/ قانون‌گذاری / درخواست یک عضو بانک مرکزی اروپا برای قانونگذاری جهانی سختگیرانه تر در خصوص ارزهای دیجیتال

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

درخواست یک عضو بانک مرکزی اروپا برای قانونگذاری جهانی سختگیرانه تر در خصوص ارزهای دیجیتال

درخواست یک عضو بانک مرکزی اروپا برای قانونگذاری جهانی سختگیرانه تر در خصوص ارزهای دیجیتال

بانک مرکزی اروپا (ECB) همچنان بر قانونگذاری سختگیرانه تر در حوزه ارزهای دیجیتال به ویژه استیبل کوین ها تاکید می کند.

فابیو پانتا (Fabio Panetta) یکی از اعضای هیئت اجرایی بانک مرکزی اروپا (ECB)، در 25 آوریل، برای جلوگیری از هر نوع بی ثباتی و ناامنی در سیستم مالی، قوانین سختگیرانه تری را در خصوص ارزهای دیجیتال پیشنهاد داد.

پانتا در سخنرانی خود در دانشگاه کلمبیا به رشد بازار کریپتو با ارزش 1.3 تریلیون دلاری اشاره کرد و افزود که در حال حاضر بزرگتر از هر بازار پرریسکی است که در زمان شروع بحران مالی جهانی در سال 2008 وجود داشت.

در این رابطه بخوانید‌ : به روزرسانی بعدی اتریوم: پکترا (Pectra) چیست؟

بانک مرکزی اروپا بازار کریپتو را حبابی در انتظار ترکیدن می بیند

پانتا اشاره کرد که تمام این رونق بر اساس حدس و گمان و وعده بازدهی بالا و سریع و با بهره برداری از خلاهای قانونی که سرمایه گذاران را بدون حمایت می گذارد، بوده است.

پانتا در ادامه گفت اگرچه دارایی های دیجیتال فقط سرمایه گذاری های سوداگرانه و پرخطر نیستند می توانند بر سیاست های دولت و ثبات مالی جهان تاثیر بگذارند.

پانتا همچنین توضیح داد که استیبل کوین‌ ها خطراتی را برای دولت ها ایجاد می‌ کنند، زیرا کسانی که مسئول ایجاد کردن توکن‌ ها هستند نمی‌ توانند تضمینی برای بازخرید در هر زمانی داشته باشند و به امکانات ارائه شده توسط یک بانک مرکزی دسترسی ندارند. وی افزود که یک سوم از استیبل کوین های راه اندازی شده در سال های اخیر باقی نمانده اند.

به گفته پانتا، نوسانات و فقدان پشتوانه مناسب مانع از تحقق اهداف دارایی های دیجیتال، یعنی تسهیل پرداخت ها یا تبدیل شدن به نسخه بهتری از پول سنتی می شود. پانتا به افت 60 درصدی بیت کوین (BTC) پس از رسیدن به 68000 دلار اشاره کرد که بیشتر از طلا و چهار برابر بیشتر از بازار سهام ایالات متحده بود.

ارزهای دیجیتال به سادگی برای انجام سه کارکرد پول بسیار پرنوسان هستند و این سه واسطه شدن، ذخیره ارزش و قرار گرفتن به عنوان واحد محاسبه می باشد.

پانتا با توجه به پذیرش سریع اکوسیستم ارزهای دیجیتال، کنترل بیشتری را در رویکرد قانونی جهانی نسبت به این اکوسیستم پیشنهاد می کند. او نگرانی‌ های خود را در مورد اینکه چگونه حتی کشورهایی که رمزارز را ممنوع کرده‌ اند، نمی‌ توانند از موثر بودن 100 درصد وظایف خود اطمینان حاصل کنند، ابراز کرد.

برای رسیدگی به مسائلی مانند استفاده از دارایی‌ های دیجیتال در فعالیت‌ های غیرقانونی فرامرزی یا مضرات زیست‌ محیطی آن‌ ها به اقدامات قانونی هماهنگ جهانی نیاز داریم. مقررات باید خطرات و منافع را متعادل کند تا نوآوری ای که می تواند کارایی در پرداخت ها و کاربردهای گسترده تر این فناوری ها ایجاد کند، از بین نرود.

پانتا برای دستیابی به کنترل بیشتر بر ارزهای دیجیتال بر 4 نکته مرتبط تمرکز کرد و گفت:

  1. آنها را مطابق با استانداردهای سیستم مالی نگه دارید.
  2. از آنها به اندازه کافی مالیات بگیرید.
  3. مطالب مربوط با آن را در بین عموم مردم شفاف سازی کنید.
  4. الزامات و استانداردهای دقیق را که باید توسط اپراتورهای حرفه ای رعایت شود، معرفی کنید.

بنابراین، این مقررات جدید به دنبال سرکوب نوآوری نیست، بلکه به دنبال محافظت از پول و پس‌ انداز مردم است. اما این امر همچنین تضمین می کند که بانک های مرکزی کنترل اقتصادی خود را از دست نخواهند داد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

همچنین بخوانید : برترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی (AI)


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین