/ اخبار بیت کوین / رابینهود 3 میلیارد دلار بیت کوین را طی 3 ماه انباشت کرد؛ تاثیر آن بر بازار چیست

10 ماه پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

رابینهود 3 میلیارد دلار بیت کوین را طی 3 ماه انباشت کرد؛ تاثیر آن بر بازار چیست

آدرسی که پیش از این ناشناخته بود توانست خود را به جایگاه سومین هولدر بزرگ بیت کوین BTC برساند. طبق گزارشی در 22 آگوست این آدرس 118000 بیت کوین جمع آوری کرد.

رابینهود 3 میلیارد دلار بیت کوین را طی 3 ماه انباشت کرد؛ تاثیر آن بر بازار چیست

ذخایر بیت‌کوین BTC رابینهود (Robinhood) می‌تواند با افزایش نفوذ سرمایه‌گذاران خرد و احتمالاً ایجاد ریسک‌های جدید در بازار، چشم‌انداز بازار کریپتو را تغییر دهد.

آدرسی که پیش از این ناشناخته بود توانست خود را به جایگاه سومین هولدر بزرگ بیت کوین BTC برساند. طبق گزارشی در 22 آگوست این آدرس 118000 بیت کوین جمع آوری کرد.

در حالی که این آدرس اکنون به رابینهود نسبت داده شده است، این غول مالی هنوز خبر را تایید یا تکذیب نکرده است. برخی از تحلیلگران آن چین معتقدند که این آدرس در واقع متعلق به مایکرواستراتژی MicroStrategy، شرکت نرم افزاری هوش تجاری و تحلیلی ایالات متحده است که طبق گزارش اخیرش به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، دارای 152800 بیت کوین است.

در این رابطه بخوانید‌ : استیکینگ چیست؟ و چگونه پاداش آن محاسبه میشود؟ (Staking)

اگر مالکیت رابینهود بر 118000 بیت کوین تایید شود، تاثیر آن می تواند بر چشم انداز ارزهای دیجیتال بازتاب پیدا کند. معمولا بزرگترین آدرس‌های بیت‌کوین به صرافی‌های کریپتو مرتبط هستند. با این حال، نقش رابینهود به عنوان یک کارگزار معمولی که بر روی سهام و قراردادهای اختیار معامله متمرکز است میتواند تاثیر زیادی بر بازار داشته باشد.

نگاهی به آخرین گزارش نشان می دهد که این پلتفرم 4.24 میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد. با توجه به نزدیک شدن قیمت بیت کوین به 30500 دلار در 30 ژوئن، این رقم تقریباً برابر با 139016 بیت کوین است که با استدلال های تحلیلگران در مورد دارایی های رابینهود مطابقت دارد.

اگر رابینهود صاحب این آدرس بیت کوین باشد، یک نکته را کاملاً روشن می کند. بیت کوین برای موفقیت به موسسات بزرگ متکی نیست. تحلیلگران پیش از این استدلال می‌کردند برای اینکه بیت‌کوین واقعاً رشد کند، شرکت‌های سرمایه‌گذاری بزرگ یا شرکت‌هایی مانند تسلا و بلاک باید وارد عمل شوند. اما این امیدها از بین رفت زیرا گزارش‌های اخیر اپل و آلفابت (شرکت مادر گوگل) نشان می‌دهد که این شرکت ها طی سقوط بیت کوین اقدام به خرید آن نکرده اند.

در مورد رابینهود گزارش ها نشان میدهد که تا ژوئن 2023، این پلتفرم حدود 23.2 میلیون کاربر فعال داشت. اگر فقط 10 درصد از آنها مقداری بیت کوین داشته باشند، برای رسیدن به 4.24 میلیارد دلار موجودی بیت کوین به طور متوسط هر کدام به 1828 دلار نیاز دارند. این نشان می دهد که سرمایه گذاران معمولی، مانند کاربران رابینهود می توانند نقش مهمی در شکل دادن به چشم انداز ارزهای دیجیتال داشته باشند.

جنبه منفی ذخایر بیت کوین رابینهود

در حالی که برخی از سرمایه گذاران خواهان پذیرش انبوه بیت کوین به هر وسیله ممکن هستند، رسیدن به این هدف بدون ریسک نیست. پایگاه کاربران رابینهود به دلیل تمایل به معاملات سوداگرانه به ویژه در سهام میم هایی مانند AMC، GameStop و Bed Bath & Beyond شناخته شده است. این معامله گران همچنین مقادیر قابل توجهی دوج کوین Dogecoin بالغ بر 2.63 میلیارد دلار در اختیار دارند.

تمایل آنها به سرمایه گذاری های کوتاه مدت سؤالاتی را در مورد رویکرد آنها در خصوص بیت کوین ایجاد می کند. اگر این سرمایه گذاران بیت کوین را با پیش بینی تایید ETF اسپات بیت کوین در ایالات متحده خریداری کنند، احتمال کاهش طولانی مدت قیمت یا تاخیر در تایید صندوق ها ممکن است باعث فروش انبوه و در نتیجه کاهش قیمت شود.

علاوه بر این، خطر احتمال مداخله دولت ایالات متحده نیز وجو دارد. اگرچه احتمال سناریویی مشابه فرمان اجرایی 6102 در سال 1933، که احتکار سکه طلا، شمش طلا و حواله‌جات طلا را در کل آمریکا ممنوع کرد، اندک به نظر می‌رسد، اقدامات بالقوه مقامات ایالات متحده می‌تواند به طور بالقوه چشم انداز این دارایی‌ها را به خطر بیندازد.

حتی در سناریوی غیر محتملی که سیستم قضایی ایالات متحده یا IRS تصمیم می‌گیرد این دارایی‌ها را به دلیل مسائل مالیاتی یا موارد مشابه قفل کند، ذخیره قابل توجه بیت‌کوین که توسط رابینهود نگهداری می‌شود، تنها خطرات بالقوه را تشدید می‌کند. مجموعه دارایی هایی که توسط رابینهود نگهداری می شود، خطر چنین اقداماتی را افزایش می دهد که بر بخش بزرگتری از بازار تأثیر می گذارد.

از جهتی این انباشت گسترده توسط مشتریان رابینهود می تواند به طور بالقوه به عنوان مهمات برای متقاضیان ETF عمل کند. در حالی که رابینهود خدمات قابل توجهی را ارائه می دهد، فقدان حمایت از سرمایه گذار می تواند انگیزه ای برای ایجاد ETF های امن تر و قانونگذاری شده را ایجاد کند.

تاثیر ذخایر رابینهود بر حوزه ارزهای دیجیتال، ماهیت همیشه در حال تحول بازار را نشان می دهد. صرف نظر از اینکه ETF های بیت کوین تایید شوند یا خیر، سرمایه گذاران راه های جایگزینی برای سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال پیدا خواهند کرد، برای مثال از طریق سهام مایکرواستراتژی، رابینهود یا سایر ابزارهای نوآرانه. این امر نشان می‌دهد که در حوزه مالی، نوآوری و پیشرفت اجتناب‌ناپذیر است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

همچنین بخوانید : روش جایگزینی با کارمزد (RBF) چیست؟


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید