روز چهارشنبه، 12 ژانویه، نرخ تورم ایالات متحده 7 درصد اعلام شد که در بیش از 4 دهه از سال 1982 تاکنون بالاترین رقم بوده است. اما به نظر نمی رسد این موضوع تاثیری بر قیمت بیت کوین (Bitcoin) داشته باشد، زیرا قیمت همچنان بالای 43،500 دلار است و در نمودار از الگوی تقاطع مرگ دورتر می شود.

در زمان  نگارش این مطلب بیت کوین با رشد 2.45 درصدی به 43،644 دلار و ارزش بازار 827 میلیارد دلار رسیده است. طبق گزارشات منتشر شده، تورم ایالات متحده نقشی کلیدی در حرکت قیمت بیت کوین ایفا می کند. اگرچه نرخ اعلام شده تورم بسیار بالا است، اما کاملاً مطابق با انتظارات و پیش بینی ها بوده است. مت مالی (Matt Maley)، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت میلر تاباک (Miller Tabak) به بلومبرگ گفت:

«این که آمار تورم به اندازه برخی پیش بینی های منتشر شده بالا نبود، می تواند به همه دارایی های پرریسک کمک کند.»

به این معنی که اگرچه فدرال رزرو به برنامه سخت شدن کمی (QT) خود ادامه خواهد داد، اما انتظار می رود که از سطح فعلی شدیدتر نشود. در سال 2022 چهار بار افزایش نرخ بهره انتظار می رود که ممکن است نقدینگی را از بازار ارزهای دیجیتال خارج کند و در نتیجه منجر به نوسانات بازار شود.

با این حال، رویکرد مخالف آن نیز همزمان با مشارکت روزافزون کاربران در فضای کریپتو برای کسب سود از تورم، صدق می کند. بنابراین، بیت کوین قرار است در آینده به عنوان یک ابزار محافظ در برابر تورم ظاهر شود.

آلت کوین ها نیز عملکرد پرقدرتی را به نمایش گذاشتند. پس از افت قیمت ها در هفته گذشته، اتریوم (ETH) دوباره به بالای 3،350 دلار بازگشت. بایننس کوین (BNB) نیز رشد 4.5 درصدی را تجربه کرد در حالی که سولانا (SOL) نیز با افزایش قیمت 7 درصدی به 150 دلار رسیده است.

در لیست ده ارز برتر، لونا (LUNA) با رشد بیش از 10 درصدی و عبور از سطح 80 دلار، عملکرد چشمگیری داشت. ارزش بازار ارزهای دیجیتال نیز در 24 ساعت گذشته 4 درصد افزایش یافته و در حال حاضر بیش از 2.07 تریلیون دلار است. سطح پایانی هفته در تعیین حرکت بازار در ماه آینده بسیار مهم خواهد بود.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *