/ اخبار بیت کوین / قیمت بیت کوین (Bitcoin) برای پایان دادن به رکود فعلی در صدد دستیابی به اوج قیمت جدید است

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

قیمت بیت کوین (Bitcoin) برای پایان دادن به رکود فعلی در صدد دستیابی به اوج قیمت جدید است

قیمت بیت کوین (Bitcoin) برای پایان دادن به رکود فعلی در صدد دستیابی به اوج قیمت جدید است

در حالی که به نظر می رسد ارزش بیت کوین (Bitcoin) طی چند ماه گذشته کاهش یافته است ، برخی معتقدند که جهش مجدد قیمت به زودی اتفاق می افتد.

 

موتور اقتصاد جهانی همچنان تحت تاثیر کندی ناشی از کروناویروس است ، هنوز مشخص نیست که این ویروس تا چه حد موجب آسیب شده است. به عنوان مثال ، به دلیل محدودیت هایی که توسط دولت ها در سراسر جهان اعمال شده است ، از قبیل محدود کردن مرزها ، محدودیت های تجاری و کاهش واردات / صادرات ، حرکت اقتصادی تقریباً متوقف شده است و باعث شده بسیاری از مشاغل اعم از بزرگ و کوچک ، یا با خسارات شدیدی مواجه شوند و یا به طور کلی تعطیل شوند.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال چیست؟ و چه تفاوت هایی با ارزهای فیات دارد؟

 

علاوه بر این ، بازارهای مالی سنتی مانند سهام و اوراق قرضه از اواسط فوریه در حال سقوط بوده اند ، بسیاری از اقتصاددانان برجسته هشدار داده اند که اقتصاد جهانی بار دیگر در جهت رکود بزرگی پیش می رود ، تأثیراتی که احتمالاً عمیق تر از سایر موارد مشابهی است که در گذشته شاهد آن بوده ایم.

 

شاخص های (FTSE 100) ، (Dow Jones Industrial) و (Nikkei 225) همگی شاهد افت ارزش بی سابقه ای در چهار ماه گذشته بوده اند. داو و (FTSE) بیشترین سقوط سه ماهه خود را در بیش از سه دهه در طول آغاز سال تجربه کردند.

در نتیجه این تحولات ، بانک های مرکزی در سرتاسر جهان اقدام به کاهش نرخ بهره کرده اند تا با سهولت دریافت وام موجب تقویت اعتماد مصرف کننده شوند. با این حال ، انتظار می رود تا پایان سال ، موج دوم کروناویروس جهان را فرا بگیرد ، این امر موجب ترس از افزایش بیشتر نوسانات می شود.

 

ثبات مداوم بیت کوین (Bitcoin)

علیرغم اختلالاتی که به نظر می رسد بخش مالی جهانی را درگیر کرده است ، شایان ذکر است که از ماه می ، ارزش بیت کوین (BTC) به غیر از چند بار به صورت موقت ، فراتر از محدوده 9000 تا 10،000 دلاری نرفته است.

با وجود ثبات موقت ، بسیاری از سرمایه گذاران به این موضوع اطمینان بیشتری پیدا می کنند که بیت کوین (Bitcoin) می تواند در سطح دارایی های پایدار باشد همانطور که در ابتدا بسیاری اینگونه تصور می کردند.

همچنین بخوانید : معاملات اسپات (Spot Trading) یا معاملات نقدی چیست؟ چگونه در بازارهای اسپات معامله کنیم؟

 

علاوه بر این ، سقوط “پنج شنبه سیاه” در ماه مارس باعث شد بیت کوین (Bitcoin) و طلا ، یکی دیگر از دارایی های ذخیره ارزش سنتی، همبستگی قوی تری را تجربه کنند. جفری لیو شون (Jeffery Liu Xun) ، مدیر عامل شرکت (XanPool) ، یک درگاه پرداخت فیات همتا به همتا اظهار داشت:

 

“هیچ کس حضور بیت کوین (Bitcoin) در میان کلاس دارایی های سنتی را انکار نخواهد کرد. این موضوع تا حدودی به دلیل عملکرد مداوم و انعطاف پذیر بازار بیت کوین (Bitcoin) است ، اما همچنین عمدتاً ناشی از اقدامات مدیران صندوق های پوشش ریسک سنتی مانند پاول تودور جونز (Paul Tudor Jones) است که آشکارا به تبلیغ بیت کوین (Bitcoin) می پردازند و از این دارایی به عنوان یک محافظ در برابر سیاست مالی تورمی در جهان استفاده می کنند. ”

 

علاوه بر این ، مطابق با داده های شرکت تحلیلی (Coin Metrics) ، همبستگی فوق الذکر هیچگاه از نظر تاریخی بررسی نشده است و به نظر می رسد افراد بیشتری بیت کوین (Bitcoin) را به عنوان یک دارایی پناهگاه امن دیجیتالی در نظر می گیرند. با این حال ، وقتی صحبت از مقایسه عملکرد قیمت دو دارایی می شود ، به نظر می رسد بیت کوین (BTC) از طلا عملکرد بهتری داشته است.

 

قبل از وضعیت پایدار فعلی بیت کوین (Bitcoin) ، این ارز اخیراً با دوره های بی ثباتی بی سابقه ای روبرو شده است. در طی چند سال گذشته ، سقوط های مکرری از 2000 تا 4000 دلار مشاهده شد ، به حدی که ، در طول سال 2018 ، ارزش بیت کوین (BTC) از سطح حدود 14300 دلار کاهش یافته و به زیر 4000 دلار رسیده است. دقیقا در همین بازه زمانی ، طلا نوسانات بسیار کمتری را تجربه کرد و در کل سال در دامنه قیمتی تقریباً 1200 دلار تا 1360 دلار قرار داشت.

 

اگرچه بسیاری از افزایش اعتماد بازار به بیت کوین (Bitcoin) صحبت می کنند ، اما بد نیست این موضوع یادآوری شود که پس از رویداد هالوینگ که در ماه می اتفاق افتاد ، ارزش این دارایی تقریباً ثابت ماند و سطح نوسانات آن در حال حاضر بسیار کم است.

 

چرا قیمت بیت کوین (Bitcoin) افزایش نیافته است؟

در زمینه مسئله فعلی عدم حرکت قیمت بیت کوین (BTC) ، لازم به ذکر است که اگر بخواهیم حرکات قیمتی این ارز را دقیقا در همین زمان پس از هالوینگ سال 2016 بررسی کنیم ، خواهیم دید که این دارایی در آن سال نیز وضعیت مشابهی را تجربه کرده بود. در حقیقت ، یک سال و نیم پس از هالوینگ سال 2016 ، حدود اواسط دسامبر 2017 ، بود که بیت کوین (BTC) شروع به دستیابی به اوج تاریخی خود در حدود 20،000 دلار کرد.

 

علاوه بر این ، نوسانات و عدم اطمینان پیرامون بازارهای مالی سنتی منجر به افزایش مستقیم تقاضا برای بیت کوین (Bitcoin) نشده است ، زیرا به نظر می رسد وحشت ناشی از کرونا ویروس به جای کمک به تبدیل شدن بیت کوین (Bitcoin) به مرکز مالی جهان ، نیاز به سیستم های پولی جایگزین را برجسته کرده است. به عنوان مثال ، با شیوع کروناویروس در آغاز سال ، بیت کوین (BTC) طی کمتر از سه روز بین 11 تا 13 مارس ، در برخی از اکسچنج ها از 8000 دلار به حدود 3600 دلار سقوط کرد و روایت پناهگاه امن خود را زیر سوال برد.

 

به طور مشابه ، هنگامی که در ماه می بازارهای سهام در سراسر جهان به شدت در نوسان بودند ، بیت کوین (BTC) نیز سقوطی مشابه با بسیاری از دارایی ها و کالاهای سنتی در سراسر جهان را تجربه کرد و بدین ترتیب ثبات آن در میان سرمایه گذاران در سراسر جهان زیر سوال رفت. مهمتر از همه اینها ، همچنین به نظر می رسد کارآیی ضعیف این دارایی ، پتانسیل آن را برای پذیرش گسترده محدود کرده است. نیشال شتی (Nischal Shetty)، مدیر عامل وزیر ایکس (WazirX) اکسچنج کریپتوی هند اظهار داشت:

 

“فراموش نکنیم ، این اولین بار است که شاهد سقوط اقتصادی جهانی به این گستردگی هستیم. با توجه به وضعیت اقتصادی جهان ، بسیار خوب است که شاهد ثبات و قدرت قیمت بیت کوین (Bitcoin) هستیم. ”

 

(Ethan Taub) ، مدیر عامل شرکت (Loanry) ، پلتفرمی که افراد را به وام دهندگانی برای تامین منابع مالی پروژه ها وصل می کند ، معتقد است که فعالیت بازار بیت کوین (Bitcoin) به دلیل عدم خرید و فروش تا حدی متوقف شده است. او معتقد است كه پس از این دوره از ركود ، ممکن است شاهد افت ارزش باشیم و پس از آن ، بیت کوین (BTC) افزایش قیمت را تجربه می كند.

 

یکی دیگر از دلایل احتمالی رکود مداوم می تواند این باشد که بسیاری از افراد اخیراً شغل خود را از دست داده و از این رو از هرگونه فعالیت تجاری پرخطر اجتناب می کنند. در همین زمینه ، سازمان بین المللی کار (International Labor Organization) تخمین زده است که تنها در سه ماهه دوم سال 2020 ، بیش از 400 میلیون نفر در سراسر جهان شغل خود را از دست داده اند. تعداد افرادی که بیکار شده اند در حال حاضر 10 برابر بیشتر از مواردی است که پس از رکود سال 2008 مشاهده شد.

 

آیا می توان به آینده بیت کوین (BTC) خوشبین بود؟

علیرغم اینکه بیت کوین (Bitcoin) در تلاش است تا از سطح 10،000 دلاری عبور کند ، به نظر می رسد بازار به پتانسیل بلند مدت این دارایی دیجیتال برتر اطمینان دارد. به عنوان مثال ، گزارش چشم انداز کریپتوی جدید که در اوایل ماه جولای توسط بلومبرگ منتشر شد نشان می دهد که تحلیلگران این گزارش نسبت به بیت کوین (BTC) خوشبین هستند و معتقدند که این ارز دیجیتال می تواند در هفته ها یا ماه های آتی به آستانه 12000 دلار نزدیک شود.

 

تحلیلگران برای تأیید ادعاهای خود اظهار داشتند كه با توجه به شرایط اقتصادی فعلی ، افراد بیشتری در حال فهم كاركرد كریپتو و چگونگی عملکرد این دارایی ها جهت كاهش موضوعات مرتبط با تورم هستند. آنها همچنین نوسانات ناچیز اخیر بیت کوین (BTC) پس از سقوط شاخص های اصلی سهام مانند (Nasdaq) را به عنوان یک نشانه واضح و روشن می بینند که بیت کوین (Bitcoin) برای رویدادهای بزرگی در آینده نزدیک در اولویت قرار دارد. این گزارش به شرح زیر است: “تسهیل بی نظیر بانک مرکزی جهانی و افزایش ارزش طلا موجب افزایش قیمت بیت کوین (Bitcoin) می شوند.”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین