/ عمومی / هشدار : بدافزار اشلون از طریق تلگرام کیف پول های ارز دیجیتال را هدف قرار می دهد

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

هشدار : بدافزار اشلون از طریق تلگرام کیف پول های ارز دیجیتال را هدف قرار می دهد

هشدار : بدافزار اشلون از طریق تلگرام کیف پول های ارز دیجیتال را هدف قرار می دهد

محقق امنیت سایبری @officer_cia از سازمان خودگردان غیرمتمرکز لابستر (LobsterDAO) جزئیات این بدافزار را که بر کیف پول‌های ارز دیجیتال و اعتبار حساب‌ها متمرکز است، به اشتراک گذاشت.

این کارشناس در توییتر به همه کاربران تلگرام در مورد حملات جدید به کیف پول های کریپتوی ثبت شده در تلگرام هشدار داده است.

در این رابطه بخوانید‌ : ارز دیجیتال انکر (ANKR) چیست و چگونه کار می کند؟

به گفته او ، کاربری تحت عنوان “Smokes Night” بدافزار اشلون را با ارسال یک فایل آلوده به گروه های تلگرام بدون اظهار نظری منتشر می کند.

این کارشناس گزارشی در مورد یک حمله مشابه با لیستی از خدمات ارزهای دیجیتال که تحت تأثیر قرار گرفتند منتشر کرد که شامل تعدادی کیف پول غیر کاستدی (اتومیک والت، الکتروم، اکسودوس) برای بیت کوین، لایت کوین زی کش ، مونرو و سایر ارزهای دیجیتال می شود.

این نسخه از اشلون در صورت دانلود شدن می تواند اعتبارحساب ، تشخیص دامنه و اثر انگشت کامپیوتری شما را به سرقت ببرد. همچنین سعی می کند از دستگاه قربانی اسکرین شات بگیرد.

چگونه از خود در برابر این بدافزار محافظت کنیم

این بدافزار حتی اگر کاربر تلگرام فایل را باز نکند، می تواند اطلاعات را در صورت دانلود شدن بدزدد. برای مقابله با آن ، گزینه دانلود خودکار که در تلگرام تعبیه شده است را غیرفعال کنید.

در سال 2021، بدافزار اشلون به عنوان باج افزار توصیف شد، یک برنامه نرم افزاری مخرب که فایل ها را برای باج رمزگذاری می کند.

طبق گزارش (U.Today) در سال 2021، برنامه های باج افزار میلیون ها دلار سرقت کردند. به طور معمول، این افراد تقاضای بیت کوین، اتریوم یا مونرو می کنند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین