/ تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال / بیت کوین در آستانه جهشی بزرگ؟ (14 مرداد 1402)

زمان مطالعه : 3 دقیقه

بیت کوین در آستانه جهشی بزرگ؟ (14 مرداد 1402)

این گزارش نشان می دهد که قیمت بیت کوین ممکن است به دلیل شباهت های قابل توجه با الگوهای مشاهده شده در سال 2017 در آستانه جهش قابل توجهی باشد. در این ماه قیمت بیت کوین 4.1 درصد کاهش یافته که کمترین میزان در شش سال اخیر در یک ماه است. با چنین نوسانات کمی، این سوال مطرح می شود که آیا قیمت در حال صعود است یا شاهد شکل گیری تله گاوی هستیم.

بیت کوین در آستانه جهشی بزرگ؟ (14 مرداد 1402)

شرکت آرک اینوست (Ark Invest) گزارشی را در مورد بیت کوین BTC در جولای 2023 منتشر کرد که نوسانات کم را تحلیل می کند و تغییرات احتمالی قیمت مشابه سال 2017 را نشان می دهد.

ارک اینوست در گزارش اخیر خود تحت عنوان “ماهنامه بیت کوین: جولای 2023″، وضعیت احتمالی فعلی و آینده قیمت بیت کوین را تجزیه و تحلیل کرده است. این گزارش نشان می دهد که قیمت بیت کوین ممکن است به دلیل شباهت های قابل توجه با الگوهای مشاهده شده در سال 2017 در آستانه جهش قابل توجهی باشد. در این ماه قیمت بیت کوین 4.1 درصد کاهش یافته که کمترین میزان در شش سال اخیر در یک ماه است. با چنین نوسانات کمی، این سوال مطرح می شود که آیا قیمت در حال صعود است یا شاهد شکل گیری تله گاوی هستیم.

نویسنده گزارش، دیوید پوئل، محقق آن چین در  ارک اینوست، تجزیه و تحلیل کاملی از وضعیت فعلی بیت کوین و چشم اندازهای آینده ارائه می دهد.

در این رابطه بخوانید‌ : متادیتا (metadata) در تراکنش های بلاک چین چیست؟

مشاهدات دیوید پوئل

نوسانات کم: این گزارش اشاره می کند که نوسانات بیت کوین در 90 روز گذشته نسبتاً پایین بوده است، مشابه سطوحی که در سال 2017 مشاهده شد. پوئل می گوید که چنین دوره های طولانی از نوسانات کم از لحاظ تاریخی منجر به دوره هایی از افزایش فعالیت شده است، اگرچه جهت حرکت بالقوه قیمت نامشخص است.

فعالیت ماینرها: کاهش هش ریت که تحت عنوان کاپیتولاسیون ماینرها شناخته می شود، یک سیگنال بالقوه مثبت در نظر گرفته می شود. این می تواند شرایط اشباع فروش را نشان دهد و به معکوس شدن روند در جهت صعودی اشاره کند. علاوه بر این، او گفت که تعداد کمتری از هولدرها کوین های خود را می فروشند که به عنوان یک سیگنال مثبت تلقی می شود.

نسبت هولدرهای کوتاه مدت: در این گزارش اشاره شده است که نسبت سود/زیان هولدرهای کوتاه مدت با تغییر روند تاریخی مرتبط است که می‌تواند از یک سناریوی صعودی پشتیبانی کند، زیرا این نسبت با پایین‌ترین قیمت‌ در بازارهای گاوی و اوج های قیمت در طول بازارهای نزولی همبستگی دارد.

عوامل خارجی

عوامل کلان: پوئل همچنین مطمئن است که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو می تواند بر جذابیت بیت کوین به عنوان یک دارایی غیر تورمی تأثیر بگذارد، به خصوص اگر شاهد کاهش تورم CPI باشیم.

نقش بایننس: علاوه بر این، شکایت جاری SEC علیه بایننس می‌تواند بر بازار تاثیر بگذارد. بایننس نقدینگی قابل توجهی را برای بیت کوین از طریق توکن اصلی خود، بایننس کوین (BNB) فراهم می کند. چالش های قانونی به طور بالقوه می تواند منجر به بی ثباتی بازار شود.

چشم انداز پیچیده بیت کوین

با این حال، تحقیقات عمیق دیوید پوئل در مورد مسیر بیت کوین ماهیت پیچیده آن را نشان می دهد. مشکلات نظارتی و پویایی اقتصادی بزرگتر، پیش بینی قیمت را پیچیده می کند، حتی زمانی که سیگنال های احتمالی مثبت هستند.

از آنجایی که بیت کوین در حال حاضر با قیمت حدود 29139 دلار معامله می شود، شکستن مقاومت 29450 دلار می تواند نقشی اساسی در شکل دادن به رشد آینده آن داشته باشد. این موضوع می تواند تعیین کند که آیا بیت‌کوین یک جهش پایدار را تجربه می کند یا به تثبیت خود ادامه می دهد، به ویژه با توجه به روند نزولی هفته های اخیر.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش اتریوم به مارکت نیپوتو مراجعه نمایید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین