/ اخبار بیت کوین / چرا قیمت بیت کوین به زودی به رکورد جدیدی خواهد رسید

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

چرا قیمت بیت کوین به زودی به رکورد جدیدی خواهد رسید

چرا قیمت بیت کوین به زودی به رکورد جدیدی خواهد رسید

در هفته ای که انتظار می رفت برای بیت کوین (bitcoin) مثبت باشد ، شاهد افت و جریان یک سویه بودیم. با وجود این موضوع، کشور السالوادور همچنان سر تیتر خبرها است و به خرید در روند نزولی ادامه می‌دهد و شهروندان این کشور همچنان در صف خرید کوین ها هستند.

از آنجایی که اقتصاد جهانی در برخی از کشورهای پیشرو درگیر رسوایی‌ها، تورم روزافزون و رکود اقتصادی است، بدیهی است که هم سرمایه‌گذاران بزرگ و هم سرمایه‌گذاران کوچکتر بیت کوین را به عنوان پوششی در برابر بحران اقتصادی انباشت کنند، که این موضوع مطمئنا قیمت را افزایش می دهد.

اخبار صعودی

جمعه گذشته، جو بایدن (Joe Biden)، رئیس جمهور ایالات متحده، گفت که اگر این کشور تا پایان اکتبر به سقف بدهی خود برسد، ممکن است ایالات متحده وارد یک رکود اقتصادی شود که احتمالاً سرمایه گذاران را به سمت انباشت بیت کوین سوق می دهد زیرا دلار آمریکا در وضعیت بحران اقتصادی قرار خواهد گرفت.

رئیس جمهور السالوادور، نایب بوکله (Nayib Bukele)، این هفته در توییتی اعلام کرد که این کشور در روند نزولی 150 بیت کوین دیگر خریداری کرده و مجموع دارایی خود را به 700 بیت کوین رسانده است. وی حتی با ارسال توییتی تحت عنوان «توصیه‌های رئیس‌جمهور» گفت : «اگر در این روند نزولی خرید کنید هرگز نمی‌توانند شما را شکست دهند».

بوکله اظهار داشت کیف پول بیت کوین چیوو (Chivo) این کشور بیش از 1.6 میلیون کاربر دارد، این موضوع تنها دو هفته پس از آن که السالوادور رسما بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت رخ داده است. یعنی بیش از 25 درصد از کل جمعیت کشور آمریکای مرکزی اکنون از کیف پول چیوو استفاده می کنند. در روزهای بعد، تصاویر افرادی که برای استفاده از دستگاه های خودپرداز بیت کوین در السالوادور در صف ایستاده بودند، در رسانه های اجتماعی منتشر شد و اشتیاق روز افزون کشور برای بیت کوین را تأیید کرد، اگرچه این ازدحام ممکن است از سوی کسانی بوده باشد که می خواهند کوین خود را به دلار تبدیل کنند.

روز سه‌شنبه، بانک سرمایه گذاری (BTG Pactual) هشتاد میلیارد دلاری در برزیل، یک اپلیکیشن معاملاتی ارزدیجیتال راه‌اندازی کرد و به اولین موسسه مالی بزرگ در برزیل تبدیل شد، که به مشتریان خود دسترسی به معاملات مستقیم بیت کوین را ارائه می دهد. این بانک در برزیل سابقه تاریخی دارد. در آوریل سال 2021، این بانک، اولین بانک سرمایه گذاری برزیلی بود که صندوق بیت کوین و ارز دیجیتال را راه اندازی کرد.

همچنین روز سه‌شنبه، اپلیکیشن معاملاتی جنجالی رابین هود (Robinhood) اعلام کرد که در حال آزمایش برداشت‌های بیت‌کوین با استفاده از کیف پول دیجیتالی جدید، برای تامین تقاضای افزایش یافته کاربران است. تاریخ قطعی برای عرضه رسمی این ویژگی برای کاربران تعیین نشده است. در همان روز، شرکت دارایی های دیجیتال جنسیس (Genesis Digital Assets) غول ماینینگ بیت کوین اعلام کرد که 431 میلیون دلار بودجه برای گسترش عملیات ماینینگ خود در ایالات متحده و شمال اروپا جمع آوری کرده است. این شرکت تنها دو ماه قبل ، 125 میلیون دلار سرمایه جذب کرده بود.

روز چهارشنبه، تیم فوتبال هلندی پی اس وی (PSV)، اعلام کرد پس از قرارداد حمایت مالی با اکسچنج دیجیتال انی کوین (Anycoin)، مقدار نامعلومی بیت کوین نگه داری می کند و دستمزد بازیکنان تیم را معادل بیت کوین پرداخت می کند. فرانس جانسن (Frans Janssen)، مدیر بازرگانی این تیم می گوید: «امکانات و آینده ای که دنیای ارزهای دیجیتال ارائه می دهد بسیار امیدوارکننده است». همچنین روز چهارشنبه اعلام شد دولت امارات اجازه معامله بیت کوینِ معاف از مالیات را در مناطق اقتصادی خاص پایتخت خود، دبی، می دهد.

روز پنجشنبه، توییتر اعلام کرد خدمات پرداخت با بیت کوین را با همکاری شرکت استرایک (Strike) ارائه می دهد و این خبر در شبکه های اجتماعی غوغا به پا کرد. اگرچه این خدمات در ابتدا فقط برای کاربران iOS در دسترس خواهد بود، اما این شرکت در بیانیه ای اعلام کرد امیدوار است در هفته های آینده این ویژگی را برای کاربران دسکتاپ و اندروید نیز عرضه کند.

همچنین روز پنجشنبه، دانشگاه وایومینگ (Wyoming) تایید کرد بیت کوین استخراج می کند. نهاد قانونگذار وایومینگ در ماه آوریل اعلام کرد 4 میلیون دلار برای سهامداری ارز دیجیتال در نظر گرفته است که توسط دانشگاه وایومینگ اداره می شود.

سرانجام، با انتشار اخبار سخت گیری جدید چین در باب معاملات ارزهای دیجیتال، سناتور آمریکایی پت تومی (Pat Toomey) گفت  سرکوب ارزهای دیجیتال توسط چین یک «فرصت بزرگ اقتصادی برای ایالات متحده» است.

بیت کوین طی هفته گذشته با فراز و نشیب های بسیاری روبرو بوده است و بازارهای جهانی درگیر اخبار سقوط قریب الوقوع گروه اورگراند (Evergrande)،شرکت املاک و مستغلات 300 میلیارد دلاری مستقر در چین بودند. اگرچه بیت کوین برای مدت کوتاهی به زیر 40،000 دلار سقوط کرد، اما به سرعت بهبود یافت.

روز جمعه، دولت چین بار دیگر سخت گیری های خود را درمورد ارزهای دیجیتال تشدید کرد و گفت معامله هر گونه ارز دیجیتال در این کشور غیرقانونی است. این موضوع خبر جدیدی نیست زیرا چین از سال 2012 مکرراً این موضوع را بیان کرده است. علیرغم اخباری مبنی بر اینکه توییتر ویژگی پرداخت با بیت کوین را به پلتفرم خود اضافه می کند، بازارها واکنش منفی نشان دادند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)