/ اخبار اتریوم / پروتکل حریم خصوصی اتریوم به نام تورنادو کش در شبکه لایه دوم آربیتروم راه اندازی می شود

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

پروتکل حریم خصوصی اتریوم به نام تورنادو کش در شبکه لایه دوم آربیتروم راه اندازی می شود

پروتکل حریم خصوصی اتریوم به نام تورنادو کش در شبکه لایه دوم آربیتروم راه اندازی می شود

پس از راه اندازی و استقرار کامل، کاربران می توانند تراکنش های خصوصی را از طریق میکسر محبوب تورنادو کش (Tornado Cash) در شبکه لایه دوم آربیتروم (Arbitrum) انجام دهند.

آماده شدن پروتکل حریم خصوصی تورنادو کش برای استقرار در شبکه لایه دوم آربیروم مبتنی بر شبکه اتریوم (ETH)، افزایش مقیاس پذیری این شبکه را به دنبال دارد.

قراردادهای هوشمند تورنادو کش به دنبال مشارکت‌ جامعه برای اطمینان از پایداری پروتکل، آماده اجرا در شبکه لایه 2 آربیتروم هستند.

در این رابطه بخوانید‌ : امضای اشنور چیست؟ و چه مزایایی برای بیت کوین دارد؟

در اطلاعیه 29 نوامبر توضیح داده شد که استقرار در آربیتروم به کاربران این امکان را می دهد که از تمام مزایایی که یک شبکه لایه دوم می تواند ارائه دهد استفاده کنند و بزرگترین مزیت نسبی آن تراکنش های ارزان تر است.

تورنادو کش یک پروتکل کاملا غیر متمرکز میکسر اتریوم است و مسیری را که توکن‌ هایی مانند اتریوم از فرستنده تا گیرنده طی می‌ کنند پنهان می‌ کند و بدون نیاز به استفاده از کوین های مبتنی بر حریم خصوصی تراکنش‌ های کاملا خصوصی را ارائه می‌ کند.

شبکه‌ های لایه دو اتریوم دارای تراکنش‌ های سریع‌ تر و کارمزد های ارزان‌ تر هستند و در عین حال از امنیت و تمرکز زدایی اتریوم بهره می‌ برند.

تیم تورنادو کش معتقد است که استقرار در آربیتروم به کاربران بیشتری اجازه می‌ دهد تا تراکنش‌ های خصوصی انجام دهند و در عین حال از کامزد های بالای شبکه اتریوم اجتناب کنند. طبق گفته این تیم، تراکنش های لایه دوم حدودا 95 درصد ارزان تر از تراکنش های لایه اول اتریوم هستند.

کاربران برای استفاده از تورنادو کش در آربیتروم باید ابتدا توکن های ERC-20 و ERC-721 اتریوم خود را از طریق آربیتروم بریج (Arbitrum Bridge) از شبکه اتریوم به شبکه آربیتروم ارسال کنند.

آربیتروم در حال حاضر بزرگترین شبکه لایه دوم در اتریوم با 2.68 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده است که 39 درصد از کل سهم بازار لایه دوم را تشکیل می دهد.

به گفته L2Beat، آربیتروم دومین شبکه بزرگ بعد از شبکه بوبا (Boba) با 1.38 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده می باشد و بوبا و آربیتروم دو شبکه لایه دوم با ارزش قفل شده بیش از 1 میلیارد دلار هستند.

از ماه سپتامبر تعداد آدرس‌ های منحصر به‌ فرد در شبکه آربیتروم به‌ طور پیوسته افزایش یافته است و تا زمان نگارش این مقاله به 291.876 رسیده است. طبق گزارش دیفای پلاس (DeFiPulse)، تورنادو کش دارای 847 میلیون دلار ارزش کل قفل شده است.

تورنادو کش توکن حاکمیتی TORN خود را در دسامبر 2020 رونمایی کرد و در فوریه 2021 آن را در اختیار کاربران قرار داد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

همچنین بخوانید : برترین ارزهای دیجیتال هوش مصنوعی (AI)


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین