/ اخبار اتریوم / کاهش قیمت اتر به زیر 3800 دلار؛ معامله گران تمایلی به فروش در سطوح فعلی ندارند

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

کاهش قیمت اتر به زیر 3800 دلار؛ معامله گران تمایلی به فروش در سطوح فعلی ندارند

کاهش قیمت اتر به زیر 3800 دلار؛ معامله گران تمایلی به فروش در سطوح فعلی ندارند

شبکه اتریوم شاهد افزایش 9 برابری واریز به قراردادهای هوشمند خود بود، اما یک کانال نزولی همچنان قیمت را تحت فشار قرار می‌دهد.

اتر (ETH) در 10 نوامبر به رکورد 4870 دلاری رسید اما رشد 290 درصدی از ابتدای سال تا به امروز تحت الشعاع افت قیمت 18 درصدی دسامبر قرار گرفته است. با این حال، ارزش قفل شده در قراردادهای هوشمند شبکه اتریوم 9 برابر شده و به 155 میلیارد دلار رسیده است.

نگاهی به نمودار عملکرد قیمت در دو ماه گذشته درواقع کل داستان را نشان نمی دهد. ارزش بازار فعلی اتر 450 میلیارد دلار است که آن را به یکی از 20 دارایی برتر قابل معامله در جهان تبدیل می کند، درست پس از شرکت جانسون اند جانسون با دو قرن قدمت.

قیمت اتر/دلار در  FTX . منبع:  TradingView

سال 2021 را باید با رشد محض اکسچنج های غیرمتمرکز به یاد آورد، که حجم روزانه آنها به 3 میلیارد دلار رسید، یعنی رشد 340 درصدی در مقایسه با سه ماهه آخر سال 2020.

بازارهای مشتقه فروش ناشی از ترس را منعکس نمی کنند

برای درک احساسات نزولی بازار باید فاندینگ ریت بازار آتی را تجزیه و تحلیل کرد. قراردادهای دائمی که تحت عنوان مبادله معکوس نیز شناخته می شوند، دارای نرخ تعبیه شده ای هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شود. این اقدامات برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز ایجاد شده است. نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریداران لانگ اهرم بیشتری را طلب می کنند.

با این حال، زمانی که فروشندگان یا دارندگان قرارداد شورت به اهرم بیشتر نیاز دارند، وضعیت برعکس می شود و این باعث می شود فاندینگ ریت منفی شود.

نرخ تامین مالی 8 ساعته آتی دائمی اتر. منبع:  Coinglass.com

همانطور که در بالا نشان داده شد، کارمزد هشت ساعته در ماه دسامبر نزدیک به صفر بوده است که نشان دهنده تقاضای اهرمی متعادل از سوی خریداران و فروشندگان است. اگر ترسی در بازار وجود داشت، بر روی چنین شاخص مشتقاتی منعکس می شد.

معامله گران برتر شرط های صعودی خود را افزایش می دهند

داده های ارائه شده توسط اکسچنج ها نسبت موقعیت خرید و فروش معامله گران را برجسته می کند. با تجزیه و تحلیل موقعیت هر مشتری در بازار اسپات ، قراردادهای دائمی و آتی، می توان بهتر درک کرد احساسات معامله گران حرفه ای صعودی است یا نزولی.

گاهاً اختلافاتی در روش‌ بین اکسچنج های مختلف وجود دارد، بنابراین باید تغییرات را به جای ارقام مطلق بررسی کرد.

نسبت قراردادهای خرید به فروش بیت کوین معامله گران برتر در اکسچنج ها. منبع:  Coinglass

علیرغم اصلاح 9 درصدی اتر از 24 دسامبر، معامله گران برتر بایننس ، هیوبی و اوککس اهرم قراردادهای لانگ خود را افزایش داده اند. به بیان دقیق تر، بایننس تنها اکسچنجی بود که با کاهش اندک نسبت لانگ به شورت معامله گران مواجه شد. این رقم از 0.98 به 0.92 تغییر کرد. با این حال، تاثیر آن بیش از معامله گران اوککس بود که موقعیت های صعودی خود را از 1.67 به 3.20 در یک هفته افزایش دادند.

در حال حاضر احساسات نزولی جزئی در بازار وجود دارد. بر اساس داده ها، معامله گران حرفه ای در حال خرید در کف هستند در حالی که تقاضای سرمایه گذاران خرد برای قراردادهای شورت (فروش) در طول ماه گذشته فقط کمی تغییر کرده است. البته، هیچ‌کدام از اینها نمی‌تواند پیش‌بینی کند اتر چه زمانی از کانال نزولی فعلی خارج می شود اما می‌توان چنین استنباط کرد که در حال حاضر علاقه چندانی به شرط‌بندی روی افت قیمت وجود ندارد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین