/ اخبار بیت کوین / رئیس جمهور السالوادور: در سال 2022 دو کشور دیگر بیت کوین را به عنوان ارز قانونی خواهند پذیرفت

1 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

رئیس جمهور السالوادور: در سال 2022 دو کشور دیگر بیت کوین را به عنوان ارز قانونی خواهند پذیرفت

رئیس جمهور السالوادور: در سال 2022 دو کشور دیگر بیت کوین را به عنوان ارز قانونی خواهند پذیرفت

با آغاز سال 2022، نایب بوکله (Nayib Bukele)، رئیس جمهور السالوادور، در توییتر پیش بینی های خود را برای بیت کوین (BTC) در سال آینده منتشر کرد.

به نظر می‌ رسد بزرگترین پیش‌ بینی از شش پیش‌ بینی او این است که دو کشور دیگر بیت کوین را به‌عنوان ارز قانونی قبول خواهند کرد. السالوادور اولین کشوری بود که در 7 سپتامبر 2021 بیت کوین را به عنوان ارز قانونی قبول کرد و جرقه ای انقلابی زد که توجه بسیاری از رهبران جهان را به خود جلب کرد. این یک پیش‌بینی بسیار جالب است، به‌ ویژه پس از اینکه میلنا مایورگا (Milena Mayorga) سفیر السالوادور در ایالات متحده گفت که در صورت موفقیت در کشورشان، سایر کشورها بیت کوین را خواهند پذیرفت.

او گفت در انتخابات آمریکا در سال جاری، بیت کوین به یک مسئله اصلی انتخاباتی تبدیل خواهد شد. بحث پیرامون بیت کوین در ایالات متحده در میان سیاستمداران در سال گذشته واقعا داغ شده است. بسیاری از سیاستمداران مانند نامزد دموکرات ریاست جمهوری 2020 اندرو یانگ (Andrew Yang)، در کنار سناتور های جمهوری خواه سینتیا لومیس (Cynthia Lummis) و وارن دیویدسون (Warren Davidson) حمایت خود را از این دارایی نشان دادند. در حالی که دیگر سیاستمداران ایالات متحده نگرانی های خود را در مورد این موضوع ابراز کرده اند. برای مثال، سناتور الیزابت وارن، فکر می کند این فقط به نفع ثروتمندان است. از آنجاییکه سیاستمداران بیشتری در مورد این موضوع آموزش می بینند بسیار جالب خواهد بود که ببینیم مقررات بیت کوین در آمریکا چگونه پیاده سازی می شوند.

بوکله ادعا کرد که ساخت شهر بیت کوین (Bitcoin City) آغاز خواهد شد. این کشور اخیرا میزبان دو کنفرانس با محوریت بیت کوین به نام های LaBitConf و ادوپتینگ بیت کوین (Adopting Bitcoin) بود.

او همچنین پیش‌بینی کرد که اوراق قرضه بیت‌کوین آنها که در لیکویید نتورک (Liquid Network) از بلاک استریم عرضه می‌شود با تقاضای بسیاری روبه رو خواهد شد.

بوکله همچنین گفت بیت کوین بالاخره به هدف مورد انتظار 100 هزار دلار به ازای هر کوین خواهد رسید. به نظر می‌ رسید که این هدف قیمتی، پیش‌بینی بسیاری از افراد برای سال 2021 بود، اما بیت کوین در نهایت پس از برخورد به بالاترین قیمت تاریخی خود یعنی 69010 دلار، ریزش کرد.

در نهایت، او ادعا کرد که در کنفرانس بیت کوین 2022 در میامی فلوریدا در ماه آوریل آینده، یک سورپرایز بزرگ خواهد داشت. تابستان گذشته، بوکله، با کمک جک مالرز (Jack Mallers)، مدیر عامل استرایک (Strike)، اعلام کرد که در حال ارسال لایحه ای به کنگره برای تبدیل بیت کوین به عنوان ارز قانونی در السالوادور است. مشخص نیست که او برای کنفرانس امسال جایی که شخصا در آن شرکت خواهد کرد چه اعلامیه ای در نظر دارد.

به نظر می‌ رسد بوکله در خصوص پیش‌ بینی‌ های خود قطعیت دارد، اما باید منتظر باشیم و ببینیم آیا همه آنها امسال محقق می‌ شوند یا خیر.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)