/ اخبار بیت کوین / بیت کوین (Bitcoin) پس از سقوط به سطح 3.7 هزار دلار با بهبودی 100 درصد راهش را از بازارهای سهام جدا کرده است

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بیت کوین (Bitcoin) پس از سقوط به سطح 3.7 هزار دلار با بهبودی 100 درصد راهش را از بازارهای سهام جدا کرده است

بیت کوین (Bitcoin) پس از سقوط به سطح 3.7 هزار دلار با بهبودی 100 درصد راهش را از بازارهای سهام جدا کرده است

هم اکنون بیت کوین (Bitcoin) نسبت به سطح سقوط در ماه مارس با دو برابر قیمت معامله می شود و این در حالی است که در یک روز 10 درصد افزایش داشته است و بحران بازار سهام را پشت سر گذاشته است.

 

بیت کوین (BTC) در 24 آوریل پس از یک جهش غافلگیرکننده ، سطح پشتیبانی 7،500 دلار را آزمایش کرد و با شکست سطح مقاومت راهش را از بازارهای سهام جدا کرد.

بررسی روزانه بازار کریپتوکارنسی. منبع:  Coin360

 

سطح پشتیبانی 7.5 هزار دلاری قیمت بیت کوین (BTC)

داده های Coin360 و Cointelegraph Markets نشان می دهند که BTC / USD در روز پنجشنبه سعی در تشکیل پشتیبانی جدید در قیمت 7,500 دلار داشته است.

 

پس از آن که روز گذشته قیمت به 7،760 دلار رسید ، فقط سه مورد کاهش قیمت به منطقه 7،400 دلاری دیده شده است که نشانگر تجدید قدرت بازار است.

 

دستیابی به این سطح بهترین عملکرد بیت کوین (Bitcoin) از اواسط ماه مارس تا کنون بوده است ، هنگامی که بازارها به طرز غافلگیرکننده ای همراه با دارایی های سنتی به میزان 60 درصد سقوط کردند.

نمودار 1 روزه قیمت بیت کوین  (Bitcoin) . منبع:  Coin360

 

از آن زمان ، بیت کوین (Bitcoin) به آرامی تلاش کرده است تا همبستگی خود با بازارهای سهام و اوراق بهادار را متوقف کند ، به طوری که جهش قیمت در روز چهارشنبه بر خلاف سقوط بازارهای نفت و نگرانی در بین معامله گران صورت گرفته است.

 

به عنوان مثال شاخص (S&P 500) به دلیل انتشار اخباری مبنی بر اینکه درمان یک شرکت داروسازی برای مقابله با کروناویروس مؤثر نبوده است ، در معاملات میان روز دچار سقوط شدیدی شد.

نمودار 3 ماهه بیت کوین (Bitcoin) و (S&P 500) . منبع: Skew

 

تحلیلگر کوین تلگراف : امکان بازگشت به سطح 9000 دلار

برخلاف تردیدهای موجود در بازار ،عملکرد بیت کوین (Bitcoin) از ابتدای سال تاکنون بسیار تحسین برانگیز به نظر می رسد ، این کریپتوکارنسی در حال حاضر 300 دلار یا 4.2 درصد رشد داشت. جفت BTC / USD در مقابل پایین ترین نرخ آن در ماه مارس ، بیش از 100 درصد افزایش یافته است.

 

مایکل ون د پوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر کوین تلگراف مارکتز با انتشار ویدیویی در روز چهارشنبه گفت: “اگر طی روزهای آینده شاهد ریتریسمنت های مناسب و آرامی باشیم ،پیش بینی می کنم که حتی به 8،400 دلار یا 9،000 دلار خواهیم رسید ، زیرا یک شکاف (CME) در آن سطح وجود دارد که برای معامله گران قابل توجه است.”

 

“اما اگر قیمت روزانه زیر 7،400 دلار بسته شود ، احتمال می دهم این یک تله بزرگ باشد که موجب اقدام برای فروش شود.”

 

در این وضعیت ، بیت کوین (Bitcoin) شاهد بسته شدن قیمت روزانه در سطوح پایین تر نخواهد بود.

 

در همین حال ، نظریه دیگری که در بین معامله گران در رسانه های اجتماعی منتشر شد ، به شباهت بیت کوین (Bitcoin) با نزدک (Nasdaq) در این حین و بعد از حباب دات کام (Dotcom Bubble) اشاره کرده است.

 

یک تحلیلگر مشهور در توییتر به طور خلاصه در خصوص نمودار مقایسه ای ماه مارس بیت کوین (Bitcoin) گفت: “در حال حاضر کاملا واضح است که در وضعیت بازگشت قیمت قرار داریم”.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)