/ قانون‌گذاری / بانک کامن ولث سرویس معاملاتی کریپتو را برای 6.5 میلیون استرالیایی راه اندازی می کند

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک کامن ولث سرویس معاملاتی کریپتو را برای 6.5 میلیون استرالیایی راه اندازی می کند

بانک کامن ولث سرویس معاملاتی کریپتو را برای 6.5 میلیون استرالیایی راه اندازی می کند

بانک کامن ولث اعلام کرده که از ده نوع ارز دیجیتال از جمله، بیت کوین(BTC)، اتریوم(ETH)، بیت کوین کش(BCH)، و لایت کوین(LTC) در برنامه بانکی خود پشتیبانی می کند.

بانک کامن ولث استرالیا(CBA) از ارز های دیجیتال و فناوری بلاکچین(Blockchain) پشتیبانی می کند و حضور چهار بانک بزرگ دیگر در این عرصه از جمله، بانک ملی استرالیا(NAB)، گروه بانکی استرالیا و نیوزلند(ANZ)، و بانک وستپک(Westpac)، قطعی است.

با توجه به اعلامیه روز چهارشنبه، بانک کامن ولث برای راه اندازی سرویس ارز های دیجیتال خود با اکسچنج جمینای(Gemini) و شرکت تحلیلی بلاکچین چین الیسیس(Chainalysis) شروع به همکاری کرده است. این بانک قبل از ارائه خدمات در سال 2022، آزمایشی را برای تعداد محدودی از مشتریان در هفته های آینده آغاز خواهد کرد.

در این رابطه بخوانید‌ : توکن سوزی در صنعت کریپتو به چه معناست؟

ده دارایی دیجیتال در برنامه این بانک پشتیبانی خواهند شد، در حال حاضر بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش و لایت کوین در این مرحله راه اندازی شده اند.

استیو والاس(Steve Vallas) مدیر عامل بلاکچین استرالیا(Blockchain Australia) گفت این اتفاق فوق العاده مهم بود زیرا چهار بانک بزرگ در استرالیا، شهرت ملی و بین المللی ما را به عنوان مقصد خدمات مالی تقویت می کنند و این پیام را به تمام جهان ارسال می کند که استرالیا باید مقصدی برای رمزارز ها و پذیرش دارایی های دیجیتال باشد.

والاس معتقد است با رشد و پذیرش سریع ارزهای دیجیتال، بانک های دیگر نیز این سرویس را ارائه خواهند کرد. شفافیت در  قانون گذاری با مسائلی مانند صدور مجوز که توسط صنایع و دولت ها به طور مستقیم حل می شود در حال ظهور است. او گفت: این موانع برای اقدام و مشارکت در حال رفع است.

کارولین بولر(Caroline Bowler) مدیر عامل اکسچنج استرالیایی بیت کوین مارکتز(BTC Markets)، گفته های مشابه والاس را تکرار کرد و اشاره کرد با قانونگذاری و ارائه مجوز به بزرگترین بانک در کشور هم اکنون راه برای پذیرش بیشتر ارزهای دیجیتال توسط سیستم مالی سنتی باز است.

دیو ابنر(Dave Abner)، رئیس تجارت جهانی جمینای گفت شرکت او به همکاری با بانک کامن ولث استرالیا برای راه اندازی سرویس های کریپتو پیشرو در جهان، بسیار افتخار می کند.

او گفت: رشد تصاعدی دارایی‌ های دیجیتال در سطح بین‌ المللی، همراه با امنیت سازمانی و رویکرد نظارتی فعال جمینای، این مشارکت را به ایجاد استاندارد جدیدی برای بانک‌ها و پلتفرم‌های مالی در استرالیا و سراسر جهان تبدیل می‌ کند.

البته تمام افراد از همکاری جمینای با این بانک خوشحال نیستند، آدریان پرزلوزنی، مدیر عامل اکسچنج ارزهای دیجیتال مستقل استرالیایی گفت:این ناامید کننده است که بانک کامن ولث با یک شرکت خارجی همکاری می کند و با هیچ یک از شرکت های استرالیایی مشارکت نداشته است.

طبق گزارشی در 15 اکتبر ، آلن فلین(Allan Flynn) یک معامله گر بیت کوین ، اولین شکایت خود را علیه گروه بانکی استرالیا و نیوزلند به علت حذف بانکی و عدم ارائه خدمات بانکی به او در سال 2018 و 2019 به دلیل شغلش به دادگاه مدنی و اداری ACT ارجاع داد.

در حالی که گروه بانکی استرالیا و نیوزلند از پذیرش هر گونه مسئولیتی سر باز زده اند، بانک به او فرصتی داد تا برای باز کردن یک حساب بانکی مجددا درخواست دهد و این نشان می‌ دهد که بانک نسبت به دو تا سه سال پیش در پذیرش ارزهای دیجیتال منعطف تر است. فلین همچنین پرونده مشابهی در برابر بانک وستپک دارد. وی گفت اتفاقات زیادی به طور ناگهانی در فضای بیت کوین استرالیا در حال رخ دادن است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

همچنین بخوانید : ارز دیجیتال بیت کوین اس وی (BSV) چیست؟


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین