/ حقوقی و قضایی / از کوئنتین تارانتینو برای حراج NFT های پالپ فیکشن شکایت می شود

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

از کوئنتین تارانتینو برای حراج NFT های پالپ فیکشن شکایت می شود

از کوئنتین تارانتینو برای حراج NFT های پالپ فیکشن شکایت می شود

شرکت میرامکس (Miramax)، تهیه‌کننده و پخش‌کننده فیلم‌های هالیوودی از کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino)،به دلیل حراج مجموعه‌ای از توکن های NFT‌ مربوط به فیلم «عامه پسند»، شکایت کرده است. این اختلاف ناشی از تفسیر قرارداد اولیه بین شرکت میرامکس و تارانتینو صورت گرفته است، با این استدلال که فروش NFT ها به منزله انتشار هیچ بخشی از فیلمنامه نیست.

شرکت میرامکس از کوئنتین تارانتینو شکایت کرد

شرکت میرامکس، از کوئنتین تارانتینو، برای حراج آتی مجموعه‌ای از توکن های NFT فیلم عامه پسند شکایت کرد. تارانتینو اعلام کرد که مجموعه‌ای از اقلامی که قبلاً دیده نشده‌اند را در قالب NFT به حراج می‌گذارد، از جمله صحنه معروف «رویال با پنیر». این حراج از یک بلاک چین به نام شبکه مخفی استفاده می کند که به محتوای این NFT ها اجازه می دهد تا زمان فروش مخفی بماند.

این شرکت تأیید می کند اگرچه که تارانتینو حقوق هر گونه انتشار چاپی فیلمنامه را دارد، اما NFT ها بخشی از این حقوق نیستند. در دادخواست آمده است:

در این رابطه بخوانید‌ : اسلشینگ (Slashing) چیست؟ و چگونه میتوان از آن در امان ماند؟

پیشنهاد فروش چند صفحه یا صحنه اصلی فیلمنامه به‌عنوان یک توکن NFT، یک معامله یکباره است که به منزله انتشار نیست و  معنای «نشریه چاپی» یا «انتشار فیلمنامه» را نمی دهد.

او همچنین توضیح می دهد که حق فروش هرگونه توکن NFT متعلق به این شرکت است و باید تحت مدیریت آن انجام شود.

برایان فریدمن (Bryan Freedman)، وکیل تارانتینو، صحت ادعاهای میرامکس را به چالش کشید و اظهار داشت که کارگردان حق دارد «توکن های NFT فیلمنامه عامه پسند خود را بفروشد و تلاش برای جلوگیری از انجام این کار با شکست مواجه خواهد شد». ویلیامز همچنین تاکید کرد که افشای جزئیات قرارداد میرامکس با تارانتینو، اعتبار این شرکت را خدشه دار خواهد کرد. این موضوع به این معناست که تارانتینو قصد دارد در دادگاه با این اتهامات مقابله کند.

این شکایت یکی از اولین پرونده های مطرح در رابطه با توکن های NFT و تولیدات هالیوودی است که به دادگاه می رود. بسیاری از سلبریتی ها و هنرمندان دیگر قبلاً توکن NFT خود را منتشر کرده اند تا بتوانند از محبوبیت توکن های NFT به عنوان یک منبع درآمد جدید و جایگزین استفاده کنند. بارت ویلیامز (Bart Williams)، وکیل شرکت میرامکس اظهار داشت اعلامیه تارانتینو ارزش فیلم عامه پسند را کمرنگ می کند.

ویلیامز می گوید:«این تلاش یکباره، ارزش NFT  «عامه پسند» را کاهش می‌دهد، که این شرکت  قصد دارد از طریق یک رویکرد استراتژیک و جامع آن را به حداکثر برساند».

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین