/ اخبار NFT / پیش نویس قانون NFT ها به پارلمان روسیه ارائه شد

1 ماه پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

پیش نویس قانون NFT ها به پارلمان روسیه ارائه شد

پیش نویس قانون NFT ها به پارلمان روسیه ارائه شد

قانونگذاران، لایحه ای را با هدف معرفی NFT در قوانین روسیه به دومای ایالتی ارائه کرده اند.

نمایندگان روسیه اصلاحاتی را برای تعریف قانونی NFT پیشنهاد می کنند

اعضای مجلس  پارلمان روسیه، پیش نویس قانونی را ارائه کرده اند که اصطلاح توکن های NFT را در قانون مدنی فدراسیون روسیه گنجانده است. حامیان این لایحه، ولادیسلاو داوانکوف (Vladislav Davankov) و آنتون تکاچف (Anton Tkachev)، از گروه پارلمانی حزب لیبرال New People هستند.

به گزارش خبرگزاری تاس، این لایحه بیان می‌ کند که هدف این طرح، شناسایی توکن‌ های NFT به عنوان توکن‌ های غیر مثلی دارایی‌ های دیجیتال منحصر به‌ فرد (تصاویر، ویدیوها یا سایر محتواها) در قالب داده‌ های ذخیره شده در یک سیستم دفتر کل توزیع شده (سیستم بلاکچین) می باشد.

ما باید از حقوق صاحبان NFT محافظت کنیم. وی خاطرنشان کرد که در حال حاضر مفهوم حقوقی توکن‌ های غیر مثلی در قوانین روسیه وجود ندارد و افراد همچنان با مسئولیت خود معاملات با توکن‌ های NFT را انجام می‌ دهند. وی در ادامه توضیح داد:

همه چیز در مورد مفهوم ارزهای دیجیتال پیشرفت کرده است، اما NFT یک ارز دیجیتال نیست، بلکه یک گواهی مالکیت دیجیتالی است، به همین دلیل است که پیشنهاد می شود NFT ها را به عنوان مالکیت معنوی قانونگذاری معرفی کنیم.

در حالی که مقامات روسیه اقداماتی را برای قانونگذاری جامع فضای رمزارز کشور انجام داده‌ اند، قوانین فعلی و آتی روسیه به NFT ها اشاره نمی‌ کنند. اصطلاح دارایی های مالی دیجیتال (DFA) که با قانونی که در ژانویه 2021 اجرایی شد، معرفی شد تا حدی ارزهای دیجیتال و برخی از انواع توکن ها را پوشش می دهد.

پیش بینی می شود لایحه جدید در مورد ارز دیجیتال (On Digital Currency) که در ماه فوریه توسط وزارت دارایی ارائه شده بود، در سال جاری تصویب شود که برای پر کردن شکاف های قانونی باقی مانده در قوانین روسیه طراحی شده است. این بانک قبلا حمایت دولت فدرال در مسکو را به دست آورده است، در حالی که بانک مرکزی روسیه همچنان با قانونی شدن ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین (BTC) مخالف است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان