/ قانون‌گذاری / ولادیمیر پوتین: ارزهای دیجیتال به شدت پرریسک هستند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

ولادیمیر پوتین: ارزهای دیجیتال به شدت پرریسک هستند

ولادیمیر پوتین: ارزهای دیجیتال به شدت پرریسک هستند

روز سه‌شنبه، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، انتقادات خود را در همایش سرمایه‌گذاری “Russian Calling” در مسکو بیان کرد.

وی گفت”ارز دیجیتال توسط هیچ چیزی پشتیبانی نمی شود، و نوسانات آن به شدت بالاست ف بنابراین ریسک آن بسیار زیاد است. ما باید به کسانی که در مورد این خطرات صحبت می کنند گوش دهیم.”

پوتین خواستار نظارت و قانونگذاری بیشتر بازار ارزهای دیجیتال شد و خاطرنشان کرد برخی کشورها در سراسر جهان شاهد پذیرش قابل توجه این دارایی ها هستند. در حال حاضر، مقررات مربوط به ارزهای دیجیتال در روسیه هنوز در مراحل اولیه است. اگرچه دولت در حال بررسی راه اندازی ارز دیجیتال بانک مرکزی است، حداقل هشت قانون فدرال و پنج کد قانونی باید تغییر کند تا روبل دیجیتال عرضه شود.

در این رابطه بخوانید‌ : معامله مارجین چیست؟(margin trading)

علاوه بر این، هیچ مقرراتی در مورد ماینینگ ارزهای دیجیتال در این کشور وجود ندارد. این امر باعث شده برخی ادعا کنند سالانه 2 میلیارد دلار درآمد ماینینگ کریپتو در روسیه ایجاد می شود، اما هیچ مالیاتی برای آن پرداخت نمی شود. با وجود فقدان چارچوب قانونی ، استفاده از ارزهای دیجیتال در میان مردم عادی روسیه افزایش یافته و تراکنش‌های سالانه آن بیش از 5 میلیارد دلار است.

در سایر نقاط اتحاد جماهیر شوروی سابق نیز ارزهای دیجیتال به سرعت در حال پذیرش هستند. قزاقستان از نظر هش ریت به بزرگترین ماینر بیت کوین (BTC) جهان تبدیل شده است و رئیس جمهور آن به دنبال دریافت مالیات بیشتر از چنین فعالیت هایی برای تامین هزینه های این کشور است. در اوکراین، دولت در حال تشویق مردم برای فعالیت قانونی در حوزه کریپتو است. سال گذشته، شهر اولشتین لهستان شروع به پذیرش بلاک چین اتریوم (ETH) برای خدمات اضطراری کرد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین