/ اخبار اتریوم / سه دلیل عدم موفقیت هارد فورک اثبات کار اتریوم

1 سال پیش

زمان مطالعه : 10 دقیقه

سه دلیل عدم موفقیت هارد فورک اثبات کار اتریوم

اتر (ETH) دومین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار و رهبر مطلق اکوسیستم برنامه های غیرمتمرکز بر اساس میزان سرمایه است. این شبکه که به دلیل مشکلات مقیاس پذیری قربانی موفقیت خود شد، در نوامبر 2021 افزایش شدید کارمزد را تجربه کرد و میانگین هزینه تراکنش آن از 50 دلار گذشت.

سه دلیل عدم موفقیت هارد فورک اثبات کار اتریوم

اتر (ETH) دومین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار و رهبر مطلق اکوسیستم برنامه های غیرمتمرکز بر اساس میزان سرمایه است. این شبکه که به دلیل مشکلات مقیاس پذیری قربانی موفقیت خود شد، در نوامبر 2021 افزایش شدید کارمزد را تجربه کرد و میانگین هزینه تراکنش آن از 50 دلار گذشت.

دقیقاً به همین دلیل است که ادغام اتریوم گامی حیاتی برای اجرای یک راه حل مقیاس پذیری کاملاً کاربردی است. تایید انتقال به (PoS) محرک اصلی صعود به سمت 2000 دلار در 15 اوت بود.

سرمایه‌گذاران از نزدیک شدن به زمان ادغام و انتقال به وضعیت ضد تورم هیجان‌زده بودند، اما انتظار هاردفورک‌هایی در آینده نیز وجود دارد. در نتیجه، ممکن است توکن های هارد فورک به سرمایه گذاران اتر در بلاک چین های مختلف تعلق گیرد، حتی اگر تضمینی وجود نداشته باشد که کشش یا نقدینگی کافی را پیدا کنند.

در این رابطه بخوانید‌ : حمله Brute Force چیست؟ و چگونه میتوان از آن در امان ماند؟

از یک طرف، وسوسه توکن رایگان و حتی توکن‌های (NFT) رایگان وجود دارد، زیرا آغاز هاردفورک ها مشابه وضعیت شبکه اصلی اتریوم خواهد بود به این معنی که هر آدرس دقیقاً محتویات یکسانی را از نظر توکن‌ها و تاریخچه تراکنش های هر آدرس دارد.

از سوی دیگر، پس از اصلاح 29 درصدی قیمت اتر که پس از رسیدن به مقاومت 2000 دلاری چالش‌برانگیزتر از حد انتظار بود که باعث احساس ناامیدی شد. وقتی سرمایه‌گذاران متوجه شدند که کاربرد عملی فورک ها بسیار کمتر از حد پیش‌بینی‌شده خواهد بود، انتظار دریافت توکن رایگان از بین رفت و جایش را به واقعیت داد.

هاردفورک اثبات کار اتریومETHPoW، یک بلاکچین جدید است که توسط ماینرهای اثبات کار (PoW) پشتیبانی می شود. برخی از صرافی ها معاملات آتی را برای توکن بومی هارد فورک، ETHW آغاز کرده اند. به نظر می‌رسد بازارها نظر خود را اعلام کرده‌اند، زیرا قرارداد فیوچرز این توکن اکنون در Poloniex و Gate.io زیر 55 دلار معامله می‌شود.

هیچ پشتوانه و اوراکلی برای استیبل کوین های هارد فورک وجود ندارد

دو استیبل کوین پیشرو، یعنی یو اس دی کوین USD Coin (USDC) و تتر Tether (USDT)، رسماً قصد خود را برای پشتیبانی انحصاری از زنجیره Merge تحت حمایت بنیاد اتریوم تأیید کرده اند. کوین تلگراف پیش از این گزارش داده بود که با توجه به تسلط دو استیبل کوین، حمایت آنها «باید منجر به انتقال آرام و بدون دردسر برای اتریوم شود».

در همین حال، تیم توسعه دهنده EthereumPoW (ETHW) گفت که به طور موقت توکن‌ها را در استخرهای نقدینگی خاصی از برنامه‌های دیفای مسدود می‌کنند تا از دارایی‌های کاربر پس از هارد فورک محافظت کنند.

ایده مسدود کردن دارایی‌های کاربران بدون رضایت آن‌ها خوب پیش نرفت. برخی از کاربران اکانت توییتر پشت EthereumPoW را کلاهبرداری نامیدند زیرا جامعه اتریوم به چنین تغییری رأی نداده است.

عملکرد برنامه های غیرمتمرکز فراتر از تسهیل تراکنش‌ها است زیرا نیازمند تعامل با داده‌های خارجی و استفاده از محاسبات برون زنجیره ای هستند و اینجاست که فناوری اوراکل بلاک چین وارد عمل می‌شود.

چین لینک قراردادهای هوشمند را با پیوند دادن آنها با داده ها، رویدادها و تراکنش های دنیای واقعی بهبود می بخشد. در یک اعلامیه رسمی در 8 آگوست، این پروتکل فاش کرد که خدمات آن بر روی بلاک چین PoS اتریوم که توسط بنیاد اتریوم پشتیبانی می‌شود، باقی خواهد ماند.

برنامه های غیرمتمرکز پیشرو، کاربران را تشویق می کنند تا توکن های فورک شده را کنار بگذارند

در 16 آگوست، از سرمایه گذاران آوه (AAVE) خواسته شد تا در رای‌گیری “تعهد” به اجماع PoS اتریوم شرکت کنند، این پیشنهاد به جامعه قدرت می‌دهد تا از استقرار Aave در هر فورک جایگزین اتریوم جلوگیری کنند.

همچنین بخوانید : حد ضرر (Stop-Loss) در معاملات ارز دیجیتال چیست؟

علیرغم اینکه آوه منحصراً به عنوان برنامه اتریوم طراحی شده است، در طول سال ها تبدیل به پروتکل میان زنجیره ای شده است و در حال حاضر نسخه های رسمی آن بر روی اولنچ، اربیتروم آپتیمیزم، پالیگان، فانتوم و هارمونی اجرا می شود.

سرمایه گذاران این موضوع را درک کرده اند که DApp ها و استیبل کوین ها از هاردفورک ها پشتیبانی نمی کنند، به این معنی که توکن ها و NFT های «رایگان» کمتر در بازارها و برنامه های پیشرو DeFi پذیرفته می شوند. صرف نظر از ارزش توکن ETHPoW، کاربرد شبکه PoS که توسط بنیاد اتریوم پشتیبانی می‌شود، بسیار بیشتر از ابزار شبکه های رقیب است.

اتریوم کلاسیک هرگز مورد توجه قرار نگرفت

ایده اتریوم کلاسیک (ETC) نشان داد که یک زنجیره رقیب، قیمت اتر (ETH) را تضعیف نمی کند. این هارد فورک به دنبال یک تغییر اجماع در سال 2016 رخ داد و هدف آن بازگرداندن 60 میلیون دلار توکن به سرقت رفته بود. DApp های بلاکچین اتریوم کلاسیک علیرغم ارزش بازار 4.5 میلیارد دلاری، هرگز مورد توجه قرار نگرفتند.

داده‌های کنونی نشان می‌دهد که معامله‌گران اتر باید هاردفورک‌های آینده را نادیده بگیرند و روی نقشه راه مقیاس‌پذیری تمرکز کنند، چه شبکه موقعیت خود را به عنوان رهبر بازار با بیشترین سرمایه قفل شده حفظ کند یا خیر.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید