/ مفاهیم پایه بازار‌های مالی / مدیریت ثروت (Wealth Management)

زمان مطالعه : 5 دقیقه

مدیریت ثروت (Wealth Management)

استراتژی مدیریت ثروت

مدیریت ثروت (Wealth management) یک خدمات مشاوره‌ی سرمایه گذاری است که سایر خدمات مالی را برای رفع نیازهای مشتریان مرفه ترکیب می کند. مشاور اطلاعاتی را در مورد خواسته ها و وضعیت خاص مشتری جمع آوری می کند، سپس یک استراتژی شخصی تنظیم می کند که از طیف وسیعی از محصولات و خدمات مالی استفاده می کند.

مدیریت ثروت (Wealth Management)

مدیریت ثروت چیست؟

مدیریت ثروت (Wealth management) یک خدمات مشاوره‌ی سرمایه گذاری است که سایر خدمات مالی را برای رفع نیازهای مشتریان مرفه ترکیب می کند. مشاور اطلاعاتی را در مورد خواسته ها و وضعیت خاص مشتری جمع آوری می کند، سپس یک استراتژی شخصی تنظیم می کند که از طیف وسیعی از محصولات و خدمات مالی استفاده می کند.

اغلب، یک رویکرد جامع در مدیریت ثروت اتخاذ می شود. ممکن است برای برآوردن نیازهای پیچیده مشتری، طیف وسیعی از خدمات (مانند مشاوره سرمایه گذاری، برنامه ریزی املاک، حسابداری، بازنشستگی و خدمات مالیاتی) ارائه شود. ساختار کارمزد در خدمات جامع مدیریت ثروت متفاوت است، اما معمولاً کارمزدها بر اساس دارایی های تحت مدیریت (AUM) مشتری است.

نکات مهم

  • مدیریت ثروت یک خدمات مشاوره سرمایه گذاری است که سایر خدمات مالی را برای رفع نیازهای مشتریان مرفه ترکیب می کند.
  • مشاور مدیریت ثروت، یک متخصص سطح بالا است که ثروت یک مشتری مرفه را با یک هزینه تعیین شده مدیریت می کند.
  • این خدمات معمولاً برای افراد ثروتمند با طیف وسیعی از نیازهای متنوع مناسب است.

درک مدیریت دارایی

مدیریت ثروت چیزی فراتر از مشاوره سرمایه گذاری است. می تواند تمام بخش های زندگی مالی یک فرد را در بر گیرد. افراد با ارزش خالص بالا ممکن است به جای تلاش برای ادغام توصیه ها و محصولات مختلف حرفه ای ها، بیشتر از یک رویکرد یکپارچه بهره ببرند. در این روش، یک مدیر ثروت، خدمات مورد نیاز برای مدیریت دارایی های مشتریان خود را به همراه ایجاد یک برنامه استراتژیک برای نیازهای فعلی و آتی آنها هماهنگ می کند. خواه این خدمات وصیت و ثروت باشد یا طرح های جانشینی کسب و کار.

بسیاری از مدیران ثروت می توانند در هر جنبه ای از حوزه مالی خدمات ارائه دهند، اما برخی از آنها در زمینه های خاصی مانند مدیریت ثروت بین المللی تخصص دارند. این موضوع ممکن است بر اساس تخصص یک مدیر ثروت خاص، یا تمرکز اصلی کسب و کاری باشد که مدیر ثروت در آن فعالیت می کند.

در موارد خاصی، یک مشاور مدیریت ثروت ممکن است مجبور باشد نظرات کارشناسان مالی خارجی و همچنین متخصصان خدمات مشتری (مثلاً یک وکیل یا حسابدار) را برای ایجاد استراتژی بهینه و منفعت مشتری هماهنگ کند. برخی از مدیران دارایی نیز خدمات بانکی یا مشاوره در زمینه فعالیت های خیرخواهانه ارائه می دهند.

نمونه ای از مدیریت دارایی

دفاتر مدیریت ثروت تیمی از متخصصان و کارشناسان را در اختیار داره تا در زمینه های مختلف مشاوره ارائه دهند. به عنوان مثال، مشتری را در نظر بگیرید که دارای 2 میلیون دلار دارایی سرمایه پذیر است (علاوخ بر دارایی که برای نوه های خود به جای گذاشته است) و شریک آن اخیراً درگذشته است. یک دفتر مدیریت ثروت نه تنها این وجوه را در یک حساب اختیاری سرمایه گذاری می کند، بلکه خدمات وصیت و ثروت مورد نیاز برای کاهش مالیات و برنامه ریزی دارایی را نیز ارائه می دهد.

مشاوران مدیریت ثروت در استخدام مستقیم یک شرکت سرمایه گذاری، ممکن است دانش بیشتری در زمینه استراتژی سرمایه گذاری داشته باشند، اما کسانی که برای یک بانک بزرگ کار می کنند ممکن است بر مدیریت ثروت و گزینه های اعتباری موجود، برنامه ریزی کلی املاک یا گزینه های بیمه تمرکز کنند. به طور خلاصه، تخصص ممکن است در شرکت های مختلف متفاوت باشد.

ساختارهای تجاری مدیریت ثروت

مدیران ثروت احتمالا در کسب و کار‌های کوچک یا شرکت های بزرگتر، که عموماً با صنعت مالی مرتبط هستند، مشغول به کار هستند. بسته به کسب و کار، مدیران ثروت تحت عناوین مختلفی از جمله مشاور مالی یا متخصص مالی فعالیت کنند. یک مشتری ممکن است از یک مدیر دارایی منتخب خدمات دریافت کند یا ممکن است به اعضای یک تیم مدیریت ثروت مشخص دسترسی داشته باشد.

هزینه های یک مدیر ثروت

مشاوران می توانند به روش های مختلفی هزینه خدمات خود را دریافت کنند. برخی به عنوان مشاور کارمزد کار می کنند و هزینه ای سالانه، ساعتی یا ثابت دریافت می کنند. برخی به صورت کمیسیونی کار می کنند و کمیسیون خود را از طریق محصولات سرمایه گذاری که می فروشند دریافت می کنند. مشاوران مبتنی بر کارمزد، ترکیبی از کارمزد به اضافه پورسانت از محصولات سرمایه گذاری که می فروشند دریافت می کنند.

یک نظرسنجی از نزدیک به 1،000 مشاور نشان می دهد که متوسط هزینه مشاوره (تا 1 میلیون دلار دارایی های تحت مدیریت) 1٪ است. با این حال، بسیاری از مشاوران، به خصوص از موجودی حساب های کوچکتر، هزینه بیشتری دریافت می کنند. افراد با موجودی بزرگتر اغلب می توانند به میزان قابل توجهی کمتر پرداخت کنند، زیرا با افزایش دارایی ها، متوسط هزینه دارایی های تحت مدیریت کاهش می یابد.

مدارک معتبر مدیران ثروت

شما باید اعتبار آنها را بررسی کنید تا ببینید کدام مشخصات و مهارت ممکن است با نیازها و موقعیت شما مطابقت داشته باشد. سه مدرک معتبر مشاور حرفه ای برتر عبارتند از: برنامه ریز مالی معتبر، تحلیلگر مالی معتبر و متخصص مالی شخصی. بسیاری از وب‌سایت‌های سازمان‌های گواهی‌دهنده حرفه‌ای، به شما این امکان را می دهند که وضعیت، اقدامات انضباطی و شکایات آنها را بررسی کنید. سازمان تنظیم مقررات صنعت مالی (FINRA) ابزاری دارد که مشخصات افراد حرفه‌ای را شرح می‌دهد.

استراتژی مدیر ثروت

مدیر ثروت طرحی را آماده می کند که بر اساس وضعیت مالی، اهداف و تحمل ریسک، ثروت مشتری را حفظ و افزایش می دهد.

نکته مهم این است که هر بخش از تصویر مالی مشتری، خواه برنامه ریزی مالیاتی باشد یا وصیت نامه و دارایی، برای محافظت از ثروت مشتری با هم هماهنگ می شوند. این امر ممکن است با پیش بینی های مالی و برنامه ریزی بازنشستگی همزمان باشد.

پس از تنظیم برنامه اولیه، مدیر به طور منظم با مشتریان برای به روز رسانی اهداف، بررسی و تعادل مجدد پرتفوی مالی ملاقات می کند. در همان زمان، آنها نیاز به خدمات اضافی را بررسی کنند. هدف نهایی این است که مشتری از دریافت این خدمات راضی باشد، و مشتری آنها باقی بماند.

در نیپوتو مارکت امکان خرید و فروش ارز دیجیتال برای شما فراهم شده است.

ترجمه شده توسط مجله خبری نیپوتو


0

خرید و فروش ارزهای دیجیتال از امروز شروع کنیدمترجم اخبار تکنولوژی و بلاکچین، فعال در حوزه کریپتو و متاورس، تهیه و اجرای ویدیوهای آموزشی و کاربردی در حوزه کریپتوکارنسی.

ثبت دیدگاه

لیست نظرات (0)