/ اخبار بیت کوین / قیمت بیت کوین (Bitcoin) با هدف دستیابی به سطح 20000 دلاری به طور ناگهانی حرکت صعودی خود را آغاز کرد

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

قیمت بیت کوین (Bitcoin) با هدف دستیابی به سطح 20000 دلاری به طور ناگهانی حرکت صعودی خود را آغاز کرد

قیمت بیت کوین (Bitcoin) با هدف دستیابی به سطح 20000 دلاری به طور ناگهانی حرکت صعودی خود را آغاز کرد

پس از اینکه شرکت مس میوچوال (MassMutual) نیز 100 میلیون دلار از سهام خود را به بیت کوین (Bitcoin) اختصاص داد بیت کوین (BTC) همچنان در کانون توجه است. این امر در حال حاضر به فشار چشمگیر خرید اضافه می کند و امید به شکستن سطح 20000 دلاری در ماه دسامبر را افزایش می دهد.

 

در حالی که در هفته گذشته اصلاح شدیدی رخ داده است ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) جهشی را تجربه کرد و از 18600 دلار فراتر رفت و اکنون اوج های جدیدی را هدف قرار داده است. با این حال ، از آنجا که بریک اوت در آخر هفته رخ داده است ، برخی نگران حجم نسبتاً کم معاملات هستند.

در این رابطه بخوانید‌ : اکسپلویت در حوزه ارزهای دیجیتال: اکسپلویت (Exploit) چیست؟

 

بیت کوین (Bitcoin) با جهش به بیش از 18،600 دلار ، دوباره به محدوده صعودی بازگشت

نمودار 4 ساعته  BTC / USD . منبع:  TradingView

نمودار 4 ساعته همه چیز را درباره حرکت اخیر بیت کوین (Bitcoin) نشان می دهد. ابتدا ، قیمت بیت کوین (Bitcoin) از حمایت 18.500 دلاری سقوط کرد و سپس به حمایت زیرین در 17،600 دلار رسید.

 

این منطقه به عنوان حمایت در نظر گرفته شد و در نتیجه یک واگرایی صعودی به وجود آورد. بنابراین با فعالیت خریداران در این سطح ، از سقوط قیمت به کمتر از 17،600 دلار جلوگیری شد.

 

مقاومت اصلی سطح 180000 دلار بود که به سرعت در عرض چند ساعت شکسته شد. این حرکت همچنین منجر به یک رالی قابل توجه به سمت مقاومت بالایی در 19،500 دلار شد.

 

آیا بیت کوین (Bitcoin) دوباره حرکات قبلی خود را تکرار می کند؟

همچنین بخوانید : ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (BSV) چیست؟

نمودار یک روزه  BTC / USD  . منبع:  TradingView

این چشم انداز ، نمای کاملی از دامنه ها را پس از یک حرکت صعودی ناگهانی ارائه می دهد. قیمت بیت کوین (Bitcoin) در طول سال شاهد چندین حرکت مشابه بوده است. اولین حرکت ناگهانی قبل از هالوینگ ، حرکت دوم در ماه آگوست و آخرین حرکت چند ماه قبل اتفاق افتاد.

 

با این حال ، هر بار که چنین جهشی رخ می دهد ، محدوده ای ایجاد می شود و بازارها برای ادامه حرکت باید مومنتوم قیمت را تقویت کنند. حرکتی در یک خط مستقیم به سمت بالا رخ نمی دهد و برای ادامه روند صعودی باید سطح مقاومت قبلی آزمایش شود.

 

یک کنج افزایشی (rising wedge) با یک شکست جعلی (fake breakout) بالاتر از اوج اخیر در هر یک از ساختارهای محدوده قبلی ایجاد شد. با توجه به حرکت آخر هفته با حجم کم ، احتمال وقوع دوباره این حرکت در حال افزایش است.

 

بازگشت به سطح 21000 دلار مجددا محتمل است و منطقه 19،500 دلار باید بلافاصله به حمایت تبدیل شود. اگر این اتفاق نیفتد ، تاریخ تکرار می شود و بیت کوین (Bitcoin) به احتمال زیاد دوباره در محدوده خنثی قرار می گیرد. بنابراین ، سطحی که باید تحت نظر داشته باشید 14000 دلار و 16000 دلار برای تایم فریم های بالاتر است.

 

معاملات آتی (CME) روز جمعه در 18185 دلار بسته شد

نمودار 4 ساعته معاملات آتی  CME  . منبع:  TradingView

شکاف های موجود در نمودار آتی (CME) در بسیاری از بحث ها مورد توجه قرار گرفته است و همچنان یک عامل مهم است که باید تحت نظر داشت.

 

شکاف (CME) جدیدی نیز ایجاد خواهد شد زیرا قیمت پایانی اخیر 18115 دلار است. بدین ترتیب ، این شکاف آتی به احتمال زیاد به نقطه قابل توجهی برای ورود یا خروج تبدیل خواهد شد ، به همین دلیل است که چنین شکاف هایی غالباً به صورت خودکار پر می شوند.

 

دو شکاف باز (CME) از روند اخیر قیمت وجود دارد. اولین مورد در 17،015 دلار کاملاً پر نشده است. مورد دوم با قیمت 18،115 دلار به دلیل افزایش قیمت آخر هفته ایجاد می شود.

 

سطوح کلیدی نوسانات

نمودار 4 ساعته  BTC / USDT . منبع:  TradingView

همانطور که در نمودار نشان داده شده ، سطوح کلیدی به راحتی قابل تشخیص هستند. منطقه مقاومت 19،400-19،600 دلار است. این منطقه همیشه مقاومت اصلی است و آخرین منطقه قبل از کشف قیمت بیت کوین (BTC / USD) و دستیابی به رکورد جدید خواهد بود.

 

با این حال ، بریک اوت ادامه روند را تضمین نمی کند. منطقه مقاومت ابتدا باید به حمایت تبدیل شود. در غیر این صورت ، شکل گیری الگوی فیک اوت (fakeout) به سناریوی محتملی تبدیل می شود.

 

منطقه 18،500-18،600 دلار نیز باید برای دستیابی به اوج های جدید حفظ شود. در صورت عدم موفقیت ، امکان سقوط به 16،00 دلار و حتی 14000 دلار نیز وجود دارد.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین