/ قانون‌گذاری / مدیر فنی سابق کوین بیس : ممنوعیت ارزهای دیجیتال در هند مانند ممنوعیت اینترنت است

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مدیر فنی سابق کوین بیس : ممنوعیت ارزهای دیجیتال در هند مانند ممنوعیت اینترنت است

مدیر فنی سابق کوین بیس : ممنوعیت ارزهای دیجیتال در هند مانند ممنوعیت اینترنت است

مدیر ارشد فنی پیشین کوین بیس بالاجی سرینیواسان (Balaji Srinivasan) هشدار داد که ممنوعیت بیت کوین (Bitcoin) و سایر ارزهای دیجیتال در هند مانند ممنوعیت “اینترنت مالی” است.

 

سرینیواسان در مصاحبه ای با (The CapTable) گفت: ممنوعیت بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای دیجیتال ، درآمد معاملاتی را به بازارهای آسیای اطراف هدایت می کند که منجر به ضرر چند “تریلیون دلاری” برای هند می شود:

 

“این که این ممنوعیت (برنامه هند برای ممنوعیت مالکیت ، معامله ، ماینینگ یا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال) به تصویب نرسد بسیار مهم است. این اشتباه بدون اغراق برای هند هزینه ای چند تریلیون دلاری به همراه خواهد داشت. ”

در تاریخ 11 فوریه ، یک مقام ارشد ناشناس وزارت دارایی هند به نشریه بلومبرگ گفت که احتمال ممنوعیت کریپتوکارنسی ها در هند بسیار زیاد است و اظهار داشت که دارندگان ارزهای دیجیتال 3 تا 6 ماه فرصت دارند تا دارایی خود را به ارز قانونی تبدیل کنند.

 

لایحه کریپتوکارنسی و قانونگذاری ارز دیجیتال در اواخر ژانویه در هند ارائه شده بود و همچنین زمینه ایجاد ارز دیجیتال ملی را که توسط بانک مرکزی هند صادر و نظارت می شود ، آماده کرد.

 

سرینیواسان که یک سرمایه گذار و کارآفرین است گفت که در صورت اعمال این ممنوعیت ، هند از لحاظ اقتصادی در پنج سال آینده 20 درصد فقیرتر از شرایطی خواهد بود که چنین ممنوعیتی را اجرا نمی کرد. وی گفت: ممنوعیت ارز دیجیتال ، روند رشد “اینترنت مالی” را در هند متوقف می کند:

 

“هند می تواند طی 5 سال آینده 20 درصد فقیرتر شود. این اقدام تقریباً مانند ممنوعیت 5 سال اینترنت است و خسارات بسیار زیادی به همراه خواهد داشت و از بسیاری جهات مقابله با آزادی اقتصادی است. طبق این قانون اساساً ورود اینترنت مالی به این کشور ممنوع می شود و حتی نمی تواند در نهایت به هدف مورد نظر برسد. ”

اگرچه این ممنوعیت همه دارندگان ارزهای دیجیتال را هدف قرار داده است ، اما تأثیر آن بر افراد می تواند کمتر از تأثیر آن بر معامله گران و کسب و کارهای مربوطه باشد. با استفاده از کیف پول ذخیره سازی سرد و با کنترل کلیدهای شخصی ، شهروندان هندی هنوز هم می توانند این قانون را دور بزنند ، اما هنگام نقد کردن دارایی شان با مشکل روبرو می شوند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)