/ اخبار بیت کوین / داده های جدید نشان می دهد بیت کوین (Bitcoin) در واقع فقط 2 درصد از ارزش بازار طلا را جذب کرده است

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

داده های جدید نشان می دهد بیت کوین (Bitcoin) در واقع فقط 2 درصد از ارزش بازار طلا را جذب کرده است

داده های جدید نشان می دهد بیت کوین (Bitcoin) در واقع فقط 2 درصد از ارزش بازار طلا را جذب کرده است

کریپتوکوانت (CryptoQuant) می گوید دستیابی به 10 درصد از ارزش بازار طلا به این معنی است که قیمت هر بیت کوین (Bitcoin) باید 154،000 دلار باشد.

 

یک شاخص مشهور نشان می دهد که بیت کوین (BTC) راه طولانی را باید طی کند تا به بیش از 10 درصد کل ارزش بازار طلا دست یابد.

 

کی یانگ جو (Ki Young Ju) مدیرعامل کریپتوکوانت با اشاره به ارزش بازار واقعی بیت کوین (Bitcoin) در 12 ژانویه گفت که این ارز دیجیتال برخلاف گزارش قبلی ، درصد بسیار کمی از ارزش بازار طلا را تصرف کرده است.

 

با رشد قیمت بیت کوین (Bitcoin) در اواخر سال 2020 و رسیدن به رکورد تاریخی 42000 دلار در هفته گذشته ، روایتی مبنی بر مبادله طلا در مقابل بیت کوین (BTC) از سوی سرمایه گذاران شکل گرفت و بیت کوین (Bitcoin) حدود 7 درصد از ارزش بازار 10 تریلیون دلاری این فلز گرانبها را به دست آورد.

 

کی یانگ جو می گوید ، بر اساس شاخص ارزش بازار واقعی ، که ارزش بازار را به روشی متفاوت و دقیق تر محاسبه می کند ، میزان واقعی ارزش تصرف شده از بازار طلا در واقع 2 درصد است.

 

برخلاف ارزش بازار استاندارد ، این شاخص ، تعداد دفعاتی که هر کوین انتقال یافته را در ارزش تراکنش ضرب می کند.

 

کی یانگ جو در این باره گفت: “مردم می گویند بیت کوین 7 درصد از ارزش بازار طلا را تصرف کرده است. نه اینطور نیست. بیت کوین های غیرقابل دسترسی و گمشده نیز وجود دارند. براساس ارزش بازار واقعی ، این میزان تصرف شده فقط 2 درصد است. اگر 10 درصد بود قیمت هر بیت کوین (Bitcoin) باید 154000 دلار باشد.”

نمودار ارزش بازار واقعی بیت کوین. منبع: کی یانگ جو / توییتر

ارزش بازار واقعی بیت کوین (Bitcoin) در روز چهارشنبه 227 میلیارد دلار بود ، در حالی که ارزش استاندارد بازار آن 645 میلیارد دلار بود.

 

عملکرد بیت کوین (BTC) در مقابل طلا

بیت کوین (Bitcoin) علیرغم پیشرفت اهسته تر ، همچنان در برابر طلا بسیار خوب عمل می کند. جفت (BTC / USD) در روز دوشنبه به 30،000 دلار رسید اما تاکنون نتوانست ضررهای خود را به طور کامل جبران کند.

 

بر اساس داده های (Buy Bitcoin Worldwide) ، ارزش بیت کوین (Bitcoin) در زمان نگارش این مطلب با 18،6 اونس طلا برابر است.

همبستگی بیت کوین (Bitcoin) با طلا در این هفته به صفر متمایل بود و به طور قابل توجهی از رکورد بالای ماه اکتبر کاهش یافت.

نمودار همبستگی 90 روزه بیت کوین. منبع:  Digital Assets Data

پیش از این ، تحلیلگران اظهار داشتند که بیت کوین (Bitcoin) تا کنون حدود 10 تریلیون دلار ، معادل ارزش بازار طلا را در تاریخ 12 ساله خود منتقل کرده است.

 

با این حال ، همانطور که کوین تلگراف گزارش داد ، انتقاد طرفداران طلا همچنان ادامه دارد. پیتر شیف (Peter Schiff) ، تاجر برجسته طلا نیز بیت کوین (Bitcoin) را به عنوان یک دارایی امن و منتخب سرمایه گذاران نهادی زیر سوال برد.

 

وی با انتشار توییتی گفت : “بیت کوین (Bitcoin) روز جمعه با قیمت 42.000 دلار و دوشنبه با قیمت 30.000 دلار معامله شد. دارایی که طی آخر هفته 28 درصد کاهش یابد ، یک دارایی امن برای ذخیره ارزش یا یک محافظ مناسب در برابر تورم نیست. اگر می خواهید قمار کنید ، بیت کوین (Bitcoin) بخرید. اما اگر می خواهید از تورم در امان بمانید طلا بخرید. ”

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)