شبکه خدمات بلاکچین چین (BSN) در حال برنامه ریزی برای پیاده سازی زیرساخت های لازم جهت پشتیبانی از توکن های غیرمثلی (NFT) در ماه جاری است، صنعتی که شامل ارزهای دیجیتال نمی شود.

بر اساس گزارشی که روز چهارشنبه توسط سَوت چاینا مورنینگ پست (The South China Morning Post) منتشر شد، زیرساخت های این شبکه، رابط های برنامه نویسی اپلیکیشن را برای مشاغل و افراد فراهم میکند تا برنامه ها و پورتال های خود را برای مدیریت توکن ها بسازند.

توکن های غیر مثلی، دارایی های دیجیتال منحصر به فردی هستند که برای نشان دادن مالکیت بر دارایی های مجازی و دنیای واقعی استفاده می شوند.

هی ییفان (He Yifan)، مدیر اجرایی رِد دِیت تکنولوژی (Red Date Technology)، یکی از چهار شرکت بنیانگذار بی اس ان (BSN) گفت، توکن های NFT در سال آینده رشد چشمگیری خواهند داشت.

وی  گفت این زیرساخت که گواهی دیجیتال غیرمتمرکز بی اس ان (BSN-Distributed Digital Certificate) نامیده می شود، برای فاصله گرفتن از توکن های NFT کریپتو محور، از طریق یک شبکه مجاز راه اندازی می شود و نه زنجیره های عمومی که در چین غیرقانونی هستند.

تنها ارز مجاز برای خرید و پرداخت هزینه خدمات در این شبکه، یوان است. بر اساس این گزارش، این زیرساخت از زمان راه اندازی شبکه خدمات بلاک چین (Blockchain) در سال 2020، بیش از 20 شرکت را جذب کرده است.

رویکرد چین در خصوص رمزارزهایی مانند بیت کوین (bitcoin) و اتر (ether) که در این کشور ممنوع شده اند، بسیار پیچیده است. این کشور زمانی مرکز اصلی فعالیت معامله‌گران و ماینرهای ارز دیجیتال بود، اما پس از مدتی دولت اعلام کرد رمزارزها تهدیدی برای ثبات مالی و اقتصاد ملی چین هستند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *