/ اقتصاد جهانی / بانک مرکزی زیمبابوه: فروش کوین طلا از اواخر جولای آغاز می شود

2 سال پیش

زمان مطالعه : 5 دقیقه

بانک مرکزی زیمبابوه: فروش کوین طلا از اواخر جولای آغاز می شود

از ۲۵ ژوئیه، عموم مردم زیمبابوه می‌ توانند کوین های طلایی را که هر کدام یک اونس وزن دارند، خریداری و نگهداری کنند.

بانک مرکزی زیمبابوه: فروش کوین طلا از اواخر جولای آغاز می شود

از ۲۵ ژوئیه، عموم مردم زیمبابوه می‌ توانند کوین های طلایی را که هر کدام یک اونس وزن دارند، خریداری و نگهداری کنند. بانک مرکزی می‌ گوید علاوه بر استفاده از آنها به‌ عنوان ذخیره ارزش، می‌ توان این کوین ها را معامله کرد و از آن به عنوان ضمانت وام و تسهیلات اعتباری استفاده کرد.

کوین ها با قیمت جهانی طلا فروخته می شوند

بانک مرکزی زیمبابوه (RBZ) تنها چند هفته پس از افشای برنامه‌ های خود برای عرضه کوین های طلا، بیانیه‌ ای را در 4 ژوئیه منتشر کرد و در آن به عموم مردم درباره ویژگی‌ های برجسته کوین طلا توضیح داد. بر اساس این بیانیه، عموم مردم می‌ توانند کوین های طلا را به قیمتی بر اساس قیمت رایج بین‌ المللی طلا و هزینه تولید آن خریداری کنند.

بانک مرکزی زیمبابوه گفت انتظار می رود فروش کوین ها از 25 جولای آغاز شود و خریداران می توانند با استفاده از ارز محلی یا دلار آمریکا، این کوین ها را خریداری کنند. کوین های طلا که Mosi-Oa-Tunya (معادل زبان محلی آبشار ویکتوریا) نامیده شده اند، یک اونس یا تقریبا 31.10 گرم وزن دارند. در این بیانیه آمده که هر کوین دارای خلوص 22 قیراط است و برای شناسایی هر کدام به آن یک شماره سریال اختصاص داده شده است.

در این رابطه بخوانید‌ : ری استیکینگ (restaking) چیست؟ چگونه می توان اتریوم را برای افزایش پاداش ری استیک کرد؟

بانک مرکزی زیمبابوه قبلا گفته بود که کوین های طلا به عنوان ذخیره‌ ارزش توسط سرمایه‌ گذاران زیمبابوه‌ ای که به دنبال محافظت از پس‌ انداز خود در برابر تورم سرسام‌ آور این کشور هستند، استفاده خواهد شد. قبل از تصمیم اخیر بانک مرکزی، افراد حقیقی و حقوقی از خرید یا ذخیره طلا منع شده بودند.

طبق قوانین این کشور، فقط افراد یا نهادهای مجاز امکان در اختیار داشتن یا فروش این فلز گرانبها به خریدار های مشخص طلا، چاپگرها و پالایشگاه‌ های فیدلیتی (Fidelity) را دارند. افرادی که این قوانین مربوطه را زیر پا می گذارند مجازات زندان در انتظارشان است.

برای دارندگان کوین گواهی مالکیت صادر می شود

با این حال، بانک مرکزی زیمبابوه در بیانیه‌ ای به سرمایه‌ گذارانی که کوین های طلا را خریداری می‌ کنند، اطمینان می‌ دهد که به آنها اجازه داده می‌ شود کوین ها را به صورت فیزیکی در اختیار داشته باشند. در این بیانیه آمده که برای دارندگان کوین طلا گواهی مالکیت صادر خواهد شد. برای دارندگانی که استفاده از خدمات حضانت شخص ثالث را انتخاب کنند، گواهی یا رسید مربوطه صادر خواهد شد.

بانک مرکزی زیمبابوه برای موسسات مالی یا نهادهایی که مایل به معامله یا استفاده از سکه هستند، گفت:

این کوین مانند دارایی نقدی خواهد بود، یعنی به راحتی قابل تبدیل به پول نقد و قابل معامله در سطح داخلی و بین المللی می باشد. همچنین ممکن است از این کوین ها برای مقاصد معاملاتی استفاده شود.

همچنین کوین های طلا به عنوان ضمانت برای وام ها و تسهیلات اعتباری استفاده می شود. بانک مرکزی زیمبابوه گفت که اگر دارنده تصمیم به نقد کردن و فروش کوین بگیرد، یک توافق خرید مجدد نیز وجود دارد.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو

در نیپوتو مارکت امکان خرید و فروش اتریوم (ETH) برای شما فراهم شده است.


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)
قیمت لحظه‌ای

بیت کوین

(BTC)
0.00٪

$ 0.00

0 تومان

خرید و فروش بیت کوین