/ اخبار بیت کوین / قیمت بیت کوین (Bitcoin) پایین تر از سطح 9.2 هزار دلاری قرار دارد اما داده ها نشانگر احساسات صعودی سرمایه گذاران هستند

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

قیمت بیت کوین (Bitcoin) پایین تر از سطح 9.2 هزار دلاری قرار دارد اما داده ها نشانگر احساسات صعودی سرمایه گذاران هستند

قیمت بیت کوین (Bitcoin) پایین تر از سطح 9.2 هزار دلاری قرار دارد اما داده ها نشانگر احساسات صعودی سرمایه گذاران هستند

قیمت بیت کوین (Bitcoin) پایین تر از سطح 9.200 دلار ثابت مانده است اما داده های درون زنجیره ای نشان می دهند که احساسات سرمایه گذاران و عملکرد سه ماهه پرقدرت بیت کوین (BTC) سیگنال های صعودی هستند.

 

در اوایل امروز کوین تلگراف گزارش داد که “قیمت بیت کوین (BTC) با وجود سقوط حیرت آور در 13 مارس به 3،750 دلار ، پرقدرت ترین عملکرد سه ماهه دوم خود را در تاریخ ثبت کرده است” . داده های (Skew) همچنین نشان می دهد که بیت کوین (Bitcoin) از ابتدای سه ماهه دوم تا کنون دارای بازدهی 42.39 درصد است و به طور کلی نیز با بازدهی 27.31 درصد بهترین عملکرد را در میان ارزهای دیجیتال در سال 2020 داشته است.

در این رابطه بخوانید‌ : چه اتفاقی برای بیت کوین های گم شده رخ می دهد؟

درصد بازدهی دارایی های کلان از ابتدای سال تا کنون. منبع:  Skew

 

داده های درون زنجیره ای منتشر شده توسط شرکت تحلیلی گلسنود (glassnode) همچنین نشان می دهد که از زمان سقوط بازار در پنجشنبه سیاه ، تعداد نهنگ های بیت کوین (Bitcoin) از سال 2017 فراتر رفته و در 3 ماه اخیر به 1,800 مورد رسیده است.

 

یکی دیگر از نشانه های مثبت احساس سرمایه گذاران نسبت به بیت کوین (Bitcoin) ناشی از بررسی های اخیر انجام شده توسط شرکت (Bitcoin IRA) است که نشان می دهد 43 درصد از مشتریان این پلتفرم انتظار دارند تا پایان سال 2020 قیمت بیت کوین (Bitcoin) به بالای 15،000 دلار برسد.

 

پس از ارزیابی 300 مشتری ، این شرکت دریافت که 57 درصد از سرمایه گذاران دارایی های کریپتو را به عنوان یک سرمایه گذاری بلند مدت خریداری و نگهداری می کنند.

 

هر یک از این داده ها ، علیرغم حرکت کوتاه مدت قیمت که نشان دهنده معاملات این دارایی برتر در یک منطقه خنثی است ، بر افزایش احساسات صعودی پیرامون قیمت بیت کوین (Bitcoin) تأکید می کنند.

 

همچنین بخوانید : ارز دیجیتال استلار (XLM) چیست؟ و شبکه آن چگونه کار میکند؟

قیمت بیت کوین (Bitcoin) به ثبات خود ادامه می دهد

نمودار روزانه  BTC USDT . منبع:  TradingView

 

در زمان نگارش ، قیمت بین میانگین متحرک بیست روزه و خط میانی کانال نزولی قرار دارد. محدوده مقاومت 9.200 تا 9,550 دلاری چالشی برای این دارایی دیجیتال است که باید از آن عبور کند.

 

همانطور که قبلاً توسط (Cointelegraph Markets) گفته شد ، باندهای بولینگر در تایم فریم 4 ساعته و روزانه نشان می دهد که ثبات قیمت در حال وقوع است و بیت کوین (Bitcoin) با وجود حجم معاملات نسبتاً ثابت ، در بازه زمانی روزانه کف های پایین تری ایجاد می کند.

 

دلفی دیجیتال (Delphi Digital) در به روزرسانی اخیر بازار بیت کوین (Bitcoin) برای مشتریان اظهار داشت: “بیت کوین (Bitcoin) طی یک ماه گذشته در یک محدوده نسبتاً محدود معامله شده است و زمان بسیاری را بین 9000 دلار و 10،000 دلار سپری کرده است.”

نوسانات واقعی 30 روزه BTC-USD . منبع: دلفی دیجیتال ، بلومبرگ

 

این گروه تحقیقاتی همچنین خاطرنشان كردند كه: “نوسانات 30 روزه بیت کوین (BTC) به پایین ترین سطح خود در سال رسیده است ، كه از نظر تاريخی موجب حرکت قیمت شدیدی می شود.”

دامنه قیمت روزانه BTC-USD . منبع: دلفی دیجیتال ، کوین بیس ، جمینی

 

دلفي ديجيتال همچنين خاطرنشان كرد: هرچند كه قيمت بيت كوين (Bitcoin) بين مقاومت بالاسری كليدي و منطقه پشتيباني حياتي ثابت مي شود ، نوسانات روزانه كاهش یافته است و این موضوع نشان مي دهد كه يك حركت تعیین کننده و جهت دار به زودی به وقوع می پیوندد.

 

نوسانات ، ویروس کرونا و همبستگی

زمانی که همه گیری کرونا ویروس منجر به اصلاح شدید بازارهای سهام در اوایل ماه مارس 2020 شد ، حرکت قیمت بیت کوین (Bitcoin) نیز از بازارهای سنتی تبعیت کرد. رشد مجدد قیمت بیت کوین (BTC) از سطح 3،750 دلاری تا 10،350 دلار همزمان با بهبود V شکل در شاخص های (S&P 500) و (Dow) رخ داده است.

 

در حال حاضر ، سرمایه گذاران کریپتو در صدد دستیابی به پاسخ این سوال هستند که آیا همبستگی کوتاه مدت بین طبقات دارایی باقی خواهد ماند یا این که جدایی روند این دارایی ها صورت خواهد گرفت.

 

کوین کلی (Kevin Kelly) تحلیلگر بازار دلفی دیجیتال ، در اظهارنظرهای خصوصی به کوین تلگراف گفت:

 

“از نظر تاریخی ، (S&P 500) در هر سه ماه 15 درصد یا بیشتر رشد می کند و در طول 80 سال گذشته این روند رشد را ادامه داده است ، این شاخص سه ماهه فعلی را نیز در محدوده مثبتی به پایان رسانده است. اکنون می توان گفت عملکرد مثبت در سه ماهه سوم برای (SPX) چندان قطعی نیست ، اما با این حال هنوز هم یک آمار قابل توجه وجود دارد ، به ویژه اگر انتظار دارید بیت کوین (BTC) معاملات خود را مطابق با دارایی هایی با ریسک بیشتر در کوتاه مدت ادامه دهد. ”

 

کوین کلی با اشاره به نوسانات در بازارهای سهام و تأثیر آن بر حرکت قیمت بیت کوین (Bitcoin) ، توضیح داد:

 

“اگر نوسانات بازار سهام همچنان شدید باشد (یا بالاتر از میانگین تاریخی) ، انتظار می رود که همبستگی بازار سهام و بیت کوین (BTC) نیز در سطح بالایی باقی بماند. به عنوان مثال ، جهش های بزرگ در (VIX) ، با کاهش قابل توجه قیمت بیت کوین (BTC) همراه بوده است ، بنابراین اگر ما شاهد یک سقوط شدید دیگر در بازار سهام باشیم ، انتظار می رود بیت کوین (BTC) نیز در کوتاه مدت کاهش قیمت را تجربه کند. ”

 

سهامداران و سرمایه گذاران کریپتو نگران این موضوع هستند که به دلیل تشدید شیوع ویروس کرونا در تعدادی از ایالات آمریکا ، و ممنوعیت اخیر اتحادیه اروپا برای سفر آمریکایی ها به کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، و همچنین تاثیر منفی بر صنعت توریسم و شرکت های هواپیمایی آمریکا، بازارها مجددا سقوط کنند.

 

به گفته کلی:

 

“وقتی به این موضوع فکر کنید ، متوجه خواهید شد که عوامل تاثیرگذار اصلی کوتاه مدت برای هر دو بازار کاملاً مشابه هستند ، مانند واکنش های تاریخی به یک سقوط بزرگ اقتصادی. همچنین ، کاهش ارزش ارز در حقیقت با افزایش تقاضا برای کمیابی و جهش دارایی های واقعی می تواند موجب بهبود وضعیت بازار سهام شود. ”

 

دیدگاه کلی در بین تحلیلگران این است که در صورت سقوط از پشتیبانی 8،800 دلاری ، طی هفته های آینده قیمت بیت کوین (Bitcoin) می تواند به پایین ترین نرخ خود برسد. با وجود این پیش بینی نزولی کوتاه مدت ، ساختار بازار بیت کوین (BTC) و احساسات صعودی سرمایه گذاران نشان می دهد که این دارایی دیجیتال برای جهش بیشتر در سه ماهه سوم سال آماده است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید