/ اخبار بیت کوین / نظر سیاستمداران برتر و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا در خصوص بیت کوین (Bitcoin)

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

نظر سیاستمداران برتر و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا در خصوص بیت کوین (Bitcoin)

نظر سیاستمداران برتر و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده امریکا در خصوص بیت کوین (Bitcoin)

کریپتوکارنسی ها و سیاست بهم پیوسته اند. در ادامه به نظرات سیاستمداران برتر نامزد انتخابات ریاست جمهوری امریکا در مورد کریپتوکارنسی ها می پردازیم.

 

در حوزه کریپتوکارنسی و بلاکچین (blockchain) ، کنار آمدن با سیاستمداران و برعکس کار دشواری است. با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده که در اواخر سال جاری برگزار می شود ، طرف های علاقه مند تمام تلاش خود را برای احقاق رویاها و چشم انداز خود برای آمریکا انجام می دهند.

در این رابطه بخوانید‌ : بیت‌کوین کش چیست؟ و چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

 

با این حال ، دستیابی به یک پست سیاسی چندان راحت نیست. در آستانه انتخابات پیش رو در تاریخ 3 نوامبر ، شاهد افزایش تعداد سیاستمداران ، از کاندیدهای سناتوری گرفته تا نامزدهای ریاست جمهوری بوده ایم که کمک های مالی کریپتوکارنسی برای تأمین بودجه کمپین های خود را پذیرفته اند. این امر منجر به ارائه دستورالعمل های روشنی در خصوص کمک های بیت کوین (Bitcoin) به نامزدها شده است.

 

با وجود مزایای بی حد و حصر ارزهای دیجیتال و بلاکچین (blockchain) ، همه افراد حاضر نیستند از آنها استفاده کنند و یا به پتانسیل های آن باور ندارند. ماهیت غیر متمرکز کریپتو و بلاکچین (blockchain) همیشه عاملی برای تردید بیشتر دولت ها در خصوص پذیرش این حوزه بوده است و ایالات متحده نیز از این قاعده مستثنی نیست. بیایید نگاهی به موضع بعضی از سیاستمداران برتر این کشور در مورد کریپتوکارنسی ها بپردازیم.

 

دونالد ترامپ (Donald Trump)

چهل و پنجمین رئیس جمهور ایالات متحده نسبت به بیت کوین (Bitcoin) بسیار آگاه است و با این حال علاقه ای به آن ندارد. در جولای سال 2019 ، ترامپ در توئیتی که پس از راه اندازی پروژه کریپتوی لیبرا (Libra) از فیسبوک منتشر شد به این ارز دیجیتال برتر حمله کرد و به طور قاطعانه اظهار داشت که طرفدار بیت کوین (Bitcoin) نیست ، کریپتوکارنسی ها پول نیستند و ارزش آنها بسیار بی ثبات است.

 

دولت ترامپ نتوانسته است یک چارچوب قانونگذاری روشن در مورد ارزهای دیجیتال و بلاکچین (blockchain) ایجاد کند. با این حال ، در ماه مارس ، دفتر کنترل ارز ، از انتصاب حامی بیت کوین (Bitcoin) برایان بروکس (Brian Brooks) به عنوان مدیر عامل خود خبر داد. این انتصاب به عنوان تایید فناوری بلاکچین (blockchain) توسط دولت ترامپ مورد بررسی قرار گرفت.

 

جو بایدن (Joe Biden)

همچنین بخوانید : بازار ارزهای دیجیتال چگونه دستکاری میشود؟

معاون پیشین رئیس جمهور آمریكا و تنها نامزد حزب دموکرات برای کرسی ریاست جمهوری پس از برکناری برنی سندرز (Bernie Sanders) ، به نظر می رسد که حامی بیت کوین (Bitcoin) باشد. در مقاله ای نام بایدن به عنوان “نامزد بیت کوین” اعلام شد. با اینکه او به طور عمومی کریپتوکارنسی ها را تأیید نکرده است ، اما بایدن حامی پروپاقرص فناوری و نوآوری است. در سال 2011 ، وی در مورد اینترنت اظهار نظر كرد و آن را منبعی بی طرف خواند: “خود اینترنت ذاتاً نیرویی برای دموكراسی یا سرکوب ، جنگ یا صلح نیست. اینترنت مانند هر میدان عمومی یا هر پلتفرم تجاری ، کاملا بی طرف است. ”

 

بعلاوه ، کمیته اقدام سیاسی (Political Action Committee) ، که برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری بایدن تبلیغات کرده بود ، در سال 2016 پذیرش کمک های مالی از طریق بیت کوین (Bitcoin) را آغاز کرد. به گفته مدیر این کمیته در آن زمان ، این اقدام مطابق با “حمایت بایدن از فناوری و نوآوری در طول حرفه اش” صورت گرفته بود.

 

برنی سندرز (Bernie Sanders)

سوسیالیست دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سابق هیچ موضع آشکاری در مورد کریپتوکارنسی ها اتخاذ نکرده است. با این حال ، یک گزارش جدید حاکی از آن است که غول های فناوری در سیلیکن ولی (Silicon Valley) از ساندرز هراس دارند. گفته می شود ، گزارش دیگری از گاردین نشان می دهد كه سندرز بیشترین تعداد كمك های مالی را از شركت های فناوری مانند مایکروسافت و فیس بوك دریافت كرده است. تا مارس 2020 ، وی حدود 726،702 دلار از کارمندان شاغل در برخی از بزرگترین شرکتهای فناوری در ایالات متحده دریافت کرده بود.

 

جوآن جورگنسن (Joanne Jorgensen)

این نامزد ریاست جمهوری نخستین زنی است که با استفاده از بلیط حزب لیبرترین برای دستیابی به برترین کرسی این کشور رقابت می کند. این فعال سیاسی معتقد به بازارهای آزاد و رقابت نامحدود بین بانک ها و سایر موسسات سپرده گذاری است. او هنگام صحبت درباره موضع خود در خصوص جنبه های مالی کشور ، اظهار داشت که نخستین اقدام وی اجرای رقابت آزاد ران پاول (Ron Paul) در قانون ارز خواهد بود. وی در صفحه ردیت خود اظهار داشت:

 

“همچنین ، من قانون اسرار بانکی (Bank Secrecy Act) ، شناخت مشتری (KYC) و سایر قوانینی که منجر به نقض حقوق ما برای حفظ حریم خصوصی مالی است را لغو می کنم. بسیاری از افراد به دلیل اینکه می خواهند حریم خصوصی داشته باشند به بیت کوین (Bitcoin) روی می آورند ، بنابراین من سعی خواهم کرد که این قوانین ناعادلانه را فسخ کنم. ”

 

کانیه وست (Kanye West)

در 4 جولای ، خواننده رپ معروف ایالات متحده ، کانیه وست ، اعلام کرد که قصد دارد در انتخابات ریاست جمهوری امریکا شرکت کند. به نظر می رسد که پیروزی کانیه وست برای جامعه ارزهای دیجیتال عالی باشد. كانیه در مورد بیت کوین ا(Bitcoin) طلاعات کافی دارد و در مصاحبه با (TMZ) به این کریپتوکارنسی اشاره كرد و اظهار داشت:

 

“وقتی تصویر هریت تابمن (Harriet Tubman) را روی اسکناس 20 دلاری دیدم ، لحظه ای بود که تصمیم گرفتم از بیت کوین (Bitcoin) استفاده کنم.”

 

الیزابت وارن (Elizabeth Warren)

سناتور ایالت ماساچوست ، که از انتخابات ریاست جمهوری کناره‌گیری کرده است ، همواره نظرات مثبتی در خصوص کریپتوکارنسی ها و محصولات مرتبط با بلاکچین (blockchain) داشته است. او هنگام گفتگو با یاهو فایننس (Yahoo Finance) ، اظهار داشت که نگران ضرر کردن مصرف کنندگان است ، زیرا کریپتو سابقه بی ثباتی شدیدی دارد.

 

وی معتقد است در محافظت از مزایای كریپتو ضمن محافظت از مصرف كنندگان ، چالش بزرگی وجود دارد. این شخصیت دموکرات مشتاق است تا فناوری موجود در کریپتوکارنسی ها را درک کند و سیاستی را توسعه دهد که از شهروندان آمریکایی در هنگام استفاده از این فناوری محافظت کند.

 

مایک بلومبرگ (Mike Bloomberg)

میلیاردر و شهردار سابق نیویورک نسبت به کریپتوکارنسی ها کاملاً آگاه بوده است. در ابتدای سال ، قبل از خروج از رقابت انتخابات ریاست جمهوری ، بلومبرگ یک برنامه اصلاحات مالی را منتشر کرد که در آن بر لزوم ایجاد یک چارچوب قانونگذاری روشن در مورد ارزهای دیجیتال تأکید می کرد.

 

بلومبرگ اذعان داشت كه كریپتو و بیت کوین (Bitcoin) به یك دارایی سرمایه گذاری با ارزش خالص بالا تبدیل شده اند ، اما چارچوب قانونگذاری آنها به شدت ناقص است. او قاطعانه معتقد است که این بخش مالی برای رشد و توسعه باید قانونگذاری شده باشد.

 

پیت باتیگیگ (Pete Buttigieg)

باتیگیگ یکی از جوانترین نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در انتخابات عمومی سال 2020 ، قطعا حامی فناوری است. این نامزد حزب دموکرات که از رقابت خارج شده بود ، سال گذشته مشاوره هایی از مارک زاکربرگ دریافت کرد که برای تأیید شرکت های پیشرو در زمینه فناوری استفاده شد. با اینکه باتیگیگ هیچ موضع گیری دقیقی در مورد بلاکچین (blockchain) ندارد ، از تلاش های استونی در ثبت کلیه اطلاعات هویتی شهروندانش بر روی یک بلاکچین (blockchain) تمجید کرده است. ملتم دمیررز (Meltem Demirors) ، استراتژیست ارشد کوین شرز (Coinshares) ، نظر خود را در خصوص باتیگیگ ارائه داد:

 

“من فکر نمی کنم باتیگیگ به ویژه بر کریپتوکارنسی ها متمرکز باشد و معتقدم وی قصد دارد از سیلیکن ولی استفاده کند. ”

 

تولسی گبرد (Tulsi Gabbard)

مطابق گزارش افشای مالی وی با دولت فدرال ، وی در سال 2017 در لایت کوین Litecoin (LTC) و اتر (ETH) سرمایه گذاری کرده است. در این دوره ، بازار كریپتو در یك روند صعودی قرار داشت كه منجر به دستیابی بیت کوین (Bitcoin) به اوج تاریخی 20،000 دلاری شد. هنوز مشخص نیست که چه مقدار از سرمایه گذاری های وی در بازار کریپتو همچنان پابرجاست و آیا گبرد دارایی های خود را نگه داشته است یا از آن زمان تاکنون نظرش در خصوص کریپتوکارنسی ها تغییر کرده است.

 

ایمی کلوبشار (Amy Klobuchar)

وکیل و سناتور مینه سوتا از رقابت سال 2020 خارج شده است ، اما او در میان حزب جمهوری خواه و دموکرات بسیار محبوب بود. در حالی که وی تاکنون نظری در خصوص کریپتوکارنسی ها بیان نکرده است ، در خصوص تروریسم و پولشویی اظهار داشت:

 

“آیا این روند تغییر از پول نقد به ارز دیجیتال که شاهد آن هستیم ردیابی موارد پولشویی را برای نهادهای قانونی آسانتر یا سخت تر کرده است ، و فکر می کنید این کارتل های مواد مخدر قصد دارند فعالیت خود را بدون پول نقد شروع کنند ؟ در این صورت واکنش شما برای مقابله با آن چیست ؟ ”

 

این بیانیه نگرانی او مبنی بر استفاده مجرمان از کریپتوکارنسی ها برای تأمین اعتبار فعالیت هایشان در سراسر جهان را نشان می دهد ، یک عقیده مشترک که اکثر سیاستمداران در سراسر جهان با آن موافقند.

 

استیون منوچین (Steven Mnuchin)

ممنوچین ، وزیر خزانه داری فعلی نسبت به کریپتوکارنسی ها نسبتاً تردید دارد. در مارس 2020 ، هنگام سخنرانی در برابر كميته مالي مجلس سنا ، منوچين اظهار داشت كه شبكه اجراي جرايم مالي قوانین جديدي را در رابطه با کریپتوکارنسی ها منتشر خواهد كرد. سال گذشته ، منوچین در مورد پروژه کریپتوی فیس بوک ، لیبرا (Libra) ابراز نگرانی کرد و گفت که این یک “مسئله جدی امنیت ملی” است. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار داشت:

 

“کریپتوکارنسی هایی مانند بیت کوین (Bitcoin) برای حمایت از میلیاردها دلار فعالیت غیرقانونی مانند جرایم سایبری ، فرار مالیاتی ، اخاذی ، باج افزار ، مواد مخدر غیرقانونی و قاچاق انسان مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.”

 

مایکل پومپئو (Michael Pompeo)

مایکل پومپئو ، هفتادمین وزیر امور خارجه ایالات متحده ، معتقد است کریپتوکارنسی ها باید به روشی مشابه سایر ابزارهای مالی قانونگذاری شوند. او معتقد است که تراکنش های ارزهای دیجیتال باید مانند سوئیفت (SWIFT) مورد نظارت قرار گیرند ، اگرچه وی تایید می کند که انجام این کار دشوار خواهد بود. در یکی از مصاحبه ها ، پومپئو اظهار داشت که از کریپتوکارنسی هایی با قابلیت ناشناسی برای تأمین اعتبار تروریسم و سایر اقدامات جنایی استفاده می شود. وی معتقد است که سیستم مالی فعلی در جهان باید حفظ و محافظت شود.

 

جی کلایتون (Jay Clayton)

رئیس فعلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار در چندین نوبت تأیید صندوق های قابل معامله در بورس (exchange-traded funds) را به تأخیر انداخت. با این حال ، نامزدی وی توسط رئیس جمهور ترامپ به عنوان دادستان ایالات متحده در منطقه جنوبی نیویورک مورد استقبال طرفداران کریپتو قرار گرفت که معتقدند این یک فرصت عالی برای (SEC) خواهد بود که یک اقدام مثبت انجام دهد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید