/ اخبار بیت کوین / قیمت بیت کوین (Bitcoin) به بالاتر از 5 هزار دلار رسید همانطور که یک تحلیلگر چنین جهش قیمتی را پیش بینی کرده بود

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

قیمت بیت کوین (Bitcoin) به بالاتر از 5 هزار دلار رسید همانطور که یک تحلیلگر چنین جهش قیمتی را پیش بینی کرده بود

قیمت بیت کوین (Bitcoin) به بالاتر از 5 هزار دلار رسید همانطور که یک تحلیلگر چنین جهش قیمتی را پیش بینی کرده بود

بیت کوین (BTC) در 14 مارس سطح حمایت 5000 دلاری را حفظ کرد و بازارها پس از گذراندن بدترین هفته خود در طی 30 سال اخیر، به طور گسترده ای تثبیت شدند.

بررسی روزانه بازار کریپتوکارنسی. منبع:  Coin360

 

سقوط قیمت بیت کوین (BTC) موجب  “شکست مدل نشده است”

داده های Coin360 و Cointelegraph Markets نشان می دهند که بیت کوین BTC / USD در روز شنبه در محدوده ی 5،300 دلار بوده است. نوسانات در اوج باقی مانده و محدوده 24 ساعته این جفت ارز نزدیک به 1000 دلار بوده است.

 

تنها چند ساعت پس از آن که تون ویز (Tone Vays) معامله گر کهنه کار پیش بینی کرده بود بیت کوین (Bitcoin) برای اخرین بار به زیر 5000 دلار سقوط می کند ،  این کریپتوکارنسی به کمترین نرخ روزانه 4,940 دلار رسید.

 

وی گفت مسیر حرکتی قیمت همچنان ناشناخته است ، اما استدلال کرد که با وجود ضرر های سنگین این هفته ، بازارها با سطح قیمتی روز جمعه شاهد “سقوط شدیدی” نبوده اند.

نمودار قیمت 1 روزه بیت کوین  (Bitcoin) . منبع:  Coin360

 

فرد دیگری که به این موضوع توجه کرده بود نیز تحلیلگر کوین تلگراف مارکتز فیلب فیلب (filbfilb) است که اظهار داشت در حالی که اشتیاق خرید به اکسچنج ها بازگشته بود ، دلیل کمی برای اطمینان خاطر از این وضع وجود داشت.

 

اواخر جمعه ، وی به اعضای کانال معاملاتی تلگرام خود گفت:

 

“قسمت نرخ خرید (Bid side) در دفتر سفارش اکسچنج ها (orderbook) به طور گسترده ای بهبود یافته است. مطمئناً فکر نمی کنم که به طور کامل این معضل را پشت سر می گذاریم ، اما امکان افزایش قیمت به نظر من منطقی به نظر می رسد. ”

 

با این حال ، این جهش قیمت هنوز رخ نداده است.

 

با این حال ، حتی در سطح فعلی ، بیت کوین (Bitcoin) همه را ناامید نکرد.  (PlanB) ، خالق مدل پیش بینی قیمت سهام به جریان (stock-to-flow)  بیت کوین (Bitcoin)  ، خاطر نشان کرد که دستیابی بیت کوین BTC / USD به سطح حدود 5000 دلار نیز ، همچنان با توجه به وضعیت بدتری که انتظار می رفت خوب بوده است.

 

وی در روز جمعه در پی سقوط بیت کوین (Bitcoin) به 3700 دلار توئیت کرد : “برخی فکر می کنند مدل S2F دیروز شکسته شد. البته که این طور نبوده است. ”

 

“بیت کوین #bitcoin به خوبی در ارزش مدل در نوسان بود و به خوبی در باندهای مدل باقی ماند. نوسانات شدید در باندهای مدل ، موجب حذف گسترده ی دست های ضعیف شد. بدون ریسک شدید بازگشت شدیدی رخ نخواهد داد (نوسانات). ”

مدل سهام به جریان بیتکوین با سقوط 3،700 دلار (آخرین نقطه). منبع:  PlanB / Twitter

 

حجم معاملات آتی بیت کوین (Bitcoin) در بازار بورس شیکاگو (CME) هشتاد درصد کاهش یافت

در همین حال ،اشتیاق سرمایه گذاران در بازار مشتقات (derivatives markets) نیز با پایان هفته کاهش یافت.

 

داده های حاصل از نظارت بر منابع (Bakkt Volume Bot) نشان از افت قرارداد های باز و حجم معاملات آتی بیت کوین بکت (Bakkt) دارد.  در روز جمعه ، بکت تعداد 1,386 قرارداد را برای پنج بیت کوین (BTC) معامله کرد ، که به طور قابل توجهی از اوج 6،601 خود در دسامبر گذشته کاهش یافت.

حجم معاملات آتی و قرارداد های باز بیت کوین (Bitcoin) بکت. منبع: Bakkt/ Twitter

 

در همان زمان ، همانطور که کوین تلگراف گزارش داد ، با موج عظیمی از نقدینگی همراه با نوسانات شدید بیت کوین (Bitcoin) ، غول بازار مشتقات بیتمکس (BitMEX) شاهد بیشترین حجم کلی خود تاکنون بوده است.

 

ترجمه شده توسط مجله خبري نيپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)