/ اخبار ارز دیجیتال / رشد پذیرش ارزهای دیجیتال در آرژانتین؛ از هر 100 بزرگسال 12 نفر در کریپتو سرمایه گذاری میکنند

زمان مطالعه : 5 دقیقه

رشد پذیرش ارزهای دیجیتال در آرژانتین؛ از هر 100 بزرگسال 12 نفر در کریپتو سرمایه گذاری میکنند

رشد پذیرش ارزهای دیجیتال در آرژانتین؛ از هر 100 بزرگسال 12 نفر در کریپتو سرمایه گذاری میکنند

بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط Americas Markets Intelligence، آرژانتینی ها علاقه زیادی به ارزهای دیجیتال دارند. بر اساس داده‌ های به دست آمده از این مطالعه، بیش از یک نفر از هر ده آرژانتینی نوعی سرمایه‌ گذاری در حوزه رمزارز انجام داده‌ اند. علاوه بر این، 18 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اظهار داشتند که علاقه مند به خرید ارزهای دیجیتال در آینده هستند.

رونق پذیرش کریپتو در آرژانتین

گزارشی که اخیرا توسط Americas Markets Intelligence انجام شده است، رشد قابل توجهی را در خصوص پذیرش ارزهای دیجیتال در آرژانتین نشان می دهد. این نظرسنجی که سال گذشته از 400 کاربر مختلف از طریق تلفن هوشمند انجام شد، نشان داد که از هر 100 آرژانتینی 12 نفر  سال گذشته روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. اگرچه این تعداد ممکن است کم به نظر برسد، اما در واقع بالاتر از آماری است که برای سایر کشورهای آمریکای جنوبی یافت شده است. برزیل به پذیرش 7 درصد رسید، در حالی که مکزیک 6 درصد بود.

این کشور همچنین از میانگین نرخ پذیرش در لاتام با 8 درصد، بالاتر بود. این نرخ پذیرش به دلایل متعددی که از ویژگی‌ های اقتصادی کشور ناشی می شود، ناشی می شود. با این حال، درصد پذیرش در آرژانتین کمتر از 16 درصد ایالات متحده می باشد.

در این رابطه بخوانید‌ : اندیکاتور RSI‌ چیست؟ و چگونه محاسبه میشود؟

دلایل رشد

این مطالعه دلایل احتمالی این رشد در آرژانتین را تجزیه و تحلیل کرد و سه دلیل را یافت که در مجموع ممکن است رونق ارزهای دیجیتال در بازارهای آرژانتین و لاتام را توضیح دهد.

اولین مورد به درجه بالای دیجیتالی شدن این جوامع در مقایسه با سطح پایین پذیرش بانکداری مربوط می شود. در این باره گزارش آمده است:

بی اعتمادی مداوم بانک ها، رشد دیجیتالی شدن را محدود کرده و حتی با وجود راحتی استفاده از ابزارهای دیجیتال، میزان بالای استفاده از پول نقد را حفظ کرده است.

عامل مهم دیگر مربوط به تورم و نوسانات پولی در کشور است که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را حتی با وجود نوسانات شدید به انتخاب های جالبی برای سرمایه گذاری و پس انداز تبدیل می کند. دلیل سوم مربوط به حواله ها و درصدی است که آرژانتینی ها باید برای ارسال و دریافت حواله بپردازند که 5.5 درصد است. استفاده از ارزهای دیجیتال این پلتفرم‌ ها را کنار گذاشته و به کاربران امکان می‌ دهد وجوه خود را تقریبا بدون هیچ هزینه‌ ای جابجا کنند.

این مطالعه همچنین پتانسیل را در رشد آینده ارزهای دیجیتال به عنوان یک محصول سرمایه گذاری می بیند. 18 درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی اظهار داشتند که علاقه مند به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال در آینده هستند، در حالی که قبلا هرگز این کار را انجام نداده اند. از این تعداد، 54 درصد اظهار داشتند که محافظت از پس اندازشان یکی از مزایای کلیدی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید