/ اخبار بیت کوین / میزان تولید بیت کوین توسط ماینرها در ماه ژانویه افزایش یافت

3 ماه پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

میزان تولید بیت کوین توسط ماینرها در ماه ژانویه افزایش یافت

طبق اولین آمار تولید بیت کوین در سال 2023 بر اساس تحلیل جدید از Hashrat Index، شرکت های ماینینگ نسبت به ماه قبل افزایش ثابتی در هش ریت و افزایش تولید BTC نشان می دهند.

میزان تولید بیت کوین توسط ماینرها در ماه ژانویه افزایش یافت

Core Scientific، Riot و CleanSpark راه را برای افزایش تولید بیت کوین در ژانویه با کمک شرایط آب و هوایی بهتر و قیمت پایدار برق رهبری کردند.

طبق اولین آمار تولید بیت کوین در سال 2023 بر اساس تحلیل جدید از Hashrat Index، شرکت های ماینینگ نسبت به ماه قبل افزایش ثابتی در هش ریت و افزایش تولید بیت کوین BTC نشان می دهند.

اکثر ماینرهای عمومی تولید بیت کوین خود را در ژانویه افزایش دادند و CleanSpark میزان تولیدش را 50 درصد افزایش داد و به رکورد تولید ماهانه 697 بیت کوین رسید. Core Scientific که پیشتاز تولید بیت کوین بود، در ژانویه 1527 کوین استخراج کرد و پس از آن Riot، دومین تولیدکننده بزرگ، 740 بیت کوین در ماه استخراج کرد.

Marathon و Cipher افزایش قابل توجهی در تولید بیت کوین داشته اند و به ترتیب به 687 و 343 بیت کوین تولید شده در مقایسه با 475 و 225 بیت کوین در دسامبر رسیده اند.

ماینرهای عمومی: تولید ماهانه بیت کوین.

به گفته Jaran Mellerud، تحلیلگر استخراج بیت کوین، شرایط آب و هوایی بهتر در ژانویه و قیمت پایدار برق به استخراج کنندگان کمک کرد تا تولید خود را افزایش دهند.» در ماه دسامبر، یک طوفان زمستانی قاره آمریکای شمالی را درنوردید و منجر به افزایش قیمت برق شد که به طور دوره ای بسیاری از این شرکت ها را مجبور به کاهش فعالیت کرد. با آب و هوای خوب در ژانویه، قیمت برق تثبیت شد و ماینرها توانستند به تولید بیشتری دست یابند.”

هش ریت برای اکثر ماینرهای عمومی در ژانویه افزایش یافت، اما با سرعت کمتر از حد انتظار. استثنا در این میان Cipher مبتنی بر تگزاس است که هش ریت خود را بیش از 50٪ با 4.3 EH/s افزایش داده است. ملرود خاطرنشان کرد: «Cipher در طول این بازار نزولی به شدت فعالیت داشته است و من انتظار دارم که شرکت به هدف هش ریت 6 EH/s تا پایان سه ماهه اول 2023 برسد.

CleanSpark همچنین پس از یک سری خرید در اواخر سال 2022، هش ریت خود را از 6.2 EH/s در دسامبر به 6.6 EH/s افزایش داد. Hive نیز در ژانویه رشد ثابتی را ثبت کرد و هش ریت آن نزدیک به 30% افزایش یافت و از 2.1 به 2.7 EH. /s. رسید.

هش ریت ماینرهای عمومی

رشد هش ریت Core Scientific  ادامه یافت و از 15.7 در دسامبر به 17 EH/s در ژانویه رسید. با این حال، انتظار می‌رود که این ارقام تحت تأثیر روند ورشکستگی شرکت قرار گیرد، که شامل معامله با (NYDIG) برای پرداخت بدهی معوق 38.6 میلیون دلاری با واگذاری بیش از 27000 دستگاه ماینینگ مورد استفاده به عنوان وثیقه است.

Core Scientific در 21 دسامبر برای فصل 11 اعلام ورشکستگی کرد و به دنبال سازماندهی مجدد بدهی های خود پس از ماه ها مشکل مالی به دلیل افزایش هزینه های برق و قیمت پایین بیت کوین بود.

 

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش تتر به مارکت نیپوتو مراجعه کنید.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)