/ اخبار ارز دیجیتال / بانک ملی قزاقستان وایت پیپر تنگه دیجیتال را منتشر می کند

زمان مطالعه : 3 دقیقه

بانک ملی قزاقستان وایت پیپر تنگه دیجیتال را منتشر می کند

بانک مرکزی قزاقستان مرحله دوم آزمایش ارز دیجیتال خود را به پایان رساند و وایت پیپر آن را منتشر کرد. در  مطالعات انجام شده توسط بانک مرکزی، خطرات خاصی برای ثبات مالی و اقتصادی کشور شناسایی نشد.

بانک ملی قزاقستان وایت پیپر تنگه دیجیتال را منتشر می کند

بانک مرکزی قزاقستان مرحله دوم آزمایش ارز دیجیتال خود را به پایان رساند و وایت پیپر آن را منتشر کرد. در  مطالعات انجام شده توسط بانک مرکزی، خطرات خاصی برای ثبات مالی و اقتصادی کشور شناسایی نشد.

گزارش مقامات پولی قزاقستان در مورد پیشرفت پروژه آزمایشی تنگه (Tenge) دیجیتال

بانک ملی قزاقستان (NBK) از تکمیل موفقیت آمیز مرحله دوم آزمایش پلتفرم ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) خبر داد. نتایج آزمایش‌ ها و مطالعات در مورد نسخه جدید ارز ملی یعنی تنگه، در وایت پیپر منتشر شده توسط نهاد رگولاتوری ارائه شده است.

اولین مرحله آزمایشی بین ژوئیه و دسامبر 2021 انجام شد، زمانی که یک نمونه اولیه برای بررسی قابلیت استفاده ارز دیجیتال ملی توسعه یافت. در مرحله دوم، از ژانویه تا دسامبر 2022، این پلتفرم به‌ خوبی تنظیم و آزمایش‌ های آن با کاربران بازار مالی آغاز شد.

در این رابطه بخوانید‌ : کپی تریدینگ چیست؟ معرفی برترین پلتفرم های Copy Trading

به گفته بانک مرکزی، این تحقیق تایید کرد که تنگه دیجیتال یک پروژه عملی است. ارز دیجیتال ملی می تواند در دسترس بودن خدمات مالی را افزایش دهد و امکان انجام تراکنش های آفلاین و همچنین ارائه محصولات و خدمات جدید را فراهم کند. یک نظرسنجی در میان مصرف کنندگان نشان داد که اکثریت آنها از این کوین استفاده می کنند.

بانک ملی قزاقستان در فاز بعدی پروژه خود، به آن خدمات جدیدی اضافه می کند

مرحله سوم اجرای ارز ملی دیجیتال از ژانویه آغاز می شود و تا سال 2023 ادامه خواهد داشت. در سال آینده، توسعه دهندگان قصد دارند قابلیت هایی را برای استفاده های تجاری معرفی کنند. در مرحله چهارم، که قرار است در دسامبر 2025 به پایان برسد، بانک ملی قزاقستان از شرکت کنندگان بیشتری دعوت کرده و خدمات بیشتری را ارائه خواهد کرد.

در ماه اکتبر، ژائو، بنیانگذار و مدیر عامل بایننس در توییتر اعلام کرد که بانک ملی قزاقستان قصد دارد از زنجیره هوشمند بایننس برای استقرار تنگه دیجیتال استفاده کند. بزرگترین پلتفرم معاملاتی کریپتو در جهان مجوز فعالیت به عنوان ارائه دهنده خدمات اکسچنج و کاستودی دارایی های دیجیتال از مرکز مالی بین المللی آستانه (AIFC)، مرکز مالی این کشور، را دریافت کرد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای مشاهده اخبار بیشتر به کانال تلگرام مراجعه کنید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید