/ اخبار اکسچنج ها / موجودی بیت کوین اکسچنج ها به پایین ترین حد خود در سه سال اخیر رسیده است

زمان مطالعه : 5 دقیقه

موجودی بیت کوین اکسچنج ها به پایین ترین حد خود در سه سال اخیر رسیده است

موجودی بیت کوین اکسچنج ها به پایین ترین حد خود در سه سال اخیر رسیده است

مطلب زیر مربوط به نسخه اخیر دیپ دایو (Deep Dive)، مجله خبری برتر بازار بیت کوین است.

در اینجا با کاهش قیمت بیت کوین (BTC) به زیر 60000 دلار، بررسی وضعیت موجودی (تراز) فعلی بیت کوین و فعالیت های مرتبط با بیت کوین در اکسچنج (exchange) ها را شاهد هستیم. در سطح کلان، کاهش عرضه بیت‌ کوین در اکسچنج ها همچنان ادامه دارد و دیروز درصد حجم در گردش بیت‌ کوین در اکسچنج ها به پایین‌ ترین حد خود در سه سال گذشته رسید. کاهش تراز بازار سکولار که از مارس 2020 شروع شد تغییری نکرده است.

درصد عرضه بیت کوین در اکسچنج ها در کف 3 سال اخیر خود قرار دارد

منبع: Glassnode

طی بالاترین سقف تاریخی قبلی در تابستان، از آنجاییکه بیت کوین بیشتری به اکسچنج ها جریان یافت شاهد افزایش درصد عرضه بودیم. با این حال، عرضه نسبت به سقف ژوئن امسال، به میزان 9 درصد، یعنی بیش از 250.000 بیت کوین کاهش یافته است و به نظر می رسد که به روند خود ادامه می دهد. اگر این چرخه کلان بود، انتظار می‌ رفت که بیت کوین بیشتری به اکسچنج ها جریان پیدا کند.

عرضه بیت کوین اکسچنج ها از ابتدای جولای 9 درصد ریزش کرد

منبع: Glassnode

روش دیگر برای مشاهده فعالیت مبادله ای اکسچنج ها، بررسی حجم خالص در جریان روزانه است که می تواند ورودی یا خروجی باشد.

والت ها و آدرس‌ های اکسچنج ها با استفاده از علم داده، آمار و تکنیک‌ های خوشه‌ بندی اختصاصی گلسنود (Glassnode) طبقه‌ بندی می‌ شوند. به طور کلی، ما می خواهیم در تفسیر این داده ها محتاط باشیم زیرا انجام طبقه بندی اکسچنج ها دشوار است و با تغییر اکسچنج ها دائما تغییر می کند. به عنوان مثال، فرض کنید یک هشدار وجود دارد که نشان می دهد 10.000 بیت کوین از یک اکسچنج در یک روز خاص خارج شده است، بهتر است چند روز منتظر بمانید تا تایید شود که این، یک انتقال در والت های داخلی اکسچنج نیست.

برای محاسبه تغییرات در حجم روزانه و مشاهده روندهای گسترده تر، می توانیم به میانگین متحرک 14 روزه داده ها نگاه کنیم.

در مقایسه با پرفروش‌ ترین دوره‌ ها و سقف های تاریخی قبلی، متوجه می شویم در گذشته فعالیت ورودی بسیار بالاتری نسبت به امروزه وجود داشت. اگر این سقف در سطح کلان بود، انتظار داشتیم که شاهد جریان‌ های ورودی بالاتری به اکسچنج ها برای فروش بیشتر باشیم.

جریان شبکه بیت کوین اکسچنج ها در میانگین متحرک 14 روزه

منبع: Glassnode

با رسیدن موجودی به پایین ترین سطح خود در اکسچنج ها، موجودی های خارج از اکسچنج ها در حال افزایش هستند.

چند ماه پس از تغییر بازار سکولار در مارس 2020، یک همبستگی فزاینده و پایدار بین موجودی های خارج از اکسچنج ها و قیمت بیت کوین وجود دارد. این یک دوره منحصر به فرد در مقایسه با پنج سال گذشته است. این روش دیگری برای نشان دادن تاثیر دینامیک شوک عرضه بر قیمت است که قبلا در مورد آن صحبت کرده ایم. در تاریخ بیت کوین، ما هرگز شاهد این نرخ خروج بیت کوین از اکسچنج ها نبوده ایم. با فرض اینکه بیت کوین خارج از بازار است، عرضه کمتری برای خرید در دسترس است که با شروع تقاضای جدید، قیمت را تحت تاثیر قرار می دهد.

همبستگی موجودی بیت کوین خارج از اکسچنج ها و قیمت بیت کوین

منبع: Glassnode

 

همبستگی موجودی بیت کوین خارج از اکسچنج ها و قیمت بیت کوین

منبع: Glassnode


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین