمام استان‌های کشور با نام الکامپ و سایر عناوین و توسط سازمان‌های نصر استانی برگزار می‌شود و این حق هر استانی از جمله تهران است. امسال نیز برای اولین سال قرارداد برگزاری آن را در استان تهران بستیم.

وی افزود: تاکنون ۹ سالن به مساحت ۳۵ هزار متر مربع را در اختیار داریم و البته تقاضای یک سالن دیگر را هم داده‌ایم. همزمان با الکامپ، هفتمین نمایشگاه پدافند غیرعامل هم در ۴ سالن با مساحت کل ۹ هزار متر مربع برگزار می‌شود. گرچه مدتی است که ویروس کرونا تا حدی فروکش کرده، اما با توجه به اینکه الکامپ نمایشگاهی تخصصی است و انتظار مخطبان خاص این حوزه را داریم.

رئیس هیأت مدیره‌ی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران با اشاره به اشاره‌ی رهبری به موضوع هوش مصنوعی گفت: در این نمایشگاه دقت لازم در این زمنیه را خواهیم داشت. همچنین در الکامپ ۱۴۰۰ از فعالان حوزه‌‎ی رمزارز و بلاک‌چین با قوت حمایت می‌کنیم. موضوع شبکه‌ی ملی اطلاعات که مورد اهمیت وزیر فاواست، یکی از رئوس اساسی در این نمایشگاه خواهد بود.

اسلامی با بیان اینکه از شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به‌عنوان سیاست‌گذار اصلی بهره‌مند خواهیم شد، افزود: موضوعات موبوط به متاورس نیز مورد تأکید ماست و معتقدیم باید با توجه به تجربه‌ی سایر کشورها ما نیز به رویکردهای جدید مجهز شویم.

وی با تأکید براینکه امسال برای اولین بار قرارداد نمایشگاه الکامپ توسط نصر تهران منعقد شده است، گفت: در تلاشیم به شیوه‌ای عمل کنیم تا سال‌های آینده بتوانیم گسترش بازار را رقم بزنیم و سال‌های آتی مجموعه‌ها با رغبت و شور بیشتری در این نمایشگاه حاضر شوند و نمایشگاه محوریت کسب و کار به خود بگیرد.

برنامه‌هایی که در الکامپ ارائه می‌شود

محمد ثروتی، مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ نیز با اشاره به وضعیت ویروس کرونا و احتمال گسترش سویه‌ی اومیکرون در هفته‌های آتی گفت: در ماه‌های گذشته بیش از ۴۰ عنوان نمایشگاه برگزار شده و تا پایان سال نیز بیش از ۶۰ تا ۷۰ عنوان نمایشگاه برگزار خواهد شد. ما نیز تابع سازمان کشوری هستیم و امیدواریم نمایشگاه بدون مشکل برگزار شود.

او ادامه داد: باتوجه به اینکه در شش ماه ابتدای سال نمایشگاه‌ها کنسل شد و به نیمه‌ی دوم سال موکول شد، تمام سالن‌های فضای نمایشگاهی را در اختیار نداریم. البته برای سال آینده تمامی سالن‌ها را تقاضا کرده‌ایم.

مدیر اجرایی نمایشگاه الکامپ به بخش الکام استارز نیز اشاره کرد و گفت: امسال الکام استارز شامل بخش نمایشگاهی استارت‌آپ‌ها، کانترهای استارت‌آپی، اتاق شتاب، الکام پیچ، الکام جابز و آوردگاه سرمایه خواهد بود. در الکام پیچ نیز برای حدود ۶۰ ارائه توسط استارت‌آپ‌های مختلف در حوزه‌های متنوع و همچنین استارت‌آپ‌های توان تک و دانش‌آموزی‌برنامه‌ریزی شده است.

ثروتی افزود: در چهار روز نمایشگاه در سه استیج الکام تاکز بیش از ۱۵۰ سخنرانی، ارایه، میزگرد و پنل با موضوعات مختلف از جمله هوش مصنوعی، فناوری‌های همگرا، رمزارزها و بلاک‌چین، متاورس، شبکه ملی اطلاعات، فین‌تک، اینترنت اشیا، چالش‌های صنعت فاوا، ترندهای صنعت فاوا، بانکداری الکترونیکی، نورو ساینس، کامپیوترهای کوانتومی و … تدارک دیده‌ایم.

منبع : ایسنا


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)