/ عمومی / جهش 314 درصدی حجم کل مشتقات کریپتو در سه ماهه اول سال 2020 نسبت به میانگین سه ماهه چهارم سال 2019

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

جهش 314 درصدی حجم کل مشتقات کریپتو در سه ماهه اول سال 2020 نسبت به میانگین سه ماهه چهارم سال 2019

جهش 314 درصدی حجم کل مشتقات کریپتو در سه ماهه اول سال 2020 نسبت به میانگین سه ماهه چهارم سال 2019

حجم کل معاملات آتی در سه ماهه اول سال 2020 در مقایسه با داده های سال 2019 به شدت افزایش یافته است.

 

طبق تحقیقاتی که توسط توکن اینسایت (TokenInsight) صورت گرفته است حجم کل معاملات آتی در صنعت کریپتو در سه ماهه اول سال 2020 به بیش از 2.1 تریلیون دلار رسیده است. این نشان دهنده افزایش 314 درصدی نسبت به میانگین سه ماهه چهارم سال 2019 است.

 

مطابق گزارش “صنعت اکسچنج مشتقات کریپتوکارنسی در سه ماهه اول سال 2020” ، به جز کاهش اندکی در سه ماهه چهارم سال 2019 ، حجم معاملات آتی کریپتوکارنسی در سال 2019 به طور کلی رشد داشته است. کل گردش مالی بازار در سه ماهه اول 2020 تقریباً هشت برابر سه ماهه اول 2019 است.

 

برای تحلیل حجم معاملات ،توکن اینسایت (TokenInsight) علاوه بر برخی اکسچنج های مشتقات نوظهور ، به بررسی اکسچنج های (BitMEX) ، (OKEx) ، (Huobi DM) ، (Binance Futures) ، (Deribit) ، (Bitget) ، (Binance JEX) ، (FTX) ، (Gate.io) ، (BFX.NU) ، (BitZ) و (KuMEX) نیز پرداخته است.

 

میانگین حجم معاملات روزانه افزایش یافته است

میانگین حجم معاملات روزانه در کل بازار در سه ماهه اول سال 2020 به 23.3 میلیارد دلار رسیده است. این میزان نشان دهنده افزایش 274 درصدی نسبت به سال 2019 است.

 

محققانی که مسئولیت تهیه این گزارش را بر عهده داشتند در این زمینه توضیحاتی را ارائه داده اند :

 

“ما معتقدیم که معاملات آتی کریپتوکارنسی در حال حاضر نیز دارای شاخص های پیشرو در بازار هستند و سرمایه گذاران در بازار نقدی می توانند برای مدیریت موقعیت معاملاتی خود حجم معاملات آتی را بررسی کنند.”

 

این مطالعه همچنین تأکید می کند که ضریب همبستگی بین حجم معاملات آتی و معاملات نقدی به 0.31 کاهش یافته است که در سه ماهه چهارم سال 2019 به میزان 0.76 ثبت شده است. محققان نتیجه گرفته اند که این موضوع نشان می دهد معامله گران در بازارهای آتی “ممکن است نسبتاً مستقل از بازار نقدی عمل کنند”.

 

معاملات بازارهای آتی با نوسانات بازار نقدی همبستگی دارد

این مطالعه نشان می دهد هنگامی که بازار معاملات آتی در وضعیت غیرطبیعی قرار گرفته است ، بازار نقدی در معرض نوسانات چشمگیری قرار داشته است.

 

در ادامه همین موضوع ، در گزارش آمده است:

 

“در این حین ، سرمایه گذاران باید موقعیت های خود را تنظیم کنند. علاوه بر این ، در میان رکود بازار ، تنها هنگامی که حجم معاملات آتی در نهایت کم می شود ، بازار ممکن است یک افزایش چشمگیر را تجربه کند. ”

 

مطالعه‌ای که توسط کوین تلگراف در 21 آوریل منتشر شد ، حاکی از آن است که پس از سقوط قیمت در پنج شنبه سیاه ،بایننس فیوچرز (Binance Futures) به عنوان بزرگ ترین برنده در بازار معاملات آتی ظاهر شد.

 

در آن زمان ، حجم معاملات آتی بیت کوین (Bitcoin) در بایننس (Binance) تنها در 24 ساعت به 2.8 میلیارد دلار رسید و از بیتمکس (BitMEX) با (2.1میلیارد دلار) و هووبی (Huobi) با (2.46 میلیارد دلار) فراتر رفت.

 

براساس داده های ارائه شده توسط کوین متریکز (Coin Metrics) ، سهم قراردادهای باز(open interest) بیت کوین (BTC) در بایننس فیوچرز (Binance Futures) از 12 درصد در اواسط ماه مارس به حدود 25 درصد تا 12 آوریل رسید.

 

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه ای

بیت کوین

(BTC)
۲.۱۳٪

$۴۲,۳۵۶,۰۷۳.۳۸

۱۲۳,۹۵۴,۵۸۰ تومان

خرید و فروش بیت کوین