نخست وزیر هند در مجمع جهانی اقتصاد سران کشورها را به همکاری جهانی در زمینه ارزهای دیجیتال دعوت کرد.

مودی گفت که همه کشورها باید رویکرد یکسانی نسبت به ارزهای دیجیتال داشته باشند و افزود دولت هند در حال کار بر روی چارچوب نظارتی و قانون گذاری ارزهای دیجیتال است.

ناریندرا مودی (Narendra Modi)، نخست وزیر هند، همه کشورها را به همکاری جهانی و رویکردی مشترک برای مدیریت چالش های ناشی از ارزهای دیجیتال فراخوانده است.

مودی روز دوشنبه، در طول جلسه استیت او د ورد (State of the World) در کنفرانس مجازی مجمع جهانی اقتصاد گفت که اگر کشورها رویکرد متفاوتی (مختص به خود) را برای مدیریت ارزهای دیجیتال اتخاذ کنند، احتمالا چالش‌ ها ادامه خواهد داشت. وی گفت:

امروزه با تغییر نظم جهانی، چالش هایی که به عنوان یک خانواده جهانی با آن مواجه هستیم نیز رو به افزایش است. با توجه به نوع فناوری مربوط به ارز دیجیتال، اقدامات انجام شده توسط هر کشوری برای مقابله با چالش های ناشی از آن کافی نخواهد بود. همه کشورها باید رویکرد یکسانی نسبت به آن داشته باشند.

این اولین بار نیست که مودی از کشورها می خواهد در زمینه ارزهای دیجیتال همکاری کنند. سال گذشته، در جریان اجلاس سران به میزبانی جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، مودی گفت که ارز دیجیتال باید برای تقویت دموکراسی استفاده شود.

دولت هند اکنون در حال تجدید نظر در خصوص لایحه ارز دیجیتال و تنظیم مقررات ارز دیجیتال ملی (رسمی) است. مودی تصمیم نهایی را در مورد مقررات ارز دیجیتال در هند خواهد گرفت.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *