/ اخبار اتریوم / عضو سابق کمیسیون معاملات آتی کالای امریکا: اتر می تواند هم اوراق بهادار و هم کالا باشد

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

عضو سابق کمیسیون معاملات آتی کالای امریکا: اتر می تواند هم اوراق بهادار و هم کالا باشد

دن برکوویتز، که مشاور عمومی سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیز هست، در یکی از قسمت‌های پادکست لورا شین Unchained، گفت که از نظر قانونی ممکن است ETH تحت صلاحیت هر دو سازمان نظارتی قرار گیرد.

عضو سابق کمیسیون معاملات آتی کالای امریکا: اتر می تواند هم اوراق بهادار و هم کالا باشد

به گفته دن برکوویتز (Dan Berkovitz)، عضو سابق کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا، اتر ETH می تواند همزمان اوراق بهادار و کالا باشد، به این معنی که تحت محدوده نظارتی دو آژانس فدرال قرار دارد.

دن برکوویتز، که مشاور عمومی سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیز هست، در یکی از قسمت‌های پادکست لورا شین Unchained، گفت که از نظر قانونی ممکن است ETH تحت صلاحیت هر دو سازمان نظارتی قرار گیرد.

سردرگمی مداوم در مورد وضعیت حقوقی اتر تا حد زیادی از اظهارات متناقض CFTC و SEC ناشی می شود. در طول شش ماه گذشته، CFTC مکررا اتر را همراه با تعدادی دیگر از ارزهای دیجیتال، یک کالا نامیده است.

در این رابطه بخوانید‌ : هوش مصنوعی قابل توضیح (XAI) چیست؟

در همین حال، SEC به رهبری گری گنسلر صراحتاً یک دسته قانونی مشخص برای اتر ارائه نکرده است. گنسلر طی یک جلسه در ماه آوریل گفت که همه ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین باید در دسته اوراق بهادار قرار گیرند و از توضیح بیشتر خودداری کرده است.

در حالی که این ادعا که اتر می‌تواند همزمان یک اوراق بهادار و کالا باشد ممکن است به عنوان متناقض به نظر برسد، برکوویتز گفت که به دلیل تداخل تعاریف قانونی کالاها و اوراق بهادار، ممکن است دارایی در هر دو گروه طبقه‌بندی شود.

برکوویتز توضیح داد که این سردرگمی به این دلیل به وجود می‌آید که کالاها اقلام صرفاً فیزیکی مانند «گندم» یا «جو دوسر» نیستند و هر چیزی که تحت عنوان «قرارداد آتی» قرار می‌گیرد، از نظر فنی می‌تواند به عنوان یک کالا تعریف شود. این توضیح می دهد که چرا اصطلاح “آتی” بخشی از نام خود CFTC است.

از سوی دیگر، وی گفت که یک اوراق بهادار، که توسط قانون اوراق بهادار و قانون بورس تعریف می‌شود – و شامل مواردی مانند قراردادهای سرمایه‌گذاری است – همچنین می‌تواند موضوع یک قرارداد آتی باشد، که آن را تحت اختیار CFTC قرار می‌دهد.

حوزه نظارتی اصلی CFTC شامل تنظیم قراردادهای آتی و سوآپ در کالاها می شود، در حالی که SEC صرفاً اوراق بهادار را تنظیم می کند. با این حال، اگر چیزی از نظر CFTC یک کالا و همچنین یک اوراق بهادار طبق تعریف SEC باشد، این امکان وجود دارد که هر دو نهاد نظارتی بر آن نظارت داشته باشند.

در پادکست، کالین لوید، شریک شرکت حقوقی چندملیتی سالیوان و کرامول (Sullivan & Cromwell)، به ادعای SEC مبنی بر اینکه هر چیزی به استثنای بیت کوین باید تحت قانون فدرال اوراق بهادار به عنوان «اوراق بهادار» طبقه بندی شود گفت: “سوال عجیبی است که بپرسید، “آیا این دارایی دیجیتال یک اوراق بهادار است یا نه؟” فکر می کنم باید بپرسید، “آیا این دارایی دیجیتال به عنوان بخشی از یک معامله اوراق بهادار فروخته می شود؟”

شایان ذکر است، سالیوان و کرامول در حال حاضر روی پرونده ورشکستگی FTX کار می‌کنند و در ۲۹ آوریل توسط Coinbase استخدام شدند تا به این صرافی ارز دیجیتال در پرونده شکایتش با SEC کمک کنند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین