/ مفاهیم پایه بازار‌های مالی / بهترین ابزارها برای ترید ارزدیجیتال در سال ۲۰۲۴

زمان مطالعه : 10 دقیقه

بهترین ابزارها برای ترید ارزدیجیتال در سال ۲۰۲۴

ابزارهای تحلیل ارزدیجیتال چگونه به ما کمک میکنند؟

شاخص های بلاکچین و ابزارهای تحلیل ارزهای دیجیتال مانند تلسکوپ‌های توانمند در کهکشان رمزارزها هستند که به ما این امکان را می‌دهند که سطوح پیچیده این کهکشان دیجیتال را مشاهده و درک کنیم. آنها منبعی از اطلاعات فراهم می‌کنند که فرآیند تصمیم‌گیری ما را بهبود می‌بخشد.

بهترین ابزارها برای ترید ارزدیجیتال در سال ۲۰۲۴

معامله کریپتو یک فرصت سرمایه گذاری سودآور اما پرخطر است. با معامله ارزهای دیجیتال میتوان به سود های زیادی دست پیدا کرد، اما یک حرکت اشتباه می‌تواند کل پورتفوی معاملاتی معامله گر را از بین ببرد.

یکی از عوامل تصمیم‌گیری که برنده‌ها را از بازندگان جدا می‌کند، استفاده از بهترین ابزارهای ارزدیجیتال در بازار است.

در این صنعت کانکشن سازی با سایر سرمایه‌گذاران یک امر ضروری است، چرا که آشنایی با برخی سرمایه گذاران مناسب فرصت یادگیری و دانش خوبی از بهترین استراتژی ها و البته ابزارهای معاملاتی موجود را در اختیارتان قرار میدهد.

در این رابطه بخوانید‌ : معاملات اسپات (Spot Trading) یا معاملات نقدی چیست؟ چگونه در بازارهای اسپات معامله کنیم؟

از سوی دیگر، تست ابزارهای مختلفی که با نیازهای شما همخوانی دارند احتمالاً نحوه عملکرد شما را بهبود می‌بخشد. این امر می‌تواند مانند کشف یک جواهر کمیابی باشد که پورتفولیوی شما را دو دگرگون کند.

در این مقاله، یک چک لیست از بهترین ابزارهای کریپتو برای استفاده در سال 2024 را ارائه خواهیم داد که کاملاً نحوه تعامل شما با حوزه کریپتو را تغییر خواهد داد.

ابزارهای تحلیل ارزدیجیتال چه هستند؟

ابزارهای تحلیل ارزدیجیتال، پلتفرم‌ها یا برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که برای کمک به سرمایه‌گذاران و معامله‌گران کریپتو در پیدا کردن دارایی‌های دیجیتال مناسب بازار طراحی شده‌اند. از پیگیری حرکت قیمت و روندهای بازار گرفته تا تحلیل داده‌های بلاکچین، ردیابی والت های کریپتو سودده و ارائه اطلاعات پیش‌بینی‌کننده. این ابزارها میزان زیادی از اطلاعات را در دسترس شما قرار می‌دهند.

این ابزارها در اشکال مختلف و با ویژگی‌ها و توانمندی‌های منحصر به فردی وجود دارند. برخی از آنها بر به‌روزرسانی قیمت‌ها در زمان‌واقعی و داده‌های تاریخی ارزهای دیجیتال مختلف متمرکز هستند، در حالی که سایرین تحلیل تکنیکال عمیق و قابلیت نمودارسازی ارائه می‌دهند.

ابزارهای تحلیل ارزدیجیتال چگونه به ما کمک میکنند؟

شاخص های بلاکچین و ابزارهای تحلیل ارزدیجیتال مانند تلسکوپ‌های توانمند در کهکشان رمزارزها هستند که به ما این امکان را می‌دهند که سطوح پیچیده این کهکشان دیجیتال را مشاهده و درک کنیم. آنها منبعی از اطلاعات فراهم می‌کنند که فرآیند تصمیم‌گیری ما را بهبود می‌بخشد.

شناسایی روندهای بازار: ابزارهای تحقیق در حوزه کریپتو اطلاعات دقیقی در مورد حرکت‌های قیمتی، حجم معاملات و سرمایه بازار همه انواع ارزهای دیجیتال فراهم می‌کنند. این داده‌ها به ما کمک می‌کنند تا الگوها و روندهای بازار را شناسایی کرده و تصمیمات سرمایه‌گذاری در زمینه کریپتو را با اطلاعات دقیق اتخاذ کنیم.

تحلیل تکنیکال: با قابلیت نمودارسازی و مجموعه‌ای از نشانگرهای تکنیکال، این ابزارها به ما اجازه می‌دهند تا در زمان‌های مختلف تحلیل تکنیکال دقیقی انجام دهیم. تحلیل تکنیکال که در میان معامله‌گران مشتقات محبوب است، به پیش‌بینی حرکات آینده قیمت و یافتن فرصت‌های معاملاتی در حوزه کریپتو کمک می‌کند.

تحلیل درون زنجیره‌ای: پیگیری داده‌های درون زنجیره‌ای از جمله حجم معاملات، تخصیص کیف‌پول‌ها، و مجموع ارزش موجود (TVL)، این ابزارها اطلاعاتی درباره سلامت و فعالیت زیرساخت‌های مختلف شبکه‌های بلاکچین، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) و پروتکل‌های DeFi فراهم می‌کنند.

مدیریت ریسک: این ابزارها همچنین با ارائه داده‌هایی درباره نوسانات بازار، نقدینگی و سایر عوامل ریسکی، به مدیریت ریسک کمک می‌کنند. این امر می‌تواند به ما کمک کند تا تصمیمات سرمایه‌گذاری مطمئن تر و امن‌تری اتخاذ کنیم و مدیریت پورتفوی را عملی کنیم.

یادگیری و آموزش: این ابزارها می‌توانند به عنوان منابع آموزشی ارزشمند برای افرادی که تازه وارد دنیای کریپتو شده‌اند، عمل کنند و اطلاعاتی درباره عملکرد بازار کریپتو و فناوری بلاکچین ارائه دهند.

صرافی های ارزدیجیتال

بهترین ابزارها برای ترید ارزدیجیتال در سال ۲۰۲۴

همچنین بخوانید : متادیتا (metadata) در تراکنش های بلاک چین چیست؟

یک صرافی ارزدیجیتال خرید، فروش و معامله ارزهای دیحیتال را در یک محیط کاربر پسند و مطمئن فراهم میکند. برای استفاده از آن ها میتوان از طریق وب سایت یا اپلیکیشن موبایلی به آنها دسترسی پیدا کرد.

این ابزارهای معاملاتی ارزهای دیجیتال زیادی را ارائه میدهند و همچنین دارای نقدینگی بالایی هستند. این ابزارها از ویژگی های امنیتی قوی برخوردار هستند و اطلاعات لازم درباره قیمت رمزارزها را فراهم میکنند.

بنابراین، کسب سود در ارزهای دیحیتال به انتخاب صرافی ارزدیجیتال صحیح بستگی دارد.

صرافی بایننس

صرافی بایننس، یک صرافی ارزدیجیتال است که در سال ۲۰۱۷ توسط ژانگ پنگ ژائو تاسیس شد. در این صرافی کاربران میتوانند به معامله بیش از ۳۵۰ ارزدیجیتال مانند بیت کوین (BTC)، تتر (ETH)، لایت کوین (LTC)، دوج کوین (DOGE) و رمزارز خودش یعنی BNB‌ بپردازند.

مانند سایر صرافی های ارزهای دیجیتال بایننس نیز خدمات به معامله گران ارائه میدهد که عبارت اند از،‌ لیست کردن، ولت، جمع آوری سرمایه، معامله ارزهای دیجیتال و بساری دیگر. میلیون‌ها معامله‌گر از Binance برای مبادله و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مختلف استفاده می‌کنند.

بیشتر بخوایند » تتر چیست؟

برای شروع معامله، کاربران باید فرآیند اهراز هویت (KYC) را تکمیل کنند.

بایننس از چهار نوع سفارش پشتیبانی می‌کند: limit، market، stop-limit، and one-cancels-the-other (OCO) orders.

صرافی کوین بیس

کوین‌بیس یک صرافی ارزدیجیتال است که برای خرید، فروش، معامله و ذخیره ارز دیجیتال استفاده میشود.

در کوین بیش میتوان رمزارزهایی مانند بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین، کاردانو، دوج‌کوین و سولانا را خرید و فروش کرد.. کوین‌بیس هر نوع رمزارزی را پشتیبانی نمی‌کند. با این حال، کوین‌بیس بیش از 120 نوع مختلف از رمزارزها را پشتیبانی می‌کند. کوین‌بیس همچنین یکی از صرافی‌هایی است که حجم معاملات بالایی دارد و یکی از بزرگترین صرافی‌های رمزارز در ایالات متحده محسوب میشود. کوین‌بیس کاربری آسانی دارد و مناسب معامله گران مبتدی است، در حالی که پلتفرم حرفه‌ای آن، کوین‌بیس پرو، برای معامله گران فعال و ماهر مناسب است. خدمات پریمیوم امکان معاملات با حجم بالا را فراهم می‌کند و گزینه‌های بیشتری در زمینه معاملات ارائه می‌دهد.

صرافی کراکن

کراکن یک صرافی معتبر است که برای اقدامات امنیتی قوی، مجموعه متنوعی از رمزارزها و گزینه‌های معاملات پیشرفته‌اش شناخته می‌شود که به معامله گران با تجربه و مؤسسات خدمات می‌دهد.

پلتفرم های معاملاتی

بهترین ابزارها برای ترید ارزدیجیتال در سال ۲۰۲۴

پلتفرم های معاملات کریپتو مانند صرافی‌های کریپتو میباشند. شما می‌توانید در هر دو آنها ارزهای دیجیتال را بخرید، بفروشید و معامله کنید. اما پلتفرم های معاملات کریپتو به شما این امکان را می‌دهند که تنها با استفاده از یک رابط کاربری، در چندین صرافی معامله کنید.

شما نیازی به ایجاد حساب در صرافی‌های مختلف ندارید. به جای آن، با داشتن یک حساب پلتفرم معاملاتی، می‌توانید از بهترین قیمت‌های بازار در هر صرافی بهره‌مند شوید.

کاربران با استفاده از این پلتفرم های معاملاتی میتوانند به تعداد بیشماری از ارزهای دیجیتال دسترسی پیدا کنند، از جمله ابزارهای سرمایه‌گذاری سنتی مانند سهام، از این طرق میتوانید مشاهده کنید کدام صرافی قیمت بهتری دارد.

eToro

eToro یک پلتفرم معاملاتی اجتماعی کاربرپسند است که به شما امکان معامله ارزهای دیجیتال، سهام و موارد دیگر را فراهم می‌کند در حالی که با یک جامعه از معامله گران در تعامل قرار می‌گیرید.

BitMEX

بیت‌مکس یکی از برترین ابزارهای معاملاتی است که به معامله گران با تجربه خدمات می‌دهد، این پلتفرم از ویژگی‌های پیشرفته معاملاتی مانند معاملات با اهرم بر بیت‌کوین و سایر رمزارزها برخوردار است.

کیف پول های ارزدیجیتال

بهترین ابزارها برای ترید ارزدیجیتال در سال ۲۰۲۴

کیف‌پول‌ ارزدیجیتال دارایی‌های کریپتو را ذخیره نمی‌کنند. بلکه، آنها کلیدهای خصوصی را نگه می‌دارند تا بتوان به رمزارزهایی که در بلاکچین ذخیره شده‌اند، دسترسی پیدا کرد. در حوزه کریپتو، کیف‌پول ارزهای دیجیتال مانند بانک است. این کیف‌پول‌ها از دارایی های دیجیتال در برابر هکرها حفاظت میکنند. اگر هکری بتواند به کلیدهای خصوصی شما دسترسی پیدا کند، در واقع به تمام دارایی های شما دسترسی پیدا کرده است و میتواند به راحتی آن ها را به سرقت ببرد. شما می‌توانید این کلیدها را روی کاغذ یادداشت کنید، یا در دستگاه USB (کیف‌پول‌های سخت‌افزاری) یا در یک کیف‌پول آنلاین ذخیره کنید.

کیف‌پول‌های کریپتو به شما کمک می‌کنند تا تمام دارایی‌های دیجیتال خود را در یک مکان امن مدیریت کنید و در هر زمان و مکانی رمزارز دریافت یا ارسال کنید. نیازی نیست کلیدهای عمومی طولانی را به خاطر بسپارید. با استفاده از این ابزار، می‌توانید به جای این کلیدها، از نام کاربری‌ استفاده کنید.

کیف پول های سخت افزاری

کیف‌های سخت‌افزاری دستگاه‌های فیزیکی هستند که رمزارزها را به صورت آفلاین ذخیره می‌کنند. این ابزار کلیدهای خصوصی شما را از خطرات آنلاین مانند حملات سایبری دور نگه می‌دارد، که این امر آنها را به امن‌ترین روش برای ذخیره رمزارزها تبدیل می‌کند.

کیف‌های سخت‌افزاری به گونه ای طراحی شده اند تا تراکنش‌ها را به طور امن امضا کنند. بیشتر آنها اطلاعات را پشتیبان‌گیری و بازیابی میکنند، تا در صورت از دست دادن، سرقت یا آسیب دیدن کیف‌پول، بتوانید به موجودی خود دسترسی پیدا کنید. همچنین این کیف‌ پول ها از رمزارز های زیادی پشتیبانی می‌کنند تا بتوان انواع دارایی‌های دیجیتال را در یک دستگاه ذخیره کرد.

بیشتر بخوایند » بیت کوین چیست

کیف‌های سخت‌افزاری را باید از منابع معتبر خریداری کرد تا از هرگونه دخالت یا خطر امنیتی احتمالی جلوگیری کرد.

لجر نانو X

لجر در سال 2019 مدل Nano X را معرفی کرد. این دستگاه از نوع USB است که همانند سایر دستگاه های لجر، کوین ها و NFT‌ها را آفلاین نگه می‌دارد. این دستگاه دارای قابلیت بلوتوث و اتصال USB-C است. این دستگاه با سیستم‌های عامل macOS، Windows، iOS و Android سازگار است.

ترزور مدل T

ترزور مدل T، یک کیف‌پول سخت‌افزاری با کیفیت بالا است. علاوه بر قابلیت‌های مدل One ترزور، دارای یک صفحه نمایش رنگی برای ورود امن اطلاعات در دستگاه، طراحی مدرن، یک شیار کارت حافظه SD و سایر ویژگی‌های پیشرفته است.

کیپ کی

کیپ‌کی یکی از محبوب‌ترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری است که تجربه کاربری عالی ارائه می‌دهد و از برخی از ارزهای معروف در حوزه کریپتو مانند بیت‌کوین، اتریوم، بیت‌کوین کش، لایت‌کوین، دوج‌کوین و غیره پشتیبانی می‌کند. کیپ‌کی دارای یک رابط سخت‌افزاری است که می‌توانید برای هر بار استفاده از این کیف‌پول یک عدد تصادفی به عنوان یک کلید ایجاد کنید. همچنین این کیف‌پول به صورت Hierarchical Deterministic عمل می‌کند زیرا از یک دسته‌واژه دوازده کلمه‌ای استفاده می‌کند که از آن می‌توانید کلیدهای خصوصی و عمومی را تولید کنید.

کیف پول تحت وب و نرم افزاری

اتمیک ولت

 

Atomic یک کیف‌پول الکترونیک غیرحضانتی و غیرمتمرکز است که برای مدیریت، تبادل و معامله ارزها دیجیتال استفاده میشود. این کیف‌پول از ویژگی سواپ‌ پشتیبانی میکند که امکان سواپ درون زنجیره‌ای را فراهم می‌کند و به طور کامل از خطراتی که در استفاده از نرم‌افزارهای شخص ثالث وجود دارد، جلوگیری می‌کند. این کیف‌پول ۱۰۰٪ امن و کاملاً رمزنگاری شده است و رایگان است، بنابراین می‌توانید اطمینان حاصل کنید که با استفاده از این کیف‌پول، سطح ایمنی بالایی خواهید داشت. پول شما تنها توسط شما کنترل می‌شود و هیچ‌کس دیگری در دنیا اجازه انتقال کلید خصوصی شما را ندارد.

تراست ولت

 

تراست ولت یک کیف‌پول نرم‌افزاری غیرحضانتی است که تجربه معاملاتی کاملی را ارائه می‌دهد. این ولت به کاربران اجازه می‌دهد به صورت امن رمزارزها و توکن‌های غیر قابل معامله (NFT)  خود را ارسال، دریافت، معاوضه و نگهداری کنند.

ابزارهای تحلیل بازار

بهترین ابزارها برای ترید ارزدیجیتال در سال ۲۰۲۴

CoinMarketCap

کوین‌مارکت‌کپ، پربیننده‌ترین وب‌سایت ردیابی قیمت برای رمزارزها در فضای کریپتوکارنسی است. ماموریت این وب‌سایت این است که با ارائه اطلاعات بی‌طرفانه، با کیفیت و دقیق به کاربران به آنها در آنالیز بازار کمک کند. این وب سایت اطلاعاتی نظیر قیمت رمزارزها، حجم بازار، حجم معامله و غیره ارائه میدهد.

CoinGecko

کوین‌ گکو یکی از بهترین ابزارهای تحلیل کریپتو است که داده‌های جامعی درباره رمزارزها ارائه می‌دهد. می‌توانید از آن برای به دست آوردن درک عمیق‌تری از رمزارزها و فاندامنتال آنها استفاده کنید.

TradingView

تریدینگ‌ویو،‌ جدیدترین اطلاعات بازار را برای تریدر ها فراهم می‌کند، ازجمله جدیدترین قیمت رمزارز ها، حجم و شاخص‌ها. این داده‌های به روز به تریدرها امکان می‌دهد تا سریعاً نسبت به حرکات بازار واکنش نشان دهند و پتانسیل سود خود را به حداکثر برسانند.

پلتفرم های آموزشی

بهترین ابزارها برای ترید ارزدیجیتال در سال ۲۰۲۴

پلتفرم‌های آموزشی یکی از بهترین ابزارهای کریپتو برای موفقیت در دنیای سرمایه‌گذاری کریپتو هستند.

این منابع آنلاین اطلاعات جامع، آموزش‌، دستورالعمل و مقالاتی در مورد ارزهای دیجیتال و فناوری بلاکچین ارائه می‌دهند. بیشتر آنها دارای ابزارهای ترسیم نمودار هستند و به عنوان یک ابزار تحلیل کریپتو عمل می‌کنند.

این ابزارهای کریپتو آگاهی و درک شما از دنیای پیچیده کریپتو را افزایش می‌دهند، تا بتوانید تصمیمات سرمایه‌گذاری صحیح را بگیرید و از انتخاب‌ خود مطمئن باشید. همچنین می‌توانید از آنها به عنوان ابزارهای تحلیل کریپتو استفاده کنید چرا که به شما کمک خواهند کرد تا حرکت بازار را بهتر درک کنید.

CryptoCompare

CryptoCompare یک ارائه‌دهنده داده‌ بازار رمزارزهای جهانی است که سرمایه‌گذاران نهادی و کوچک میتوانند از طریق آن به داده‌های با کیفیت، به روز و قابل اعتماد بازار و قیمت بیش از ۵,۳۰۰ کوین و بیش از ۲۴۰,۰۰۰ جفت ارز دسترسی داشته باشند. CryptoCompare داده‌های را جمع‌آوری و تحلیل می‌کند و دیتاست‌های مختلف را در قیمت رمزارزها یکپارچه می‌کند. این ابزار داده‌های معاملات رمزارزی، داده‌های دفتر سفارشات، داده‌های زنجیره بلاکی و تاریخچه، داده‌های اجتماعی، گزارش‌ها و یک مجموعه از شاخص‌های رمزارزی تولید می‌کند.

CoinDesk

کوین‌دسک یک پلتفرم معتبر ارائه دهنده اطلاعات و اخبار ارزدیجیتال است که محتوای های آموزشی همراه با آخرین به‌روزرسانی‌های صنعت کریپتو  را ارائه می‌دهد. اگر برای تحلیل فاندامنتال یا درک ابزارهای ترسیم نمودار خود به کمک نیاز دارید، این یک ابزار تحلیلی عالی است.

Investopedia:بخش کریپتوکارنسی

اینوستوپدیا یک منبع آموزش مالی معروف است که مبتدیان می‌توانند با مراجعه به آن به اطلاعات پایه زیادی در مورد رمزارزها و فناوری بلاکچین، از جمله اصطلاحات کلیدی، چگونگی عملکرد و کاربردهای آنها، دسترسی پیدا کنند.

صرافی غیرمتمرکز

اگر فکر می‌کنید که صرافی‌های متمرکز هزینه‌بر یا ناامن هستند، یک گزینه دیگر دارید: صرافی‌های غیرمتمرکز یا DEXها.

صرافی‌های غیرمتمرکز (DEXها) بدون حاکمیت مرکزی یا واسطه عمل می‌کنند. برخلاف صرافی‌های متمرکز سنتی، این ابزارهای کریپتو معاملات همتا به همتا بین کاربران را تسهیل می‌کنند و برای اجرا و تسویه معاملات از قراردادهای هوشمند و فناوری بلاکچین بهره می‌برند.

صرافی‌های غیرمتمرکز کارمزد معاملات کمتری دریافت میکنند و به کاهش هزینه های معامله گر کمک می‌کنند، زیرا DEXها مانند صرافی‌های متمرکز زیرساخت‌های گسترده‌ای ندارند. همچنین کاربران با استفاده از این صرافی ها بیشترین کنترل را بر روی کلیدهای خصوصی و موجودی‌هایشان خواهند داشت، زیرا مجبور نیستند دارایی‌های خود را به یک کیف پول یک صرافی متمرکز واریز کنند.

Uniswap

این یکی از بهترین ابزارهای معاملاتی کریپتو است که بر بستر بلاکچین اتریوم ساخته شده است. این یک پروتکل بازار ساز خودکار (AMM) است که به کاربران اجازه می‌دهد توکن‌های ERC-20 را مستقیماً از کیف پول اتریوم خود مبادله کنند. همچنین کاربران آن میتوانند با تامین نقدینگی و واریز توکن های خود به استخر نقدینگی این پلتفرم، سهمی از کارمزد های دریافتی پلتفرم بدست آورند.

PancakeSwap

این ابزار کریپتو بر بستر زنجیره هوشمند بایننس (BSC) ساخته شده است و با ماشین مجازی اتریوم (EVM) سازگار است. عملکرد آن مشابه Uniswap است، اما به دلیل قابلیت مقیاس پیذیری بالای زنجیره هوشمند بایننس کارمزد معاملات کمتری دریافت میکند.

بیشتر بخوانید » ارز دیجیتال چیست؟

SushiSwap

سوشی‌سواپ به ارائه‌دهندگان نقدینگی با توکن بومی خود یعنی SUSHI پاداش میدهد. همچنین می‌توان این توکن را از طرق خرید و فروش بدست آورد. کاربران می‌توانند توکن‌های SUSHI خود را استیک کنند و در عوض سهمی از درآمد پلتفرم بدست آوردند.

وب سایت های خبری

برای آگاهی از آخرین ترندها و رویدادهای دنیای کریپتو، باید بهترین وب‌سایت‌های اخبار کریپتو را دنبال کنید. این وب‌سایت‌ها همچنین به شما کمک خواهند کرد تا از ابزارهای تحلیل کریپتو به بهترین شکل استفاده کنید.

وب‌سایت‌های اخبار کریپتو پلتفرم‌های آنلاینی هستند که اطلاعات به‌روز، تحلیل و پوشش آخرین اخبار و پیشرفت های صنعت بلاکچین را ارائه میدهند. استفاده از این وب‌سایت‌ها در کنار ابزارهای تحلیل کریپتو،  تصویر جامعی از صنعت کریپتو ارائه می‌دهند.

Cointelegraph

کوین‌تلگراف یک منبع خبری، تحلیلی است که علاوه بر آنها گزارش‌های ویژه ای در مورد فناوری بلاکچین، رمزارزها و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) تهیه میکند.

CryptoSlate

کریپتو اسلیت یک فهرست جامع از رمزارزها و عرضه اولیه کوین ها (ICO) همراه با داده‌های متریک توکن، به‌روزرسانی‌های پروژه و اطلاعات تیم ارائه می‌دهد.

ابزارهای مدیریت پروژه

اگر در چند صرافی، کیف پول یا پلتفرم دارایی دارید و پیگیری أنها برایتان چالش برانگیز است، بهتر است از ابزارهای مدیریت پروژه استفاده کنید. این ابزار به شما کمک می‌کند تا تاریخچه معاملات، جدیدترین قیمت‌ کوین ها و ارزش سرمایه‌گذاری‌هایتان را پیگیری کنید. برخی از آنها همچنین به شما کمک می‌کنند که کریپتوهای خود را در یک کیف پول سخت‌افزاری جداگانه ذخیره کنید.

Delta

دلتا یک اپلیکیشن مدیریت سرمایه‌گذاری دارایی است که به شما کمک می‌کند کل پرتفوی سرمایه‌گذاری خود را مدیریت کنید و عملکرد آن را به صورت زمان واقعی پیگیری کنید.

CoinStats

کوین‌استاتز به شما کمک می‌کند تا فقط با استفاده از یک داشبورد سرمایه‌گذاری‌های کریپتو و دیفای خود را در صرافی‌ها و کیف‌پول‌های مختلف مدیریت کنید.

CoinTracking

این ابزار دو کاربرد را همزمان انجام می‌دهد: پیگیری نمودار سرمایه‌گذاری و محاسبه مالیات.

مرورگر بلاک

مرورگر بلاک، یک رابط کاربری است که کاربران میتوانند با استفاده از آن با بلاکچین ارتباط برقرار کنند و اطلاعات تراکنش شبکه را مشاهده کنند. اگر شما برای شخصی بیت‌کوین ارسال کرده باشید یا بیت کوینی برای شما ارسال شده باشد، می‌توانید وضعیت آن تراکنش را با وارد کردن آدرس کیف پول بیت‌کوین خود(عمومی) یا شناسه تراکنش بررسی کنید. از این طریق می‌توانید ببینید که آیا ارسال شده است، چند تایید تراکنش انجام شده است و آیا به گیرنده تحویل داده شده است یا خیر.

سایر اطلاعاتی که یک مرورگر بلوک ارائه میدهد:

  •  تعداد تراکنش‌های درحال انجام و گذشته شبکه
  •  ارتفاع فعلی بلوک
  •  اندازه تراکنش
  • بزرگ‌ترین کیف‌پول‌ها،‌ تعداد هولد کنندگان یک کوین

Blockchain.com

مرورگر بلاک Blockchain.com به داده‌های بلاکچین بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH) و بیت‌کوین کش (BCH) دسترسی دارد. هر زمان که وارد یک تراکنش میشوید، از Blockchain.com استفاده کنید تا با خیالی آسوده وضعیت تراکنش را مشاهده کنید. این کار خیلی از استرس شما را کاهش خواد داد.

Etherscan

Etherscan یک مرورگر بلاک مورد استفاده برای اتریوم و توکن‌های ERC-20 است. با استفاده از آن می‌توانید تراکنش‌های خود را بررسی کنید، همچنین می‌توانید نرخ هشریت شبکه، ارتفاع فعلی بلاک، داده‌های بلاک، سرمایه بازار و موارد دیگر را مشاهده کنید.

ربات های معاملاتی

ربات‌های معاملات کریپتو نرم‌افزارهای اتوماتیکی هستند که به نمایندگی از کاربران و بر اساس استراتژی‌ها و پارامترهای تعریف‌شده معاملات را اجرا می‌کنند. این ابزارها از طریق رابط‌های برنامه‌نویسی (API) با صرافی‌های کریپتو ارتباط برقرار کرده و به داده‌های بازار دسترسی دارند و معاملات را اجرا میکنند. در مورد ربات های معاملاتی بیشتر بخوانید.

با استفاده از این ابزار، می‌توانید به سرعت نسبت به حرکات بازار واکنش نشان دهید و تصمیمات معاملاتی خود را از تصمیات احساسی جدا کنید. برای استفاده بهینه‌ از آن، به یک ابزار تحلیل بازار نیز نیاز دارید.

  • از جمله ربات های معاملاتی عبارت اند از:
  • 3Commas
  • Gunbot
  • HaasOnline

کلام آخر

معاملات و سرمایه‌گذاری در کریپتو برای کسانی که جرات کافی برای ریسک دارند، دنیای جذابی هستند. با تحقیقات، دانش مناسب و ابزارهای کریپتو مناسب، می‌توانید با موفقیت در بازار معامله کنید و از فرصت های بی‌پایان دارایی‌های دیجیتال بهره‌مند شوید.

با بهره‌گیری از ابزارهای کریپتو معرفی‌شده در این مقاله، می‌توانید استراتژی‌های معاملاتی خود را بهبود بخشیده، ریسک‌ها را کاهش دهید و فرصت‌های سرمایه‌گذاری خود را بهینه‌سازی کنید.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین