/ اخبار آلت کوین ها / پروتکل میرر شبکه ترا به جامعه خود در خصوص یک حمله هشدار می دهد

زمان مطالعه : 5 دقیقه

پروتکل میرر شبکه ترا به جامعه خود در خصوص یک حمله هشدار می دهد

پروتکل میرر شبکه ترا به جامعه خود در خصوص یک حمله هشدار می دهد

مهاجم، یک نظرسنجی عمومی در وب‌ سایت رسمی میرور (Mirror) راه‌ اندازی کرد که به دروغ پیشنهاد مسدود کردن استخر در صورت کلاهبرداری را می‌ دهد. اگر این نظرسنجی طبق برنامه پیش برود، مهاجم 25 میلیون توکن میرور (MIR) دریافت می کند.

شبکه بلاکچین عمومی ترا (Terra) یک حمله کلاهبرداری را از طریق یک نظرسنجی رسمی حاکمیتی در میرور، که یک پروتکل دارایی های مصنوعی داخلی می باشد را تایید کرده است.

به گفته میرور، مهاجم یک نظرسنجی عمومی در وب سایت رسمی آن راه اندازی کرد که پیشنهاد می کند در صورت کلاهبرداری، فعالیت استخر متوقف شود.

با توجه به گفته های یک کاربر نظرسنجی با ایدی: 211، به نام Freeze the Community Pool in case of scam، کلاهبردار ارتقای قوانین حاکمیت جامعه امن تر را در صورت هک پیشنهاد می کند. اگر هکر موفق به کسب اکثریت مثبت ارا در نظرسنجی شود، 25 میلیون توکن میرور(به ارزش 24.1 میلیون دلار در زمان نگارش این مقاله) به آدرس او ارسال می شود.

نتایج رای گیری نظرسنجی 211. منبع: mirrorprotocol.app

همانطور که در تصویر بالا مشهود است، رویکرد پیشگیرانه میرور برای هشدار به جامعه شاهد افزایش قابل توجهی در تعداد رای‌های نه بوده است که امنیت سرمایه را تامین می‌ کند. به گفته وو بلاکچین (WuBlockchain)، مهاجم در ابتدا پیشنهاد 185 را آغاز کرد که به عنوان درخواست همکاری با سولانا (SOL) بیان شده بود، ولی در واقع تلاش می کرد تا 25 میلیون توکن میرور از استخر این پروتکل به سرقت ببرد.

نظرسنجی این مهاجم تا 1 ژانویه برای رای دادن در دسترس عموم خواهد بود. با این حال، تیم میرور نظرسنجی 212 را راه اندازی کرد تا به سرمایه گذاران هشدار دهد:

نظرسنجی 211، تعداد 25.000.000 توکن میرور را برای مهاجم ارسال می کند. به هر نظرسنجی که سرمایه جامعه را به بیرون می فرستد رای منفی دهید.

میرور همچنین شش نظرسنجی دیگر با شناسه‌ های 185، 198، 204، 206، 207 و 208 را شناسایی کرده است، که تلاش کرده‌ اند استخر جامعه را تخلیه کنند و باعث تخلیه توکن های آن شوند:

نظرسنجی شماره 208 دومین حمله به mDOT است و توسط همان دزدی ایجاد شده است که این موج دزدی از استخر جامعه را با نظرسنجی سوزاندن جعلی 177# خود آغاز کرد.

پلتفرم بلاکچین عمومی سولانا (SOL) پس از حمله دی داس (DDoS) ابتکارات توسعه درون زنجیره ای خود را تقویت کرده است.

ارسال روزانه گیفت هاب (GitHub) بیت کوین، سولانا، کاردانو (ADA) و پولکادات (DOT) از 12 نوامبر تا 13 دسامبر, 2021. منبع: Santiment

همانطور که کوینتلگراف (Cointelegraph) گزارش داد، پنجمین بلاکچین بزرگ جهان توانست بدون نیاز به خاموش کردن شبکه بر این حمله غلبه کند. با این حال، سولانا با اشاره به نگرانی‌ ها در مورد آسیب‌ پذیری شبکه، فعالیت‌ های درون زنجیره‌ ای خود را افزایش داده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین