/ اخبار بیت کوین / رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده: بیت کوین یک کالای اقتصادی است

2 سال پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده: بیت کوین یک کالای اقتصادی است

گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، می گوید که بیت کوین یک کالا است.

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده: بیت کوین یک کالای اقتصادی است

گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، می گوید که بیت کوین یک کالا یا کامودیتی (commodity) است. او تاکید کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) و قانونگذاران بانکی برای نظارت بر بخش کریپتو همکاری خواهند کرد.

گری گنسلر: بیت کوین یک کالاست

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، در مصاحبه با جیم کرامر مجری برنامه مد مانی Mad Money، موضع خود را در مورد ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین (BTC) روشن کرد.

وی گفت این یک طبقه دارایی بسیار پرتلاطم است. ما مدت‌ هاست که این را می‌ دانیم. او با استناد به فراز و نشیب‌ های این دارایی توضیح داد که وقتی مردم در بیت‌ کوین و صدها رمزارز دیگر سرمایه‌ گذاری می‌ کنند، درست مانند سایر دارایی‌ های مالی مانند اوراق بهادار با آن برخورد می کنند و امیدوار به کسب بازده هستند.

در این رابطه بخوانید‌ : اندیکاتور MACD چیست؟ و چگونه میتوان از آن استفاده کرد؟

گنسلر تاکید کرد که بسیاری از این رمزارزها ویژگی های کلیدی اوراق بهادار را دارند.

وی افزود: برخی از آنها تحت صلاحیت سازمان بورس و اوراق بهادار هستند. در مقابل، او با استناد به آنچه دیگران گفته اند، چنین توضیح داد:

و این تنها چیزی است که می خواهم بگویم برخی رمزارز ها مانند بیت کوین، کالای اقتصادی هستند.

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده خاطرنشان کرد که بیت کوین را در دسته بندی جداگانه ای قرار داده و قرار نیست به طور خاص درباره سایر رمزارز ها بحث کند.

بیانیه گنسلر مشابه اظهارات رئیس کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC)، راستین بهنام (Rostin Behnam) است که ماه گذشته گفت بیت کوین (BTC) یک کالا است،. با این حال، بهنام در ادامه گفت اتر (ETH) نیز یک کالا است.

طرفداران بیت کوین از شفاف سازی گنسلر استقبال می کنند. اریک وایس (Eric Weiss )، مدیر صندوق دارایی‌ های دیجیتال در توییتی نوشت: گنسلر دومین رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده است که اعلام می‌ کند بیت‌ کوین یک کالا است. این واقعا بسیار مهم است.

مایکل سیلر (Michael Saylor)، مدیر عامل طرفدار بیت کوین شرکت مایکرواستراتژی (Microstrategy) اظهار داشت: بیت کوین یک کالا است که برای هر خزانه ای ضروری است. بیت کوین به سیاستمداران، آژانس ها، دولت ها و موسسات اجازه می دهد تا از آن به عنوان یک فناوری و دارایی دیجیتال برای رشد اقتصاد و گسترش حقوق مالکیت و آزادی برای همه حمایت کنند. این شرکت نرم افزاری که در فهرست نزدک قرار دارد، 129218 بیت کوین برای خزانه شرکت خود خریداری کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار، کمیسیون معاملات آتی کالا و قانونگذاران بانکی در خصوص نظارت بر کریپتو با یکدیگر همکاری می کنند

گنسلر در مورد همکاری کمیسیون بورس و اوراق بهادار با سایر قانونگذاران فدرال برای نظارت بر بخش کریپتو اظهار نظر کرد. او تاکید کرد که بسیاری از ارزهای دیجیتال در حال حاضر در تلاش هستند تا به نوعی غیرمنطبق با قوانین عمل کنند.

رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار سپس به استیبل کوین ها اشاره و خاطرنشان کرد: اقداماتی باید در مورد استیبل کوین‌ ها و محافظت از عموم سرمایه‌ گذاران باید انجام شود.

هفته گذشته، گنسلر یک کتاب قانون را برای قانونگذاری بخش کریپتو پیشنهاد کرد.

در طی مصاحبه روز دوشنبه، کرامر سرمایه گذاری Fidelity را مطرح کرد که به بیت کوین به عنوان گزینه ای برای استفاده در طرح های 401(k) مجوز می دهد تصمیمی که وزارت کار را دچار مشکل کرده است. مجری Mad Money اظهار داشت که این امر باعث می شود مردم با بیت کوین احساس راحتی کنند. گنسلر نیز گفت ریسک زیادی در کریپتو و در بازارهای اوراق بهادار کلاسیک وجود دارد.

همچنین بخوانید : ریپل چیست و چه کاربردهایی دارد ؟

در ایالات متحده، ما قانونگذاران بازار مانند کمیسیون معاملات آتی کالا و کمیسیون بورس و اوراق بهادار را داریم تا به محافظت از مردم در برابر تقلب و دستکاری در بازارها کمک کنند.

گنسلر افزود که در حال حاضر هزاران ارز دیجیتال وجود دارد که با قوانین مطابقت ندارند و خاطرنشان کرد که وقتی گروهی از کارآفرینان چیزی را به مردم می فروشند، باید افشای کامل و منصفانه اطلاعات وجود داشته باشد. وی تاکید کرد: این کاری است که کمیسیون بورس و اوراق بهادار به خوبی انجام می دهد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین