/ قانون‌گذاری / چین 4.5 میلیون دلار یوآن دیجیتال برای تقویت اقتصاد به ساکنان شنژن ارسال میکند

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

چین 4.5 میلیون دلار یوآن دیجیتال برای تقویت اقتصاد به ساکنان شنژن ارسال میکند

چین 4.5 میلیون دلار یوآن دیجیتال برای تقویت اقتصاد به ساکنان شنژن ارسال میکند

طبق گزارش‌ ها، مقامات چین روز دوشنبه 30 میلیون یوان (4.5 میلیون دلار) را به صورت یوآن دیجیتال به ساکنان شنژن در تلاش برای تقویت اقتصاد آسیب‌ دیده این شهر اهدا خواهند کرد. تلاش های اخیر نشان داده که چین به تقویت ارز دیجیتال ملی خود و ترویج این محصول مالی در میان جامعه ادامه می دهد.

پیشنهادی برای احیای اقتصاد محلی

چین به‌ عنوان دومین اقتصاد بزرگ جهان که به‌ خاطر موضع خصمانه‌ اش در برابر ارزهای دیجیتال شناخته می‌ شود، دیدگاه کاملا متفاوتی در مورد ارزهای دیجیتال تحت حمایت بانک مرکزی دارد. تنها یک ماه پس از آنکه شهر فناوری شنژن اعلام کرد که قصد دارد 2.3 میلیون دلار یوان دیجیتال بین ساکنانش توزیع کند، 30 میلیون یوان دیجیتال دیگر به ارزش تقریبی 4.5 میلیون دلار به آن اضافه کرد.

این خبر تنها چند روز پس از آن منتشر شد که منطقه XiongAn New Area پکن کمپین مشابهی را برای اهدای 50 میلیون یوان دیجیتال به عنوان هدیه راه‌ اندازی کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : ربات معاملاتی تلگرام چیست؟

بر اساس اعلامیه رسمی دولت، دفتر بازرگانی شهرداری شنژن با چندین بانک بزرگ همکاری خواهد کرد تا ارزهای دیجیتال را از طریق فرایند قرعه کشی بین ساکنان خود توزیع کند. شرکت‌ کنندگان این شانس را دارند که 88، 100 یا 128 یوان دیجیتال برنده شوند و می‌ توانند این پول را در بیش از 15000 فروشگاه آنلاین یا آفلاین که واجد شرایط پردازش تراکنش‌ های یوآن دیجیتال هستند خرج کنند. برندگان در 30 می و 9 ژوئن مشخص خواهند شد.

در تلاشی برای خروج کشور از پیامدهای اقتصادی وخیم قرنطینه های گسترده، دولت صدور یوآن دیجیتال را محرکی برای مصرف و ترویج بیشتر این ارز دیجیتال می داند. در این بیانیه آمده است که کسب‌ و کارهای کوچک از کمپین‌ های ایردراپ قبلی سود برده‌ اند، زیرا تعداد سفارش‌ های آنها در مدت زمان کوتاهی افزایش یافت.

با این حال، خبرگذاری رویترز اشاره کرد که شیا چون (Xia Chun)، اقتصاددان ارشد در هولدینگ سرمایه‌ گذاری یین تک (Yintech)، این هدایا را بسیار ناچیز می‌ داند و می گوید این نمی‌ تواند تاثیر قابل‌ توجهی بر پذیرش یوآن دیجیتال داشته باشد.

برنامه های آزمایشی در سراسر کشور معرفی شدند

دولت مجموعه ای از برنامه های آزمایشی را برای تشویق کاربران به پرداخت از طریق ارز دیجیتال معرفی کرده است. ماه گذشته، بانک مرکزی این کشور برای آزمایش استفاده از یوآن دیجیتال، نزدیک به دوازده شهر جدید را به 10 شهر اصلی آزمایشی موجود اضافه کرد.

بر اساس داده‌ های جمع‌ آوری‌ شده توسط بانک مرکزی، حجم کل تراکنش‌ های یوآن دیجیتال در پایان سال 2021 به 87.6 میلیارد یوان و تعداد والت های الکترونیکی به 261 میلیون رسید.

علاوه بر فشار برای استفاده داخلی، دولت همچنین قصد دارد یوآن دیجیتال را به عنوان یک گزینه پرداخت برای تراکنش های بین المللی قرار دهد. پکن به خوبی آماده بود تا محصول دیجیتال خود را در طول بازی های المپیک زمستانی در اوایل سال جاری به خارجی ها معرفی کند. با این حال، به دلیل سیاست‌ های سختگیرانه ویروس کووید که بسیاری از بازدیدکنندگان را از ورود به کشور محروم می‌ کرد، حجم معاملات نسبتا کمی را ثبت کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید