/ مفاهیم پایه بازار‌های مالی / استخراج 1 بیت کوین چقدر طول می کشد؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه

استخراج 1 بیت کوین چقدر طول می کشد؟

در حال حاضر حدود 19.5 میلیون بیت کوین در گردش است و این ارز دیجیتال در مجموع دارای عرضه 21 میلیون کوین خواهد بود. حدود 1.5 میلیون کوین نهایی قفل شده اند و در انتظار کاربرانی با تجهیزات قدرتمند هستند تا آنها را از طریق استخراج بیت کوین آزاد کنند.

استخراج 1 بیت کوین چقدر طول می کشد؟

استخراج بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین Bitcoin روش شبکه برای اعتبارسنجی تراکنش است. این فرآیند همچنین نحوه اضافه شدن بیت کوین های جدید به عرضه موجود است.

در حال حاضر حدود 19.5 میلیون بیت کوین در گردش است و این ارز دیجیتال در مجموع دارای عرضه 21 میلیون کوین خواهد بود. حدود 1.5 میلیون کوین نهایی قفل شده اند و در انتظار کاربرانی با تجهیزات قدرتمند هستند تا آنها را از طریق استخراج بیت کوین آزاد کنند.

استخراج بیت کوین مانند یک گنج یابی دیجیتالی است. ماینرها با داشتن سخت‌افزار رایانه‌ای قدرتمند، یک کد 64 رقمی هگزادسیمال را جستجو می‌کنند که یک بلاک از تراکنش‌ها را تأیید می‌کند. این کد (همچنین هش نامیده می شود) از طریق فرآیندی به نام هشینگ پیدا می شود.

در این رابطه بخوانید‌ : آلت کوین چیست؟ و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

در فرآیند هشینگ به سخت‌افزار رایانه ای نیاز دارید تا تریلیون‌ها هش را برای یافتن هش‌هایی که با سختی یک بلاک مطابقت داشته باشد (که به آن هش هدف نیز می‌گویند) غربال کنید. هنگامی که ماینرها هش هدف یک بلاک را پیدا کردند، می‌توانند صحت تراکنش‌های آن را تأیید کنند و تأییدیه بلاک را صادر کنند. سپس شبکه بیت کوین بیشتری منتشر می کند.

یافتن هش هدف می تواند زمان زیادی ببرد. مقدار زمان بر اساس عوامل بسیاری، مانند سختی استخراج شبکه بیت کوین، متفاوت است. تنظیم سختی پس از هر 2016 بلاک اتفاق می افتد و بر اساس تعداد ماینرهایی که مشارکت می کنند، افزایش یا کاهش می یابد. ماینرهای بیشتر به معنای سختی بالاتر است، در حالی که ماینرهای کمتر به معنای سختی کمتر است.

ریگ های استخراج از الگوریتم استخراج بیت کوین، SHA-256 پیروی می کنند. SHA-256 یک تابع هش رمزنگاری است که در هش رمز عبور و تأیید امضای دیجیتال و سایر برنامه ها استفاده می شود. در مورد بیت کوین، برای هشینگ استفاده می شود.

هر 10 دقیقه یک بلاک جدید استخراج می شود و شبکه مقدار ثابتی بیت کوین را آزاد می کند و آن را بین ماینرها توزیع می کند. به این فرآیند انتشار بیت کوین پاداش بلاک می گویند. قبل از هاوینگ بیت کوین در آوریل 2024، پاداش بلاک 6.25 در هر بلاک بود. رویداد هاوینگ این پاداش را به 3.125 بیت کوین کاهش داد، که تقریباً هر چهار سال یک بار نصف می شود. این فرآیند توسط خالق بیت کوین برنامه ریزی شده است و برای ایجاد کمیابی دیجیتال و حفظ ارزش بیت کوین طراحی شده که به طور چشمگیری بر سوددهی استخراج نیز تأثیر می گذارد.

خالق بیت کوین شبکه را طوری برنامه ریزی کرد که پاداش پس از هر 210000 بلاک (حدودا هر چهار سال) به نصف کاهش می یابد تا کمیابی دیجیتال ایجاد شود. با این نرخ، بیت کوین تا سال ۲۱۴۰ به سقف ۲۱ میلیونی خود خواهد رسید.

در آن مرحله، ماینرها همچنان از طریق کارمزد تراکنش‌ها پاداش دریافت می‌کنند، اما دیگر بیت‌کوین جدید را وارد شبکه نمی‌کنند.

میانگین زمان مورد نیاز برای استخراج یک بیت کوین چقدر است؟

مدت زمانی که برای استخراج 1 بیت کوین طول می کشد می تواند متفاوت باشد.

هر بلاک 3.125 بیت کوین آزاد می کند. برای پاسخ به سوال اصلی، به طور متوسط 10 دقیقه طول می کشد تا نه تنها 1 بیت کوین بلکه 3 بیت کوین استخراج شود و این نرخ در طول زمان در نوسان خواهد بود. اما، به دلیل حجم عظیمی از قدرت محاسباتی که برای استخراج یک بلاک لازم است (زمان تولید بلاک)، تقریباً غیرممکن است که یک ماینر تمام 3.125 پاداش را دریافت کند.

چقدر طول می کشد تا یک نفر 1 بیت کوین استخراج کند؟

این عدد باتوجه به سخت افزار ماینر به میزان قابل توجهی تغییر می کند. به عنوان مثال، برخی از ماینرها ده‌ها یا صدها قطعه سخت‌افزار ماینینگ در تلاش برای افزایش هش ریت خود دارند. آنها احتمالاً بیت کوین بیشتری را در هر بلاک نسبت به سایر ماینرها با هش ریت کمتر کسب خواهند کرد. بسیاری از ماینرها به یک استخر ماینینگ می پیوندند تا در استخراج بیت کوین مشارکت کنند.

استخر استخراج شامل گروهی از ماینرها است که همگی هش ریت خود را به امید یافتن هش هدف ارائه می کنند. در این فرآیند ماینرها بر اساس سهم هش ریت خود پاداش دریافت می کنند.

جوایز توسط یک اپراتور استخر ماینینگ توزیع می شود که اغلب هزینه استخر استخراج را دریافت می کند. با این حال، ماینرها می توانند در انواع مختلف استخرهای ماینینگ مشارکت کنند.

همچنین بخوانید : ارز دیجیتال مونرو (XMR) چیست؟

پرداخت نسبی (Proportional)

یک استخر استخراج پرداخت نسبی، پاداش‌ها را بر اساس سهم نرخ هش ماینر توزیع می‌کند. آنها همچنین می توانند از طریق کارمزد تراکنش، جوایز بیشتری کسب کنند.

پرداخت به ازای N سهم گروه (Pay per last N groups)

پرداخت به ازای N سهم گره استخرهای ماینینگ، ماینرها را به شیفت‌ها تقسیم و بر اساس زمان آنها در «شیفت» به آنها پاداش پرداخت می‌کنند. شیفت دوره ای است که در آن ماینر در استخر ماینینگ مشارکت می کند.

پرداخت به ازای هر سهم (Pay-per-share)

استخرهای پرداخت به ازای سهم درآمد ثابتی را برای ماینرها فراهم می کنند و از آنها انتظار دارند روزانه مقدار معینی از نرخ هش خود را به اشتراک بگذارند. در حالی که این یک راه پایدار برای استخراج بیت کوین است، اما توانایی ماینر برای کسب کارمزد تراکنش را از بین می برد.

استخراج بیت کوین به تنهایی چقدر سخت است؟

استخراج انفرادی بیت کوین شامل یک ماینر است که با دیگر ماینرها در سطح جهان رقابت می کند.

پروتکل اجماع اثبات کار (PoW) بیت کوین، استخراج را به یک رقابت طبیعی تبدیل می کند. شانس اینکه یک ماینر انفرادی صرف نظر از قدرت ریگ ماینینگ، دیگر رقبا را تا هش هدف بلاک شکست دهد تقریباً صفر است.

در روزهای اولیه بیت کوین، سختی استخراج به دلیل کمبود ماینرها نسبتاً کم بود. جوایز بلاک نیز بسیار بالاتر بود و ماینرها ده ها بیت کوین در هر بلاک کسب می کردند. با این حال، بیت کوین در آن زمان کمتر از 1 دلار ارزش داشت.

در حال حاضر، ماینرهای انفرادی به استخرهای استخراج ارز دیجیتال می پیوندند تا شانسی برای کسب پاداش از استخراج بیت کوین داشته باشند. ماینرهای بدون تجهیزات ماینینگ قدرتمند نیز می توانند برای صرفه جویی در هزینه سرمایه گذاری اولیه به سرویس استخراج ابری بپیوندند.

خدمات ماینینگ ابری شامل استخراج‌کنندگانی است که قدرت هش خود را از طریق کلاود اجاره می‌دهند و از کاربران می‌خواهند تا سهمی از آن را بپردازند. در نتیجه، ماینرها مقداری از هزینه های مصرف انرژی را به کاربران پرداخت می کنند. در ازای آن، کاربرانی که پرداخت می‌کنند، بر اساس سهمشان از قدرت هش، پاداش‌ دریافت می‌کنند.

چگونه بدون سرمایه گذاری روزانه 1 بیت کوین کسب کنیم؟

برای پول درآوردن باید پول خرج کرد. کسب بیت کوین بدون سرمایه گذاری تقریبا غیرممکن است، اما راه های ارزان قیمتی برای مشارکت وجود دارد.

تقریباً غیرممکن است که بدون سرمایه گذاری روزانه 1 بیت کوین به دست آورید. استخراج بیت کوین به مصرف انرژی نیاز دارد که ماینرها آن را از طریق قبوض برق پرداخت می کنند. علاوه بر این، استخراج بیت کوین به مرور زمان سخت تر و سخت تر می شود. به برق زیاد و سخت افزار تخصصی و گران قیمت نیاز دارد.

استخراج 1 بیت کوین در روز برای یک فرد تقریباً سخت است، حتی با هزینه های قابل توجه. هر کسی که بخواهد بیت کوین استخراج کند باید با عملیات استخراج قدرتمندی در جهان رقابت کند.

تا 6 می 2024، ارزش 1 بیت کوین 64116 دلار است. کسب این مقدار روزانه بدون سرمایه گذاری، بازار ارزهای دیجیتال را به شدت بی ثبات می کند. بنابراین، مراقب وب‌سایت‌ها یا برنامه‌هایی باشید که ادعا می‌کنند به شما کمک می‌کنند روزانه ۱ بیت‌کوین به‌صورت رایگان کسب کنید. اینها اغلب کلاهبرداری هایی هستند که برای سوء استفاده از افرادی که به دنبال بازدهی سریع هستند طراحی شده اند.

کسانی که به دنبال سرمایه گذاری در استخراج کریپتو هستند باید ابتدا درباره ترید کریپتو، فناوری بلاک چین و بازار ارزهای دیجیتال بیاموزند. با گذشت زمان، آنها ممکن است بتوانند با اطلاعات و رویکردهای صحیح، سرمایه گذاری های جزئی را به مبالغ بزرگ تری تبدیل کنند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید