/ اخبار اتریوم / درآمد شبکه اتریوم در سه ماهه اول 2023 بیش از 457 میلیون دلار بود

1 سال پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

درآمد شبکه اتریوم در سه ماهه اول 2023 بیش از 457 میلیون دلار بود

علیرغم کاهش اندک استفاده از شبکه به میزان 2.5 درصد، این گزارش اشاره می کند که اتریوم انعطاف پذیر باقی مانده و در چندین شاخص کلیدی تسلط دارد. به عنوان مثال، ارزش بازار آن در نمودارهای سه ماهه 83 درصد افزایش یافت و از همتایان خود در رده "لایه 1" پیشی گرفت.

درآمد شبکه اتریوم در سه ماهه اول 2023 بیش از 457 میلیون دلار بود

بازار ارزهای دیجیتال در سه ماهه اول سال 2023 از پایین‌ترین سطح سال 2022 بهبود یافت و گزارش مساری نشان می‌دهد که اتریوم Ethereum ، دومین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار، در شاخص های مختلف مالی و اکوسیستم پیشرو است و موقعیت خود را در اپلیکیشن های غیرمتمرکز (dapps) و قراردادهای هوشمند حفظ می‌کند.

علیرغم کاهش اندک استفاده از شبکه به میزان 2.5 درصد، این گزارش اشاره می کند که اتریوم انعطاف پذیر باقی مانده و در چندین شاخص کلیدی تسلط دارد. به عنوان مثال، ارزش بازار آن در نمودارهای سه ماهه 83 درصد افزایش یافت و از همتایان خود در رده “لایه 1” پیشی گرفت.

علاوه بر این، درآمد این پلتفرم قراردادهای هوشمند، که از مجموع تمام هزینه‌های جمع‌آوری‌شده توسط پروتکل به دست می‌آید، در سه ماهه اول سال 2023 به 457 میلیون دلار افزایش یافت که تقریباً 2.8 برابر مجموع درآمد سایر شبکه‌های لایه 1 برجسته بود.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (BSV) چیست؟

اتریوم با بالاترین TVL در جایگاه اول قرار دارد

رهبری اتریوم به سایر بخش‌های اکوسیستم نیز گسترش یافت.

این پلتفرم بر اساس ارزش کل قفل شده (TVL) و حجم تراکنش ها در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در جایگاه اول قرار دارد. داده های DeFiLlama نشان می دهد که اتریوم بیش از 24.9 میلیارد دلار را مدیریت می کند که بیش از نیمی از کل دیفای TVL تا تاریخ 18 ژوئن است.

این گزارش همچنین خاطرنشان می کند که تورم و فشارهای تورم زدایی (deflationary) برای ارزیابی دوام و پایداری شبکه بسیار مهم هستند. با استفاده از این معیار، اتریوم (ETH) و بایننس کوین (BNB) تنها توکن هایی بودند که نشانه هایی از  تورم زدایی را نشان دادند و عرضه آنها به ترتیب 0.2 و 5.4 درصد کاهش یافت و در درجه اول به دلیل مکانیسم آنها برای سوزاندن بخشی از کارمزد معاملات رخ داد.

اجرای EIP-1559 در شبکه اتریوم آغاز بخشی از “هزینه پایه” بود که به اعتبارسنج ها پرداخت نمی شود. در مدل کارمزد تراکنش اتریوم، «هزینه پایه» کارمزدی است که هر کاربر باید هنگام انتقال توکن یا استقرار قراردادهای هوشمند بپردازد.

طبق گفته UltraSound Money، 3,398,675.70 اتر از آن زمان سوخته و از گردش خارج شده است.

قدرت شبکه اتریوم در اکوسیستم اعتبارسنجی آن نیز منعکس شد. با بودجه ای بالغ بر 32.6 میلیارد دلار، اتریوم دارای ارزش سهام گذاری قابل توجهی در بین تمام شبکه های لایه 1 اثبات سهام است. تعداد 618797 اعتبارسنج اتریوم، به تمرکززدایی و امنیت این شبکه اشاره کرد.

داده‌های آن چین نشان می‌دهد که 19801316 اتر تا زمان نگارش این مطلب سهام گذاری شده است و میانگین سهم هر اعتبارسنج 32.19 اتر است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

برای خرید و فروش دای به مارکت نیپوتو مراجعه نمایید


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید