/ قانون‌گذاری / قوانین بیشتری برای بهینه سازی بخش ماینینگ در قزاقستان پیشنهاد شده است

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

قوانین بیشتری برای بهینه سازی بخش ماینینگ در قزاقستان پیشنهاد شده است

قوانین بیشتری برای بهینه سازی بخش ماینینگ در قزاقستان پیشنهاد شده است

یکی از نمایندگان مجلس قزاقستان پیشنهاد کرده است که مقامات باید چارچوب نظارتی ماینر های ارز دیجیتال را گسترش دهند. قوانین جدید باید فعالیت‌ آنها را تسهیل کند و به اصلاح افکار عمومی که آنها را مسئول کسری برق کشور می دانند، کمک کند.

در بیانیه اخیر دیوسنبای تورگانوف (Dyusenbay Turganov)، عضو مجلس قزاقستان گفته شد برای بهینه سازی صنعت ماینینگ کریپتو و در عین حال توسعه یک اکوسیستم جامع برای دارایی‌ های دیجیتال باید الزامات و معیارهای نظارتی جدیدی اتخاذ شود.

به نقل از شبکه خبری کسب و کار محلی Inbusiness.kz، وی خاطرنشان کرد ماینینگ از زمان تصویب اصلاحات قانونی در سال 2020 یک فعالیت قانونی بوده است و همچنین تاکید کرد که از ژانویه 2022، ماینرهایی که طبق قانون فعالیت می کنند، نوع جدیدی از مالیات را پرداخت خواهند کرد.

تورگانوف توضیح داد: با وجود کمبود برق، جامعه دیدگاه نادرستی در خصوص ماینینگ ارزهای دیجیتال به عنوان مقصر بحران انرژی دارد و به نظر می رسد که سازمان های دولتی به میزان لازم به این مشکل رسیدگی نمی کنند.

وی همچنین اظهار داشت: اقدامات موثر و نتایج آن قابل مشاهده نیست و در این روند مهم هماهنگی لازم بین دستگاه های دولتی وجود ندارد.

ماینرهای خاکستری مقصر کمبود برق هستند، راه‌حل‌ های مختلفی در نظر گرفته می‌ شود

قزاقستان کسری فزاینده انرژی را به ثبت رسانده است که بیش از 7 درصد در 9 ماهه اول سال است و عمدتا به دلیل افزایش مصرف در بخش رو به رشد ماینینگ این کشور است. در ماه نوامبر بسیاری از مصرف کنندگان در جنوب این کشور با خاموشی و محدودیت های انرژی مواجه شدند. قزاقستان برای مقابله با کمبود برق، مجبور شد برق را از همسایه خود روسیه، با تعرفه بالاتری وارد کند.

با این حال، دیوسنبای تورگانوف اصرار دارد که مصرف بی رویه برق توسط فارم های غیرقانونی ماینینگ دلیل اصلی وضعیت فعلی است. او افزود که برای حل این مشکل، دولت باید تلاش خود را برای شناسایی ماینر های خاکستری و سرکوب فعالیت های غیرقانونی آنها افزایش دهد. این قانونگذار تاکید کرد که این به مقامات اجازه می دهد تا مصرف برق را که به شدت مورد نیاز مصرف کنندگان قانونی است، محدود کنند.

به نقل از تورگانف توسعه و اتخاذ معیارهای لازم برای بهینه سازی فعالیت‌ ماینرها و توسعه یک اکوسیستم یکپارچه برای گردش دارایی‌ های دیجیتال مبتنی بر AIFC (مرکز مالی بین‌المللی آستانه) برای مقابله با اقتصاد سایه ضروری است.

این نماینده مجلس پیشنهاد می کند که ماینر ها باید در توسعه منابع انرژی تجدیدپذیر در قزاقستان مشارکت کنند و به مقابله با عدم تعادل در سیستم تامین برق کشور کمک کنند. وی تاکید کرد: مسئولان نیز باید برای گسترش ظرفیت های تولید کشور گام بردارند.

پیشنهادات تورگانف پس از آن مطرح شد که گروهی از همکارانش در اوایل اکتبر در ماژیلیس، پیشنهاد ایجاد فارم های دولتی ارزهای دیجیتال در این کشور را مطرح کردند. با افزایش نگرانی از مصرف انرژی در این بخش، قانون‌ گذاران می‌ خواهند از ماینرها به ازای برقی که برای ایجاد کوین های دیجیتال استفاده می‌ کنند، هزینه بالاتری دریافت کنند.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین