/ حقوقی و قضایی / آیا ممکن است پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه ریپل به دلیل تضاد منافع دچار تزلزل شود؟

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

آیا ممکن است پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه ریپل به دلیل تضاد منافع دچار تزلزل شود؟

آیا ممکن است پرونده کمیسیون بورس و اوراق بهادار علیه ریپل به دلیل تضاد منافع دچار تزلزل شود؟

اسناد تازه کشف شده حاکی از احتمال تضاد منافع یکی از مقامات سابق کمیسیون بورس اوراق و بهادار در هنگام سخنرانی در مورد اتریوم است که برخی ادعا می کنند می تواند پرونده کمیسیون بورس اوراق و بهادار علیه ریپل را به خطر بیندازد.

کمیسیون بورس اوراق و بهادار از سال 2020 درگیر یک نبرد قانونی علیه شرکت بلاک چین ریپل (XRP) بوده است.  این شرکت ارزدیجیتال به همراه مدیران ارشد خود، برد گارلینگ هاوس (Brad Garlinghouse) و کریستین لارسن (Christian Larsen) به فروش توکن های XRP به عنوان اوراق بهادار ثبت نشده متهم شدند.

در اطلاعیه 10 می، سازمان نظارتی اِمپور اُورسایت (Empower Oversight) ادعا کرد که اسناد به دست آمده تحت درخواست آزادی دسترسی به اطلاعات، حاکی از آن است که ویلیام هینمن (William Hinman)، مدیر سابق امور مالی شرکت کمیسیون بورس اوراق و بهادار دارای تضاد منافع بوده و نباید در سال 2018 درباره اتر سخنرانی می کرد. وی در آن سخنرانی اظهار داشت که اتر ( ETH) و معاملات آن اوراق بهادار نیستند.

در این رابطه بخوانید‌ : آشنایی کامل با مارکت پلیس Magic Eden

طبق گفته این سازمان غیرانتفاعی، هینمن باید به دلیل «منافع مالی» اعلام نشده خود با شرکت حقوقی سیمپسون تکر و بارتلت (Simpson Thacher & Bartlett) که یکی از اعضای اتحادیه سرمایه گذاری اتریوم (Enterprise Ethereum Alliance) است، از صحبت در مورد اتریوم خودداری می کرد.

اتحادیه سرمایه گذاری اتریوم استفاده از فناوری بلاک چین را در بلاک چین اتریوم ترویج می کند.

وکیل جان دیتون (John Deaton)، بنیانگذار خبرنامه حقوقی کریپتو لا (Crypto Law)، در 11 می در توییتر گفت که شکست احتمالی هینمن می تواند کل پرونده کمیسیون بورس اوراق و بهادار علیه ریپل را به خطر بیندازد. دیتون گفت که اگر تضاد وجود داشته باشد این مورد می‌تواند به نفع ریپل تمام شود.

طبق خبرگزاری حقوقی (Law360)، هینمن قبل از پیوستن به کمیسیون بورس اوراق و بهادار در سیمپسون تکر کار می کرد، سپس در سال 2021 دوباره به این شرکت پیوست.

اِمپور اُورسایت گفت که هینمن زمانی که در کمیسیون بورس اوراق و بهادار کار می‌کرد سالانه 1.5 میلیون دلار مزایای بازنشستگی از این شرکت حقوقی دریافت می‌کرد و ادعا کرد که « هینمن دائما با پرسنل شرکت حقوقی در تماس بوده است». این سازمان خاطرنشان کرد که «اداره اصول اخلاقی کمیسیون بورس اوراق و بهادار به صراحت به او گفته است که با پرسنل سیمپسون تاکر تماسی نداشته باشد.»

این سازمان از دفتر بازرس کل کمیسیون بورس اوراق و بهادار درخواست کرد تا «بررسی جامع مقامات کمیسیون بورس اوراق و بهادار» را اجرا کند تا ادعای تضاد منافع هینمن مشخص شود. این بررسی شامل ملاحظات زیر خواهد بود:

«(1) میزان درگیری این مقام سابق در تشدید این ذهنیت که اقدامات اجرایی کمیسیون بورس اوراق و بهادار به طور انتخابی برخی از ارزهای دیجیتال را هدف قرار داده است در حالی که به دیگران مجوز رایگان داده است.

(2) به مردم توضیح دهید که چگونه اداره اصول اخلاقی کمیسیون بورس و اوراق بهادار نتوانسته است به طور مؤثر از انطباق با دستورالعمل های واضح خود اطمینان حاصل کند.

(3) سیاست‌ها و رویه‌های کمیسیون بورس اوراق و بهادار را برای شناسایی راه‌های نظارت مؤثرتر بر رعایت دستورالعمل‌های اخلاقی ارزیابی کنید.»

تحول جدید در این پرونده، یک تغییر ناگهانی در پیش‌بینی ماه فوریه جوزف هال (Joseph Hall)، مسئول سابق کمیسیون بورس اوراق و بهادار است که می‌گوید کمیسیون به دلیل ماهیت دعوی پرونده، در مقابل ریپل بازنده است.

بسیاری در صنعت کریپتو این پرونده را زیر نظر دارند زیرا نتیجه احتمالاً پیامدهای زیادی خواهد داشت. اگر ریپل (Ripple) برنده شود، کمیسیون بورس اوراق و بهادار را مجبور می کند از موضع تهاجمی خود نسبت به ارزهای دیجیتال عقب نشینی کند. اگر کمیسیون برنده شود، تقریباً به طور قطع راه را برای شکایت های جدید علیه شرکت های ارزدیجیتال باز می کند.

همچنین بخوانید : اکسپلویت در حوزه ارزهای دیجیتال: اکسپلویت (Exploit) چیست؟

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین