/ اخبار بیت کوین / کارمزد تراکنش های بیت کوین به بالاترین سطح چند ساله رسید

1 سال پیش

زمان مطالعه : 3 دقیقه

کارمزد تراکنش های بیت کوین به بالاترین سطح چند ساله رسید

بق داده‌های کریپتو فیز، کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین در اوایل ماه مه افزایش یافت و به بالاترین حد خود در دو سال گذشته رسید.

کارمزد تراکنش های بیت کوین به بالاترین سطح چند ساله رسید

علیرغم افزایش اخیر در کارمزد تراکنش های بیت کوین، هزینه فعلی تراکنش های بیت کوین هنوز با سطوح بالای تاریخی آن فاصله دارد.

طبق داده‌های کریپتو فیز، کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین در اوایل ماه مه افزایش یافت و به بالاترین حد خود در دو سال گذشته رسید.

در 3 می، کل هزینه های پرداخت شده در بلاک چین بیت کوین به 3.5 میلیون دلار رسید که نسبت به اواخر آوریل حدود 400 درصد افزایش یافت. طبق داده های  YCharts، میانگین کارمزد تراکنش بیت کوین به 7.2 دلار رسیده است.

در این رابطه بخوانید‌ : صندوق ETF فیوچرز اتریوم چیست و عملکرد آن به چه صورت است؟

هیجانات پیرامون معاملات میمکوین‌هایی مانند پپه کوین (PEPE) پیامدهای ناخواسته‌ای را برای بیت‌کوین (BTC) به همراه داشته و هزینه‌ تراکنش های آن را به بالاترین حد چند ساله رساند.

مجموع کارمزد تراکنش های بیت کوین بین ماه مه 2021 تا مه 2023. منبع:  CryptoFees

مجموع کارمزد تراکنش های بیت کوین بین ماه مه 2021 تا مه 2023. منبع:  CryptoFees

آخرین افزایش در کارمزد تراکنش های بیت کوین عمدتاً به افزایش فعالیت در شبکه بیت کوین مربوط به تراکنش های BRC-20 نسبت داده می شود. طبق داده‌های گلکسی ریسرچ، 50 درصد از کل تراکنش‌های بیت‌کوین در 2 می مربوط به تراکنش‌های BRC-20 بوده است.

BRC-20 که از استاندارد توکن ERC-20 اتریوم الگوبرداری شده است، یک استاندارد توکن آزمایشی است که به کاربران امکان می دهد توکن های قابل تعویض را روی بلاک چین بیت کوین صادر و انتقال دهند. این استاندارد در مارس 2023 توسط یک تحلیلگر زنجیره ای با نام مستعار معروف به Domo معرفی شد.

استاندارد توکن BRC-20 به سرعت به یک ترند در صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل شده است، به ویژه پی رشد شدید میم کوین پپه  PEPE . این توکن در هفت روز گذشته بیش از 600 درصد رشد داشته است و در 5 می به بالاترین حد خود یعنی 0.000000216 دلار رسیده است.

نمودار قیمت 30 روزه پپه. منبع:  CoinGecko

نمودار قیمت 30 روزه پپه. منبع:  CoinGecko

بلاک چین بیت کوین تنها بلاک چینی نیست که تحت تاثیر تبلیغات مداوم میم کوین ها قرار گرفته است. هزینه های گس در بلاک چین اتریوم نیز اخیراً به بالاترین حد خود در چند ماه اخیر رسیده است.

در 2 مه، کارمزد تراکنش‌های اتر ETH به مجموع بیش از 19 میلیون دلار رسید، سطحی که از ماه می 2022 مشاهده نشده بود. بلاک چین اتریوم همچنان گران ترین شبکه از نظر کارمزد تراکنش در زمان نگارش این مطلب است.

علیرغم افزایش اخیر در کارمزد تراکنش های بیت کوین، هزینه فعلی تراکنش های بیت کوین هنوز با سطوح بالای تاریخی فاصله دارد. بالاترین کارمزد تراکنش بیت کوین در آوریل 2021 ثبت شد، زمانی که میانگین هزینه تراکنش بیت کوین تقریباً به 70 دلار رسید و هش ریت شبکه بیت کوین نیز شدیدا کاهش یافت. بالاترین رکورد قبلی در کارمزد تراکنش های بیت کوین در سال 2017 ثبت شد که هزینه های تراکنش به بالای 60 دلار رسید.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین