/ قانون‌گذاری / اکسچنج های ارزدیجیتال در بریتانیا ملزم به پرداخت 2 درصد مالیات

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

اکسچنج های ارزدیجیتال در بریتانیا ملزم به پرداخت 2 درصد مالیات

اکسچنج های ارزدیجیتال در بریتانیا ملزم به پرداخت 2 درصد مالیات

کریپتو یو کی (CryptoUK) هشدار داد: اکسچنج های ارزدیجیتال بریتانیا مشمول مالیات 2 درصدی می شوند که احتمالاً این مالیات گریبان سرمایه‌گذاران را می گیرد.

سازمان درآمد و گمرک سلطنتی (HMRC)، اخیرا طرح مالیات خدمات دیجیتال را مطرح کرد و بدین ترتیب از اکسچنج های ارز دیجیتالِ فعال در بریتانیا مالیات اخذ می‌شود.

طبق گزارش تلگراف (Telegraph)، اکسچنج های ارز دیجیتال در بریتانیا اکنون باید ۲ درصد مالیات خدمات دیجیتال بپردازند. سازمان مالیاتی بریتانیا، سازمان درآمد و گمرک سلطنتی، دارایی های دیجیتال را به عنوان ابزار مالی به رسمیت نمی شناسد، بنابراین اکسچنج ها واجد شرایط معافیت های مالی نیستند.

در 28 نوامبر، این مرجع اکسچنج های ارز دیجیتال را در لیست مالیات فناوری خزانه‌داری گنجاند. طرح مالیات بر درآمد خدمات دیجیتال، در آوریل 2020، با هدف قرار دادن رسانه های اجتماعی و شرکت های معروفی مانند فیس بوک (Facebook) و گوگل (Google) مطرح شد.

قانونی جدید برای اکسچنج های ارزدیجیتال در نتیجه طبقه‌بندی این شرکت ها توسط سازمان درآمد و گمرک سلطنتی شکل گرفته است:

«تنوع زیادی از دارایی های ارزدیجیتال وجود دارد که هر کدام ویژگی های متفاوتی دارند. در این بیانیه آمده است که چون ارزهای دیجیتال نمایانگر کالاها، قراردادهای مالی یا پول نیستند، بعید است که اکسچنج های ارزدیجیتال بتوانند از معافیت بازارهای مالی آنلاین بهره مند شوند.»

طبق گفته سازمان کریپتو یو کی، پلتفرم معاملات دارایی های دیجیتال در بریتانیا ، این مالیات ناعادلانه است و احتمالاً این مالیات گریبان گیر سرمایه گذاران و معامله گران می شود.

رئیس اجرایی این شرکت ایان تیلور (Ian Taylor) اظهار داشت قوانین متفاوت با ارزهای دیجیتال نسبت به سایر ابزارهای مالی مانند سهام یا کالاها برای این بخش مضر است.

وی افزود: بعد از سیستم سخت صدور مجوز، این موضوع ضربه سنگین دیگری برای این صنعت است که توسط سازمان راهبرد امور مالی انگلستان (FCA) برای اکسچنج ها مطرح شده است. از ژانویه، همه شرکت‌های ارزدیجیتال مستقر در بریتانیا مجبور به پیروی از مقررات ضد پولشویی (AML) و ثبت نام در این سازمان هستند.

در ماه ژوئن، سازمان راهبرد امور مالی به مشتریان در مورد 111 شرکت ارزدیجیتال که هنوز مجوز دریافت نکرده بودند هشدار داد.

طبق گزارشی در ماه آوریل ، سازمان درآمد و گمرک سلطنتی، تلاش های خود را برای به دام انداختن فرارهای مالیاتی ارزدیجیتال افزایش می دهد و درخواست کرده تا جزئیات دارایی های دیجیتال در فرم های خودارزیابی ارائه شود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که مقامات مالیاتی بریتانیا، در آگوست ۲۰۱۹، از چندین اکسچنج ارزدیجیتال خواسته اند تا جزئیات مربوط به تراکنش‌ها و دارایی‌های مشتریان را ارائه دهند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)