/ قانون‌گذاری / رئیس سازمان سیا : روی تعدادی پروژه‌ مختلف متمرکز بر رمزارز ها کار کرده ایم

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

رئیس سازمان سیا : روی تعدادی پروژه‌ مختلف متمرکز بر رمزارز ها کار کرده ایم

رئیس سازمان سیا : روی تعدادی پروژه‌ مختلف متمرکز بر رمزارز ها کار کرده ایم

ویلیام برنز (William Burns) رئیس سازمان اطلاعاتی سیا گفت کسب دانش در زمینه رمزارزها اولویت مهمی برای سیا است و این سازمان قصد دارد منابع و تمرکز بسیاری را به این حوزه اختصاص دهد.

برنز گفت که مدیر سابق این آژانس دولتی پروژه هایی را با تمرکز بر جمع آوری اطلاعات در مورد ارزهای دیجیتال آغاز کرده است.

وی روز دوشنبه به وال استریت ژورنال، در پاسخ به سوالی درباره ارزهای دیجیتال گفت که سیا علاوه بر برقراری ارتباط با کارشناسان این صنعت، به دنبال افزودن متخصصان ارزهای دیجیتال و بلاکچین (blockchain) به تیم تحلیلگران اطلاعاتی خود است. او گفت که چالش‌ های فضای کریپتو با توجه به آنچه که قبلا در حملات باج‌ افزار دیده است، می‌تواند تاثیر زیادی بر ایالات متحده داشته باشد.

برنز، با اشاره به اقدامات دیوید کوهن (David Cohen)، مدیر سابق سیا گفت: مدیر پیشین این پروژه را آغاز کرده بود.

آنها تعدادی پروژه مختلف را راه اندازی کرده بودند که بر روی ارزهای دیجیتال متمرکز بود و تلاش می کردند به عواقب درجه دوم و سوم نیز توجه کنند و به همکاران خود در سایر بخش های دولت ایالات متحده نیز کمک کنند تا اطلاعات دقیقی را در مورد مشاهدات خود، ارائه دهند.

تصویری از نشست وال استریت ژورنال در 6 دسامبر

مدیر سیا به جزئیاتی در مورد مسیری که آژانس در رابطه با مبارزه با حملات سایبری در نظر گرفته است اشاره نکرد، اما خاطرنشان کرد که هدف این سازمان دستیابی به شبکه های مالی گروه های مجرمانه است که از ارزهای دیجیتال برای باج گیری استفاده می کنند.

برنز که در ماه مارس مدیریت این سازمان را بر عهده گرفت، شاهد بود که هکرها در ماه می با حمله به سیستم شرکت شرکت کلونیال پایپ لاین آمریکا چندین میلیون‌ دلار ارز دیجیتال درخواست کردند، اما اکثر سرمایه‌ های از دست رفته بازیابی شد.

مایکل مورل (Michael Morrell)، مدیر سابق سیا از سال 2012 تا 2013 گفت: تحلیل بلاکچین یک ابزار بسیار موثر در مبارزه با جرایم و جمع‌ آوری اطلاعات است، ابزاری که توسط سازمان‌ های مجری قانون کمتر استفاده می‌ شود.

مدت مشخصی برای فعالیت رئیس سازمان سیا وجود ندارد، و برنز احتمالا با رضایت جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، در آژانس خدمت خواهد کرد. در زمان انتشار این مطلب ، بایدن هنوز گزینه های خود را برای پر کردن سه کرسی خالی در هیئت مدیره فدرال رزرو اعلام نکرده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)