/ معرفی ارزهای دیجیتال / ارز دیجیتال جی ام تی (GMT) چیست؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه

ارز دیجیتال جی ام تی (GMT) چیست؟

توکن استپن چه ویژگی هایی دارد؟

استپنSTEPN (GMT) یک برنامه سبک زندگی تحت وب است که با ویژگی هایی مانند SocialFi و GameFi طراحی شده است. این پلتفرم به ارتقای مفهوم قدیمی ورزش کمک کرد به گونه ای که شما می توانید با ورزش و حرکت کردن به کسب درآمد بپردازید. ایده پلتفرم استپن در راستای ترویج ورزش و کمک به کاربران برای داشتن یک زندگی سالم است.

ارز دیجیتال جی ام تی (GMT) چیست؟

جی ام تی (GMT) مخفف عبارت گرین متاورس توکن (Green Metaverse Token)، توکن برنامه استپن STEPN است. این برنامه در جهت سبک درست زندگی همراه با ورزش راه اندازی شده و تعداد آن محدود به شش میلیارد است.

استپن چیست؟

استپنSTEPN (GMT) یک برنامه سبک زندگی تحت وب است که با ویژگی هایی مانند SocialFi و GameFi طراحی شده است. این پلتفرم به ارتقای مفهوم قدیمی ورزش کمک کرد به گونه ای که شما می توانید با ورزش و حرکت کردن به کسب درآمد بپردازید. ایده پلتفرم استپن در راستای ترویج ورزش و کمک به کاربران برای داشتن یک زندگی سالم است.

STEPN توسط یک استودیوی فین تک که در استرالیا مستقر است، راه اندازی شد و با نام آزمایشگاه فایند ساتوشی Find Satoshi شناخته می شود. شهرت این شرکت کسب عنوان تیم برتر در سال 2021 برای بازی Solana Ignition Hackathon است.

جهت استفاده از این پلتفرم، کاربران باید پس از تکمیل مراحل ثبت نام، یک جفت کفش ورزشی را از بازار درون برنامه ای خریداری کنند. پس از انجام دستورالعمل‌ها، می‌توانید سفر خود را با STEPN آغاز کنید و روزانه توکن‌های GST رایگان همراه با مزایا کسب کنید.

در ابتدا باید برنامه را از پایگاه های رسمی دانلود کنید، سپس کیف پول خود را به برنامه متصل کنید. پس از آن می توانید به خرید کفش های ورزشی NFT بپردازید. البته برای خرید کفش باید مقداری ارز دیجیتال Sol در کیف پول خود داشته باشید، چون SOL ارز اصلی برنامه STEPN  است، بنابراین داشتن ارز Sol در کیف پول برای کاربر اجباری است.

کفش های ورزشی NFT (که با SOL تهیه شده اند) کالای مورد نیاز برای شروع سفر با STEPN هستند. کاربران می‌توانند اپلیکیشن خود را به کفش‌های کتانی وصل کنند و در فضای باز راه بروند یا بدوند. کاربران می توانند با راه رفتن و دویدن امتیاز کسب کنند. این امتیازها به‌عنوان ارز بازی محسوب می‌شود و سپس از این ارز ها می توانید برای ارتقای کفش‌های ورزشی یا NFT یا ارتقا سطح و یا نقد کردن پول استفاده نمایید.

کار جالب این توکن پیاده سازی کفش های ورزشی NFT به صورت انفرادی است. و کاربر می تواند با حرکت کردن در محیط اطراف خود بدون توجه به مکانی که در آن قرار دارد، به کسب توکن GST بپردازد.

البته بدست آوردن توکن GST به انرژی نیاز دارد که محاسبه می شود. فرمول آن در برنامه اینگونه محاسبه می شود که 1 انرژی برابر است با 5 دقیقه حرکت یا افزایش حرکت.

همچنین کاربران می توانند موقعیت فعلی خود را چه در حال راه رفتن و چه در حال ایستادن در صفحه نمایش بالای برنامه مشاهده کنند. همچنین ممکن است با اعلان دیگری مواجه شوید که نشان دهنده استفاده از وسیله نقلیه یا هر نوع وسیله نقلیه غیر از استفاده از ماهیچه ها برای سفر است. در آن صورت، کاربران هیچ گونه توکن GST یا GMT دریافت نمی کنند، زیرا هدف اصلی STEPN ارتقا سلامت و ترویج ورزش است.

ویژگی های اصلی استپن

مکانیزم توکن سوزی

در دسترس بودن توکن ها به صورت محدود، نیاز به مکانیزم توکن سوزی را ضروری کرده است. این فرآیند برای کاهش گردش توکن های GMT و GST از طریق فعالیت های درون برنامه ای مختلف استفاده می شود.

مدل توکن دوگانه

اکوسیستم STEPN بر اساس یک مدل اقتصاد دوگانه اجرا می‌شود که به دلیل جمع‌آوری سرمایه و کسب سود است. در این مورد، دو توکن وجود دارد که هر دو در دسترس کاربران برای کسب درآمد از طریق روش‌های مختلف هستند.

توکن های GMT و GST

پروژه STEPN بر روی یک مدل اقتصاد توکن دوگانه اجرا می شود و هر دو توکن (GMT و GST) مزایای مختلفی را به کاربران خود ارائه می دهند.

Green Metaverse Token (GMT)

GMT توکن بومی پروژه STEPN است و عرضه محدود شش میلیارد توکن را ارائه می‌کند. می توان آن را از راه های مختلفی به دست آورد. همچنین کل عرضه توکن GMT 6,000,000,000 و عرضه فعلی در گردش GMT 600,000,000.00 است.

Green Satoshi Token (GST)

Green Satoshi Token یک توکن ابزار درون بازی است که می توان از آن برای خرید کالا در برنامه استفاده کرد. برخلاف توکن GMT، GST از عرضه نامحدودی برخوردار است و می‌توان آن را از طریق حرکات اولیه در بازی اضافه کرد.

آینده توکن GMT

استپن یک برنامه وب 3 است که جنبه های GameFi و Social-Fi شگفت انگیزی را ارائه می دهد. کاربران نه تنها با سایر اعضای جامعه خود تعامل دارند، بلکه می توانند با داشتن زندگی سالم همراه با ورزش به کسب درآمد ارز دیجیتال بپردازند.

همچنین از آنجایی که اسکات دانلپ معاوت شرکت آدیداس به تیم مشاوران STEPN افزوده شده است، ممکن است همکاری آدیداس با STEPN در آینده نیز رخ دهد که با این قرار داد آینده خوبی را می توان برای استپن پیش بینی کرد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

در نیپوتو مارکت امکان خرید و فروش ریپل برای شما فراهم شده است.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین