/ اخبار اکسچنج ها / از کوین بیس به اتهام فریب سرمایه‌گذاران شکایت شد

زمان مطالعه : 1 دقیقه

از کوین بیس به اتهام فریب سرمایه‌گذاران شکایت شد

طرح دعوی علیه کوین بیس ادعا می کند که توکن های Solana، Polygon، Near، Decentraland، Algorand، Uniswap، Tezos و Stellar Lumens اوراق بهادار هستند.

از کوین بیس به اتهام فریب سرمایه‌گذاران شکایت شد

طرح دعوی علیه کوین بیس ادعا می کند که توکن های Solana، Polygon، Near، Decentraland، Algorand، Uniswap، Tezos و Stellar Lumens اوراق بهادار هستند.

صرافی ارزهای دیجیتال کوین بیس و مدیر عامل آن، برایان آرمسترانگ، با یک شکایت دسته جمعی جدید روبرو می شوند که مدعی است سرمایه گذاران برای خرید اوراق بهادار فریب خورده اند و مدعی است که مدل تجاری این شرکت غیرقانونی است.

شکایتی که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای بخش شمالی کالیفرنیا در سانفرانسیسکو به نمایندگی از شاکیان جراردو آسوز، توماس فن، ادوین مارتینز، تیفانی اسموت، ادوارد کوردی و برت ماگارد از کالیفرنیا و فلوریدا ارائه شده است، ادعا می کند که صرافی Coinbase با فروش دارایی دیجیتال آگاهانه از زمان تأسیس، قوانین اوراق بهادار دولتی را نقض کرده است.

در این رابطه بخوانید‌ : شبکه Starknet چیست؟ معرفی پروژه و توکن STRK

این دادخواست ادعا می‌کند که توکن‌های Solana، Polygon، Near Protocol، Decentraland، Algorand، Uniswap، Tezos و Stellar Lumens اوراق بهادار هستند.

شاکیان ادعا می کنند که صرافی Coinbase پذیرفته است که در قرارداد کاربری خود یک “کارگزار اوراق بهادار” است و اوراق بهادار دارایی دیجیتال را به عنوان قراردادهای سرمایه گذاری یا سایر اوراق بهادار فروخته است. آنها همچنین ادعا می کنند که کارگزاری Coinbase Prime یک کارگزار اوراق بهادار است.

شاکیان از طریق محاکمه هیئت منصفه به دنبال فسخ کامل، خسارات قانونی طبق قوانین ایالتی و معافیت دستوری هستند. این شکایت شبیه یک شکایت دسته جمعی دیگر است که ادعا می کند مصرف کننده ناشی از فروش اوراق بهادار Coinbase ضرر کرده است.

صرافی Coinbase اظهار کرده است که فروش دارایی‌های رمزنگاری ثانویه با معیارهای معاملات اوراق بهادار مطابقت ندارد و مرتبط بودن مقررات اوراق بهادار را مورد مناقشه قرار داده است.

این شکایت جدید با نبرد حقوقی کوین بیس با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده متفاوت است، که همچنین این سوال را مطرح می کند که آیا توکن های فروخته شده در کوین بیس باید به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی شوند یا خیر. کوین بیس اخیراً در پاسخ به تصمیم قاضی مبنی بر ادامه پرونده، درخواست تجدیدنظر موقت ارائه کرده است.

در 26 آوریل جان دیتون، وکیل رمزارز که در حال حاضر یک کمپین انتخاباتی را برای برکناری سناتور الیزابت وارن اجرا می کند، در حمایت از یک درخواست تجدیدنظر موقت از طرف 4.701 مشتری کوین بیس، یک خلاصه نامه دوستانه ارائه کرد.

کوین بیس در سه ماهه اول سال 2024 با افزایش عملکرد بازار و راه اندازی صندوق های نقدی قابل معامله در بورس بیت کوین، حضور پر رنگی از خود نشان داد. این صرافی 1.6 میلیارد دلار درآمد کل و 1.2 میلیارد دلار درآمد خالص برای سه ماهه اول ثبت کرد و به یک میلیارد دلار درآمد تعدیل شده قبل از بهره، مالیات، استهلاک و استهلاک دست یافت.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین

بیشتر بخوانید