/ اخبار بیت کوین / بازگشت روند صعودی پس از تثبیت قیمت بیت کوین (Bitcoin) بالاتر از سطح 11000 دلار

3 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بازگشت روند صعودی پس از تثبیت قیمت بیت کوین (Bitcoin) بالاتر از سطح 11000 دلار

بازگشت روند صعودی پس از تثبیت قیمت بیت کوین (Bitcoin) بالاتر از سطح 11000 دلار

قیمت بیت کوین (Bitcoin) از 11000 دلار فراتر رفت و سه شاخص کلیدی نشان می دهند که بازگشت روند پرقدرتی در حال شکل گیری است.

 

طی چند ساعت گذشته ، قیمت بیت کوین (BTC) طی یک جهش سریع از کمترین قیمت خود در 10،500 دلار در اوایل ماه اکتبر به بیش از 11،000 دلار رسید. تحلیلگران سه عامل اصلی را به تغییر روند ناگهانی بیت کوین (BTC) نسبت داده اند.

 

عوامل احتمالی شامل انباشت از سوی نهنگ ها ، افزایش تقاضای نهادی و قدرت حمایت 10،500 دلاری هستند.

 

نهنگ ها یا در حال انباشت هستند و یا تمایلی به فروش ندارند

 

در اوایل هفته ، کوین تلگراف گزارش داد که فعالیت گروهی نهنگ ها به تقاضای خرید چشمگیری از سوی نهنگ های بیت کوین (Bitcoin) و اتریوم (Ethereum) اشاره دارد. در بازار کریپتوکارنسی ، سرمایه گذارانی که مقادیر زیادی بیت کوین (Bitcoin) در اختیار دارند ، نهنگ محسوب می شوند.

 

داده های ویل مپ (Whalemap) نشان می دهد که نهنگ ها احتمالاً از سطح 10،370 دلار به بعد بیت کوین (Bitcoin) خریداری کرده اند و طبق گفته تحلیلگران در 8 اکتبر ، حمایت 10،570 دلاری حفظ شده است. این نشان می دهد که نهنگ ها مقدار قابل توجهی بیت کوین (Bitcoin) را در محدوده 10407 و 10570 دلار خریداری کرده اند.

 

از آنجا که نهنگ ها به طور معمول بخش عمده ای از تقاضای خرید و فشار فروش در بازار بیت کوین (Bitcoin) را تشکیل می دهند ، انباشت از سوی آن ها یک عامل تاثیرگذار است.

 

تقاضای نهادی پس از سرمایه گذاری های عظیم در بیت کوین (Bitcoin) در حال افزایش است

 

فقط در دو ماه گذشته ، دو شرکت چند میلیارد دلاری اقدام به خرید بیت کوین (Bitcoin) کرده اند. مایکرواستراتژی (MicroStrategy) ابتدا اعلام کرد که در تاریخ 11 آگوست اقدام به خرید 250 میلیون دلار بیت کوین (Bitcoin) کرده است. سپس با بیانیه دیگری گفت که 175 میلیون دلار بیت کوین (BTC) دیگر نیز خریداری کرده است.

 

در پی اعلامیه مایکرواستراتژی ، شرکت پرداخت 81 میلیارد دلاری اسکوئر (Square) نیز گفت که 50 میلیون دلار بیت کوین (BTC) خریداری کرده است.

 

به گفته پیتر برنت (Peter Brandt) ، تحلیلگر برجسته بازار ، نمودارهای روزانه و هفتگی بیت کوین (Bitcoin) پس از سرمایه گذاری اسکوئر به “سیگنال خرید بزرگی” اشاره می کنند.

 

برنت تأکید کرد که سرمایه گذاری چنین شرکتی در بیت کوین (Bitcoin) یک رویداد بسیار مهم برای این کریپتوکارنسی است. وی خاطرنشان کرد:

 

“این یک پیشرفت بزرگ است که یک شرکت پرداخت جهانی اکنون بیت کوین (BTC) را در ترازنامه خود قرار داده است. نمودارهای هفتگی و روزانه آماده اند تا سیگنال خرید بزرگی را نشان دهند. ”

نمودار هفتگی بیت کوین. منبع: توییتر

حجم روزانه بیت کوین (Bitcoin) در اکسچنج های نهادی ، از جمله (LMAX Digital) و (Bakkt) ، از ماه آگوست به طور مداوم افزایش یافته است.

 

علاوه بر عوامل فاندامنتال مطلوبی مانند انباشت نهنگ ها و افزایش میزان هش ریت ، رشد علاقه نهادی به بیت کوین (BTC) نیزموجب تقویت جهش قیمت آن می شود.

 

حمایت 10،500 دلاری همچنان حفظ می شود

 

سطح 10،500 دلاری در سه ماه گذشته سطح حمایت مهمی برای بیت کوین (Bitcoin) بوده است. این سطح از لحاظ تاریخی دارای اهمیت قابل توجهی است و به عنوان یک سطح محوری برای چرخه های کوتاه مدت قیمت عمل کرده است.

 

از نظر فنی ، سطح حمایت 10،500 دلاری برای حفظ روند صعودی بیت کوین (Bitcoin) بسیار حیاتی است. این سطح نشان دهنده اوج جولای 2019 است و نشان می دهد که بیت کوین (BTC) از اوج قبلی خود برای ادامه روند جهت دستیابی به اوج های جدید استفاده می کند.

جریان خالص بیت کوین در اکسچنج ها. منبع:  CryptoQuant

کی یانگ جو (Ki Young Ju) ، مدیر عامل شرکت تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant) ، گفت که جریان خالص اکسچنج ها به پایین ترین سطح یک ساله کاهش یافته است.

 

به طور معمول ، فروشندگان برای فروش ، بیت کوین (Bitcoin) را به اکسچنج ها واریز می کنند. از این رو ، کاهش ذخیره بیت کوین (BTC) در پلتفرم های معاملاتی به معنای کاهش فشار فروش است.

 

وی افزود :

 

“اخیراً جریان کل ورودی بیت کوین به اکسچنج ها (MA30) به کمترین میزان طی یک سال رسیده است. در بیشتر موارد ، هنگام آغاز روند صعودی ، میزان واریز بیت کوین (Bitcoin) به اکسچنج ها منفی می شود. من می گویم هنگام روند صعودی سال 2017 نیز وضعیت مشابه بود. ”

تلاقی کاهش فشار فروش ، افزایش تقاضای نهادی و ساختار تکنیکال مطلوب نشان می دهد که بیت کوین (Bitcoin) می تواند سطح 11000 دلار را از مقاومت به حمایت تبدیل کند.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید